Přeposlat Nikon Coolpix L5 - představení

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nikon Coolpix L5 - představení

30.01.2007 | Martin Kněžík | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Kombinace vysoce kvalitních komponent jako je objektiv s 5x zoomem, jasný 2,5“ LCD monitor a stejný systém optické redukce vibrací, jaký používají oceňované jednooké zrcadlovky Nikon, staví uživatelskou přívětivost Coolpixu L5...

Kombinace vysoce kvalitních komponent jako je objektiv s 5x zoomem, jasný 2,5“ LCD monitor a stejný systém optické redukce vibrací, jaký používají oceňované jednooké zrcadlovky Nikon, staví uživatelskou přívětivost Coolpixu L5 na zcela novou úroveň snadného ovládání a nedostižných výsledků. Výkonný objektiv Zoom-Nikkor o rozsahu ohniskových vzdáleností 38-190 mm (ekvivalent u kinofilmu) zajišťuje nepřekonatelnou kompoziční svobodu pro zachycení portrétů ve velkém měřítku i rozsáhlých krajin. Technologie optické redukce vibrací umožňuje uživateli maximálně využívat celého rozsahu ohniskových vzdáleností objektivu. Obrazový CCD snímač se vyznačuje vyšší přesností zpracování při minimálních rozměrech a výrazným způsobem zvyšuje přenosnost fotoaparátu při bohatém rozlišení 7,2 milionu efektivních pixelů pro dosažení vynikající kvality obrazu, kterou lze právem očekávat od přístrojů série COOLPIX. Přístroj je rovněž vybaven jasným 2,5“ podsvíceným LCD monitorem výrazně usnadňujícím tvorbu kompozice obrazu a přehrávání snímků.

Nikon Coolpix L5 - představení

COOLPIX L5 má překvapivě kompaktní rozměry navzdory faktu, že je kompatibilní s bateriemi AA, které lze použít ve formě alkalických, lithiových, oxyride ZR6, dobíjecích a dalších článků. Díky tomu, že jsou tyto baterie široce dostupné všude na světě, mohou uživatelé fotoaparátu COOLPIX L5 fotografovat na cestách bez jakýchkoli problémů s dostupností zdroje energie. Pro maximální komfort a snazší dosažení vynikajících výsledků je fotoaparát vybaven třemi unikátními inovacemi Nikon – všemi přímo dosažitelnými pomocí tlačítka Snadný portrét na horní straně fotoaparátu. Funkce Face-priority AF* automaticky detekuje a zaostřuje lidské tváře a zajišťuje tak trvale perfektní výsledky bez ohledu na polohu objektu v záběru. Redukce červených očí ve fotoaparátu automaticky detekuje výskyt efektu „červených očí“ na zhotovených snímcích a provádí automatickou korekci přímo ve fotoaparátu. Funkce D-Lighting zachraňuje podexponované snímky a snímky s nadměrným množstvím protisvětla tvorbou kopie snímku s upraveným jasem světel a stínů pro zvýšení počtu viditelných detailů bez ovlivnění správně exponovaných míst obrazu. Nabídka 15 různých motivových programů – včetně 4 s asistenčním režimem – automaticky provádí potřebná nastavení fotoaparátu pro všechny typy motivů od nočních portrétů po párty na plážích. Stačí jen vybrat motivový program nejlépe odpovídající fotografovanému objektu a fotoaparát COOLPIX L5 automaticky zvolí perfektní nastavení pro dosažení přesně takového výsledku, na jaký jste při fotografování mysleli. Čtyři motivové programy jsou navíc vybaveny asistenčním režimem napomáhajícím uživateli s kompozicí obrazu.

Nikon Coolpix L5 - představení

COOLPIX L5 je kompatibilní s široce rozšířenými paměťovými kartami SD. 8 MB interní paměť fotoaparátu umožňuje pokračovat ve fotografování po zaplnění (nebo při nepřítomnosti) paměťové karty a poslouží rovněž pro snadné kopírování snímků z jedné paměťové karty SD na druhou. COOLPIX L5 nabízí tři režimy záznamu ozvučených videosekvencí: Velikost TV (640) pro přehrávání na televizorech nebo počítačích a praktické velikosti Malá velikost (320) a Malá velikost (160) pro delší doby záznamu nebo použití na internetu. COOLPIX L5 také zjednodušuje tisk snímků podporou standardu PictBridge umožňujícího přímé propojení fotoaparátu s kompatibilní tiskárnou bez nutnosti použití počítače. Rozhraní USB usnadňuje přenos dat do počítače a dalších periferií. Software PictureProject dodávaný s fotoaparáty výrazně zjednodušuje import, editaci a organizaci vašich snímků a nabízí mnohé funkce pro zábavnější práci se snímky. * Schopnost rozpoznávat tváře může být v některých situacích limitovaná.

Optická redukce vibrací (VR)

Úchvatná technologie optické redukce vibrací, původně vyvinutá pro vysoce respektované jednooké zrcadlovky Nikon, kompenzuje chvění fotoaparátu pro dosažení ostrých, brilantních snímků v aktivních snímacích situacích. Nové tlačítko VR s praktickým umístěním na horní straně fotoaparátu slouží k volbě tří režimů redukce vibrací: Normální, Aktivní a Vypnuto. Režim Normální kompenzuje mírné horizontální chvění fotoaparátu typické pro normální fotografování a panorámování. Režim Aktivní je určen pro kompenzaci výraznějšího chvění fotoaparátu resp. pro fotografování na nestabilních místech, jako jsou pohybující se vozidla, kde poskytuje zklidnění obrazu porovnatelné použití o dva stupně kratšího času závěrky (při použití širokoúhlého objektivu i teleobjektivu.).

Nikon Coolpix L5 - představení

Vysoká kvalita obrazu ze CCD snímače malých rozměrů

Prostorově efektivní design zaručuje kompaktní rozměry fotoaparátu COOLPIX L5, 1/2,5“ CCD snímač poskytuje přes své rozměry vynikající výkon. S více než 7,2 milionu efektivních pixelů umožňuje CCD snímač zaznamenávat perfektně ostré, vysoce kvalitní snímky, které snadno snesnou i vysoké zvětšení.

Výkonný objektiv s 5x zoomem

Výrazně kompaktní rozměry fotoaparátu COOLPIX L5 popírají použití výkonného objektivu Zoom-Nikkor s ohniskovými vzdálenostmi 38-190 mm (ekvivalent u kinofilmu) pro maximální tvůrčí svobodu zaručenou 5násobným rozsahem zoomu. Vysoce přesný objektiv umožňuje pořizovat portréty ve velkém měřítku i záběry širokých krajin a poskytuje vyšší kompoziční nezávislost, než objektivy průměrných digitálních fotoaparátů. A revoluční technologie redukce vibrací zajišťuje nerozmazané snímky i při použití telerozsahu zoomu.

Funkce pro vylepšení snímků ve fotoaparátu

Tlačítko Snadný portrét na horní straně fotoaparátu poskytuje pohodlný přímý přístup k inovacím pro práci s obrazem Nikon: funkci Face-priority AF*, Redukci červených očí ve fotoaparátu a funkci D-Lighting. Funkce Face-priority AF automaticky detekuje a zaostřuje lidské tváře - bez ohledu na to, kde v záběru se nacházejí – a zajišťuje tak trvale perfektně ostré portrétní snímky. Redukce červených očí ve fotoaparátu automaticky koriguje výskyt efektu „červených očí“ na snímcích pořízených s bleskem a produkuje přirozeněji působící portrétní snímky. Funkdce D-Lighting detekuje snímky s nadměrným protisvětlem nebo nedostatečným osvětlením zábleskem a automaticky vytváří kopie těchto snímků s vyjasněnými podexponovanými místy a nezměněnými správně exponovanými místy. * Schopnost rozpoznávat tváře může být v některých situacích limitovaná.

Kompatibilita s bateriemi velikosti AA

Navzdory svým kompaktním rozměrům je fotoaparát COOLPIX L5 kompatibilní s tužkovými bateriemi velikosti AA, které patří mezi jedny z nejdostupnějších baterií kdekoli na světě. Výdrž baterií cca 490 snímků při použití lithiových baterií, 150 snímků při použití alkalických baterií a 250 snímků při použití baterií EN-MH1 vynikajícím způsobem doplňuje jejich praktické malé rozměry.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nikon Coolpix L5 - představení


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.