Přeposlat Olympus mju 750

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Olympus mju 750

21.12.2006 | Jan Chládek | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

ako další z řady “mjůček“ Vám představím model 750, který se může pyšnit pětinásobným optickým zoomem a stabilizátorem obrazu.

Design:

Jak jsem již v úvodu podotknul jedná se o model z již zaběnuté řady fotoaparátu, proto tedy ani vzhled nedoznal téměř žádných změn. Při porovnání s téměř stejným modelem 700 byste změny hledaly stěží. Štíhlé kovové tělo odolné většině povětrnostních vlivů . Tlačítka, tedy jejich umístění je zůstalo, ale je pravdou, že se pozměnil design křížového ovládání na zadní straně - došlo pouze k oddělení jednotlivých tlačítek. Ne všem musí vyhovovat držení u těchto tenkých fotoaparátů. Chybí my zde vyvýšený bod o který by se dalo “opřít“ a lépe fotoaparát uchopit, navíc jeho robustní LCD mi při používání celkem překážel.

Olympus mju 750

Funkčnost:

Takže máme co dočinění s CCD snímačem o rozlišení 7,1 Mpix a s maximálním rozlišením snímku 3072 na 2304 bodů. Objektiv fotoaparátu je opravdu vizitkou Olympusu, a jak je pro tohoto výrobce zvykem, i LCD displej s úhlopříčkou 2,5“ s rozlišením 215000 pixelu je pro práci se snímky velice praktickým pomocníkem. Ve fotoaparátu máme k dispozici kromě automatického režimu, dalších 21 scénických módů. Avšak manuální téměř chybí. Novinkou je však volba Guide jenž nalezneme na otočném kolečku s funkcemi-tato volba skrývá totiž stručné návody (jak správně fotit, exponovat, fotit s bleskem atd..) tedy celkem 13 rad „jak na to“. A když jsme u těch novinek, nalezneme v menu i položku budík. Jak jsem již zmínil, fotoaparát má pětinásobný zoom, který je dobře odstupňovaný do 12 poloh a také stabilizaci, která se stává součástí už snad každého digitálu. Snímky se ukládají ve formátu JPEG na klasické XD karty. Ostřit je můžeme v režimech makro, supermakro a normal. Vyfotografované snímky jsou ostré, v reálných barvách avšak pouze s nižší citlivostí jinak budeme mít trochu rozmazané rohy snímků. K práci nám však pomůže i histogram.

Olympus mju 750

Závěrem:

Model 750 je dobrým nástupcem svým bratříčků a řadu z nás potěší i české menu. Na druhou stranu kvalita obrazu by mohla být větší, ale většině určitě postačí. Navíc se jedná o Olympus a ten se neztratí.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Olympus mju 750


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.