Přeposlat Z karty rovnou na obrazovku

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Z karty rovnou na obrazovku

15.01.2007 | Jan Chládek | Ostatní články | Komentářů: 0 |

Společnost Panasonic se rozhodla vyjít vstříc moderní době a vyvinula přístroj, který umožňuje prohlížet fotografie ve vysokém rozlišení HD přímo na obrazovce.

O čem je řeč?

Stačí vyjmout paměťovou kartu SD s uloženými fotografiemi z digitálního fotoaparátu a vložit ji do prohlížeče. Ten ale umožňuje prezentaci fotografií pouze na televizích s vysokým rozlišením HD. Připojení je zprostředkováno pomocí HDMI kabelu. DMW-SDP1 používá síťový adaptér, který je schopen pracovat se střídavým napětím v rozsahu 110 V až 240 V. Kromě režimu VGA (v rozlišení 640 X 480) mají uživatelé k dispozici i sledování záznamu v širokoúhlém režimu WVGA (848 x 480).

Z karty rovnou na obrazovku

Dynamické přehrávání těchto záznamů ocení zvláště majitelé širokoúhlých televizorů HDTV. Navíc je možné sledovat i videosekvence v rozlišení HD (1280 x 720 bodů při rychlosti 15fps). Tento přístroj podporuje paměťové karty SD formátované systémem FAT12 nebo FAT16 (vyhovující SD Memory Card), dále také paměťové karty SDHC formátované systémem FAT32. Paměťové karty SD, SDHC a MMC (MultiMediaCard) jsou malé, lehké, výměnné karty. Karta SDHC je schopna pojmout více než 2 GB dat. A spolu s SD jsou nejrychlejšími kartami v oboru.

Popis funkce:

Přístroj je opatřen portem pro vložení paměťové karty v pravé přední části a po vyklopení ochranné lišty je možno kartu zasunout do připraveného prostoru. Součástí HDTV prohlížeče je také dálkový ovládač. Přístroj dokáže přehrát formát souboru JPEG. Chceme-li zobrazit více snímků najednou (více fotek na jedné obrazovce), je možné přístroj nastavit na formát zobrazování 3 X 3 (9 fotografií) nebo 5 X 5 (25 fotografií). Jednoduchým pohybem na dálkovém ovladači lze vybrat fotku a v závislosti na nastavení se zobrazí několik funkcí (Oblíbené, Videosekvence, Datum cesty, Animace atd.). Jako výhodu lze zmínit to, že přístroj dokáže zobrazovat fotografie ve funkci tzv.“přehrávání podle kalendáře“. Přístroj otevře jednoduchý kalendář (celý měsíc) a nabídne vám snímky seřazené podle dne, kdy byl snímek pořízen. Výhodou prohlížeče fotografií Panasonic je široká škála možností přehrávání. Připojení k tiskárně podporující PictBridge – připojit prohlížeč k tiskárně podporující PictBridge lze jednoduše pomocí USB kabelu.

Cena-3500kč

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Z karty rovnou na obrazovku


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.