Přeposlat NIKON COOLPIX 7600

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

NIKON COOLPIX 7600

26.09.2006 | Jan Chládek | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Barevná provedení dnešní fotoaparátů jsou více než rozmanitá, jsme zvyklí na barevné fantazie Olympusů, Canonů, a proto když se na trhu objeví i různá barevná provedení jiných výrobců pulty v obchodech nezůstanou většinou plné.

Barevná provedení dnešní fotoaparátů jsou více než rozmanitá, jsme zvyklí na barevné fantazie Olympusů, Canonů, a proto když se na trhu objeví i různá barevná provedení jiných výrobců pulty v obchodech nezůstanou většinou plné. Mám na mysli Nikon a jeho matně černé provedení, které opravdu umí člověka přilákat. Ale více než vzhledově zaujme tento fotoaparát funkčně, aby ne se 7M se laťka posouvá hodně vysoko. Na první dotek Jak již název kapitoly naznačuje, držení přístroje je díky „vyboulené“ části příjemné. Jeho matný povrch a stříbrná tlačítka k sobě hezky ladí. Zapnutím se nám dostane pohledu na úvodní obrázek na LCD displeji, který je možno vyměnit si později za vlastní vyfocený snímek. Mimochodem LCD je sice menších rozměrů zato je výkon a obraz vše vynahradí, menu zobrazuje přehledně a jednoduše. Hned v úvodu máme k dispozici řadu funkcí-od volby velikosti snímku, vkládání dat, volby zvukových efektů při manipulaci až po fotografické funkce. Můžeme vybírat hned z několika, jakou jsou klasické portrét, krajina, sport, režim plné automatiky, detail, ale i ohňostroj, noční momentky a všechny tyto režimy mají své podúrovně kde se jejich funkce dají ještě vylepšit nebo upravit. Kupříkladu pokud si vybereme portrét můžeme zvolit zda chceme ostřit obličej nebo celou postavu a to nemluvím o výběru pozice daného objektu. Fotoaparát nabízí také speciální funkci AF u portrétu což znamená speciální ostření na obličeje, mohu dodat že tato funkce je opravdu hodně výhodná zvláště pro ty jenž fotí více obličeje než krajinu. Samozřejmostí je i volba expozice a blesku. Zoom není zrovna silnou stránkou, ale je alespoň 3násobný což já osobně uznávám u digitálů jako postačující, nedostatek vyrovnává skvělý objektiv Nikkor se speciálními skly. Pro ty co rádi experimentují jsou zde připraveny funkce jako sépie, černobílá, nebo focení s nádechem do modra. Samozřejmostí jsou i živé barvy, které dodaní fotkám ten správný nádech. Další možnosti Přístroj nám nabízí také spoustu možností práce s foto přímo v aparátu-např. ořez, zmenšení daného snímku, copy-vytvoří kopii, ale také speciální funkce opravení expozice jenž udělá z pokaženého snímku snímek pěkný. Práce a prohlížení vyfocených záběrů je více než jednoduché a povětšinou stejné jako u ostatních fotoaparátů snad jen s rozdílem, že u každé prohlížené fotky je možno zanechat zvukový komentář-něco jako hlasová poznámka. Karty a baterie Přístroj používá klasické SD karty a baterie AA. Závěrem Mé dojmy z používání tohoto přístroje jsou více než kladné, jeho použití je široké od jednoduchým a rychlých momentek až po profesionální záběry. Negativem pro někoho může být nemožnost manuálního nastavení jako jsme např. zvyklí u Canonu nebo Olympusu (rychlost závěrky, velikost clony atd.) , ale dle mého usouzení zde potřeba nejsou. Nikon je vynikající fotoaparát a cenově dostupné dnes již snad všem, jeho cena je něco okolo 7 tisíc a jeho funkce z ně dělají výborný fotoaparát.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku NIKON COOLPIX 7600


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.