Přeposlat Casio EX-S770

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Casio EX-S770

08.02.2007 | Jan Chládek | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tento nový fotoaparát se řadí ke vzhledově dokonalým modelům. Je však vybaven velkou řádkou funkcí jenž opravdu stojí za zmínku. Společnost Casio tak zdvihá laťku zase o něco výše.

Tento nový fotoaparát se řadí ke vzhledově dokonalým modelům. Je však vybaven velkou řádkou funkcí jenž opravdu stojí za zmínku. Společnost Casio tak zdvihá laťku zase o něco výše.

Design:

Štíhlé kovové tělo na sebe upozorní hned v prvotním kontaktu. Jeho hrany jsou oblé a díky masivnímu tvaru je opravdu nepřehlédnutelný. Navíc pokud si vybereme jednu z dodávaných barev dodáme nejen výbornému přístroji šarm, ale doplníme také náš módní styl. Co se týče uspořádání tlačítek a samotné ergonomie budu více než pozitivní-snadné ovládání a dobré rozmístění ovládacích prvků. Akorát zapínací tlačítko je posazeno hluboko atak spouštění je složitější a vyžaduje hlubší stisk na druhou stranu však je nemožné tzv.samovypnutí přístroje-nechtěné zavadění.

Casio EX-S770

Funkce:

Výjimečně bych dnes začal trochu z jiného soudku, ale dle mého mínění docela dobrou vylepšenou v oblasti souladu fotoaparátu a běžného uživatelského PC. Již mnohokrát jsem se sám dostal do sitace kdy jsem potřeboval nutně přečíst nebo upravit psaný dokument ve wordu či excelu. A tak jsem vždy musek vyhledat počítač a to bylo vždy zdlouhavé a časově náročné a tehdy jsem si říkal kdy někdo vymyslí určitý druh kompatibility mezi těmito dvěma přístroji alespoň v omezené sféře funkcí. No a právě dnes se mohu tímto pokrokem pochlubit. Tento přístroj EX-S770 totiž umožňuje zkopírování těchto programů do své paměti a dokáže je i na svém širokoúhlém LCD přečíst, a pozor zvládá i webové stránky. Ale zpátky fotoaparát disponuje snímačem CCD 7,4 Mpix s maximálním rozlišením snímků 3072/2304 bodů. Citlivost snímače lze nastavit v rozmezí 50-400 což není mnoho, ale k běžnému focení postačí. Optický zoom je trojnásobný a digitální 4. Je to opět takový základ přibližování, ale u automatů je to běžné. Fotoaparát sice nabízí stabilizaci obrazu avšak nejedná se o stabilizaci snímače-jde o jakousi digitální variantu a tak i jeho funkce je o trochu pozadu a malé roztřesení je znatelné. LCD a úhlopříčka 2,8 s rozlišením 230400 pixelu. Mimo tyto skvělé údaje je displej výborně zpracován a jeho čitelnost není problém ani na velkém ostrém slunci.

Casio EX-S770

Ze základních funkčních režimů jsem si vybral pořizování snímku za sebou-1 snímek za 1 sekundu. Rád bych se zmínil o přednastavených režimech, ale jejich 35! A to číslo mluví samo za sebe tudíž si asi dovedete představit co vše se bude ukrývat za portrétem, krajinou, sportem atd… Samozřejmostí je natáčení videa a ve fotoaparátu je možné použít i diktafon. Díky užitečné funkci data transport můžeme nejen fotoaparát využívat jako přenosný harddisk, ale pomocí této funkce můžeme provádět i tisk nezbytných dokumentu přímo z fotoaparátu.

Závěrem:

Rád bych zmínil nakonec opravdovou všestrannost tohoto přístroje a rychlost zpracovávání snímku a dokumentů. Vyfotografované snímky jsou ostré a šum je jen nepatrný. Je pravdou, že vnitřní pamět by mohla být větší, ale myslím, že budoucí nástupce tohoto modelu bude mít těchto pár malých mušek v kapse.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Casio EX-S770


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.