Přeposlat Ricoh Caplio R30

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Ricoh Caplio R30

05.01.2007 | Jan Chládek | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Obliba v širokoúhlých objektivem se nezadržitelně rychle rozrůstá a klade větší a větší nároky na samotné digitální fotoaparáty...

Obliba v širokoúhlých objektivem se nezadržitelně rychle rozrůstá a klade větší a větší nároky na samotné digitální fotoaparáty. V tomto článku bych se rád věnoval již sice půl roku starému digitálu avšak málo rozebíranému. Navíc i značka je pro nás velkou neznámou.

Design:

Vzhled fotoaparátu, stejně jako jeho samotné provedení se mi velmi zamlouvá. Je pravdou , že jeho kvádrovitý tvar není nijak zvláštní, ale mě velice nadchnul. V kombinaci s jeho velikostí je to taková mini cihla. Avšak cihla s výborným držením, díky rozšířené pravé části. Co se uspořádání tlačítek týče, velkou zadní část zabírá převážně LCD, avšak dosti zbylo místa na čtyřsměrný ovladač a pár navigačních kláves. Každé tlačítko má přesně stanovené své funkce atak se nemůže stát, že provedeme operaci, kterou nechceme. Jako u většiny digitálů chybí optický hledáček, ale nato si již dnešní uživatelé zvykli.

Ricoh Caplio R30

Funkce:

CCD snímač o velikosti 5Mpix, což není hodně ani na dobu před půl rokem. Vývojáři zřejmě sázeli na použití u mladších uživatelů. A hlavně objektiv 28-160 mm, záběry jak široké chcete. Fotografování velké skupiny lidí není žádný problém. Fotoaparát disponuje 8 tvůrčími režimy plus plná automatika. Přístroj nabízí také zajímavé funkce jako je reálný histogram s reálnými barvami, S-Cont a M-cont, což jsou dvě možnosti jak já říkám během chvíle hromada snímků. Jde v podstatě oto, behěm 2,2s dojde k pořízení 16 snímků ložených do jednoho. A velkou bombou je funkce makro fungující již od 1cm.

Ricoh Caplio R30

Obrazová kvalita:

Co se týče vyfotografovaných snímku tak se má opravdu firma Ricoh co učit. Při focení bylo znatelné rozostření v rozích snímku, známky tu byly i šumu. Navíc při zobrazení na LCD jsem opravdu netušil co nakonec z pořízeného snímku bude na papíru díky malému rozlišení zadního displeje. Avšak co je do plusu je rychlost a odezva.

Ricoh Caplio R30

Závěrem:

Ricoh se snaží vytvářet kvalitní fotoaparáty, bojeschopné utkat se s těmi největšími titány, ale bude to ještě nějakou chvíli trvat. I přes pár nedostatků se mi s fotoaparátem dobře pracovalo, a svůj úkol splnil.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Ricoh Caplio R30


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.