Přeposlat Samsung WB150F

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung WB150F

12.04.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Fotoaparát Samsung WB150F se pyšní skvělým 18x zvětšujícím objektivem, kompaktním a elegantním designem a v neposlední řadě také zabudovanou podporou Wi-Fi. Když jej připojíte k hotspotu, můžete nahrávat pořízené fotografie přímo na svůj facebookový účet, posílat je po mailu přátelům nebo si je prohlížet na televizní obrazovce. Fotky si můžete stáhnout také na svůj androidový telefon nebo iPhone a dokonce i používat tento telefon jako bezdrátový hledáček. Snímač o rozlišení 14 megapixelů mírně trpí nadměrným hlukem při vyšším nastavení citlivosti a pomalejší je i startovací rychlost (reakční doba po zapnutí a pořízení prvního snímku).

Samsung WB150F

Výborným parametrem je 18x zvětšující objektiv (ekvivalent 24-432 mm), který přesto neznamená výrazné zvětšení rozměrů celého přístroje. WB150F měří pouze 61 x 107 x 23 milimetrů, takže je dokonce tenčí než konkurenční model Canon PowerShot SX260 HS. Můžete s ním vesele pořizovat snímky v automatickém režimu, pokud ale máte rádi větší kontrolu nad celým procesem, k dispozici je množství fyzických ovladačů. Mezi ně patří ovladač blesku, mód makro a vlastní časovač. Po stisknutí tlačítka Menu se objeví displej, umožňující korekci expozičních hodnot, vyvážení bílé, parametr citlivosti ISO a další běžné ovládací prvky. K dispozici jsou také „exotičtější“ kontrolky, které jsou dostupné z plného menu.

 

Samsung WB150F

 

Fotoaparát se může připojit takřka na jakoukoliv síť. Práce s ním je pak podobná práci s klasickými komunikátory (smartphone), ačkoliv bez dotekového displeje (každá činnost je označena vlastní ikonou). Sdílení po sociálních sítích umožňuje uživateli publikovat fotografie a videa na službách Facebook, Picasa, YouTube a Photo Bucket. Můžete však posílat fotky a videa přímo specifickým osobám, a to klasickým e-mailem. Z dosahu možností tohoto fotoaparátu není ani servis SkyDrive, Windows PC nebo Samsung TV. Majitelé androidových telefonů nebo iPhonů mohou přijít na chuť možnostem, které jejich propojení nabízí. Telefonem je například možné dálkově ovládat přibližování objektivu a zapínat nebo vypínat blesk – účinná vzdálenost ale činí necelých deset metrů.

 

Samsung WB150F

 

Fotoaparát je vybaven zadním LCD displejem o úhlopříčce 3,0 palce. Rozlišení činí 460 000 bodů a obraz vypadá ostře a jasně. Není však rozhodně nejlepší na trhu, v této kategorii nepochybně vítězí model Nikon S9100. V čem je WB150F poněkud pozadu, je ale především jeho rychlost. Po zapnutí pořídí první snímek až za 3,8 vteřiny a mezi jednotlivými snímky je následně 1,5 vteřinová prodleva. Závěrková prodleva pak činí slušných 0,4 sekundy. Mnohem lepší parametry má například „bratránek“ tohoto fotoaparátu, Samsung WB750 (stejné údaje: 1,9 s. – 0,1 s. (při rychlém pořízení osmi snímků) – 0,2 s).

 

Samsung WB150F

 

Mnohem lepší bilanci má WB150F v ostrosti pořízených fotografií. Při testech se dostal až na 1880 linií na výšku obrázku, tedy výrazně přes stanovenou hranici kýžené ostrosti (činící 1800 linií). Z hlediska nastavení citlivosti však fotoaparát opět zaostává. Maximální hranici bez detailům škodícího šumu (1,5 %) dosahuje pouze při ISO 200, dvojnásobná hodnota již znamená 1,9 % šum (přestože se ještě detaily nijak výrazně neztrácejí). Při ISO 800 už příliš agresivní redukce šumu způsobuje poněkud nepřirozený vzhled fotografií.

 

Samsung WB150F

 

Video je pořizováno při 720p30 a vypadá poměrně dobře. Je nahráváno ve formátu MP4 a kamera může během natáčení zaostřovat a přibližovat i oddalovat obraz. Přitom je objektiv velmi tichý a neruší tak výrazně natáčený zvuk. Fotografie se ukládají na paměťové karty SD, SDHC a SDXC. Na fotoaparátu najdeme také standardní USB port.

 

Samsung WB150F

 

Pokud rádi sdílíte své fotografie online a nejste přitom spokojeni s kvalitou snímků, pořízených vaším mobilním telefonem, pak je Samsung WB150F dobrou volbou. Není sice nejlepší možností při pořizování snímků za šera, ale jeho poměrně nízká cena a kvalitní zoom mohou přesvědčit i ty největší váhavce.

Základní parametry:

Rozměry: 61 x 107 x 23 mm

Typ: Superzoom

Rozlišení: 14 megapixelů

Typ snímače: CMOS

Velikost snímače: 6,2 x 4,6 cm

Optický zoom: 18x

Velikost LCD displeje: 3 palce (7,6 cm)

Rozlišení LCD displeje: 460 000 bodů

Poměr stran displeje: 4:3

Rozlišení videa: 720 pixelů

Maximální citlivost: ISO 3200

Typ baterie: Lithium Ion

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung WB150F


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.