Přeposlat Historie a světové úspěchy firmy PENTAX

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Historie a světové úspěchy firmy PENTAX

05.02.2007 | Martin Kněžík | Ostatní články | Komentářů: 0 |

Vše začalo v roce 1919, kdy byla v Japonsku založena firma Asahi Optical Joint Stock Co. Na jejím počátku stálo jen několik málo lidí, kteří svým nadšením a šikovností postavili základy budoucí přední fotografické firmy.

Vše začalo v roce 1919, kdy byla v Japonsku založena firma Asahi Optical Joint Stock Co. Na jejím počátku stálo jen několik málo lidí, kteří svým nadšením a šikovností postavili základy budoucí přední fotografické firmy. Ve svých počátcích byla hlavní náplní výroba brýlových skel, které získávali na proslulosti díky speciální technice leštění povrchu skel.

Historie a světové úspěchy firmy PENTAX

Během dalších let se společnost začala orientovat na výrobu objektivů. V roce 1938 byla založena společnost Asahi Optical Co. Ltd. Brzy získala lukrativní zakázky na výrobu dalekohledů a společnost zapůsobila na odběratele do té doby neznámou povrchovou úpravou čoček. Již tehdy, ačkoliv jednoduché, ale přesto účinné antireflexní vrstvy, slavily úspěch u objektivů značky Asahi Optical. V roce 1954 Pentax představil jako první na světě mechanismus s okamžitým návratem zrcátka u fotoaparátu Asahiflex II. Později, jako průkopník ve fotografických technologiích, vyvinul Pentax jako první na světě zrcadlovku s automatickým TTL zaostřováním (AF) – Pentax ME-F a první zrcadlovku s vestavěným TTL bleskem – Pentax SFX. Senzací se v roce 1986 stal světově první automatický kompaktní fotoaparát se zoom objektivem Pentax Zoom-70.

Historie a světové úspěchy firmy PENTAX

Dnes je Pentax výrobcem fotografické techniky pro všechny populární formáty filmů od tradičního 35mm po APS IX240, 6x4.5cm a profesionální standard 6x7cm. Všechny objektivy Pentax jsou konstruovány speciálním počítačovým systémem, který vyvinul Asahi Optical Co. pro Pentax. Mimořádně ceněná je antireflexní úprava povrchu čoček objektivů v 7 vrstvách Super-Multi-Coating-SMC, která je jednou z vlastních technologií a která zaručuje profesionální kvalitu přenosu obrazu. Všichni světoví odborníci uznávají vrstvy SMC jako dosud nejdokonalejší a nepřekonanou technologii, která byla, kdy v optice vytvořena.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Historie a světové úspěchy firmy PENTAX


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.