Přeposlat Canon EOS 5D Mark III

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon EOS 5D Mark III

19.04.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 1 |

Dlouho očekávaný nástupce extrémně populárního fotoaparátu Canon EOS 5 D Mark II je konečně tu. Jak jeho jméno napovídá, tento 22-megapixelový fotoaparát je vývojovým nadstupněm zmíněného modelu, nikoliv zcela revolučním designem. Většina vylepšení se skrývá zejména ve vnitřku fotoaparátu, na první pohled je však nápadné zvětšení a vylepšení LCD displeje. Tato vlajková loď Canonu patří mezi tzv. kinofilmové zrcadlovky, a to plným právem.

Canon EOS 5D Mark III

EOS 5D Mark III je příjemně kompaktní, ačkoliv má 35 mm celorámový obrazový snímač, který je podstatně větší, než u běžných APS-C digitálních zrcadlovek. Tělo fotoaparátu měří 117 x 152 x 76 milimetrů, hmotnost i s baterií a paměťovou kartou činí zhruba 950 gramů. Snímač nabízí úctyhodné efektivní rozlišení 22,3 megapixelů. Má stejný rozměr jako 35 mm film, takže 28 mm objektiv vám nabídne stejný pohled jako filmová kamera. Silnou stránkou fotoaparátu je jeho LCD displej. Má úhlopříčku 3,2 palce (8,1 cm) a vykazuje rozlišení přes milion bodů. Dá se tedy směle konstatovat, že Mark III představuje v tomto ohledu absolutní špičku. Fotografie si můžete prohlížet i za bílého dne a rozlišení stačí na to, aby uživatel mohl ručně zaostřovat během živého pohledu. Informační displej na horní straně fotoaparátu poskytuje informace o okamžitém nastavení a umožňuje tedy velmi rychlou orientaci. Opticky dokonalý hledáček zobrazuje přesně 100% rámečku, proto fotíte přesně to, co v něm vidíte. V tomto ohledu je Mark III vylepšením předchozího modelu, který zobrazoval pouze 97%.

 

Canon EOS 5D Mark III

 

Fotoaparát podporuje automatické zaostření i při natáčení videa. Stejně jako u konkurenčního modelu Nikon D4 však zaostření probíhá pomalu a lepšího výsledku lze dosáhnout spíše ručním zaostřováním. Video je nahráváno ve formátu QuickTime, a to v mnoha různých rozlišeních a při několika snímkovacích rychlostech. Maximem je přitom 1080p30, můžete však zvolit 720p60 pro velmi plynulý pohyb nebo 1080p24 pro“ kinozáznam“.

 

Canon EOS 5D Mark III

 

Mark III je poměrně rychlý fotoaparát své kategorie, první snímek pořídí asi za 0,7 vteřiny po zapnutí. Nesmírně rychlé automatické zaostření činí závěrkovou prodlevu téměř nepostřehnutelnou – je menší než 0,1 vteřiny. V módu kontinuálního snímání pořídí Mark III šest fotografií za vteřinu, ale počet pořízených snímků před zpomalením závisí zejména na typu souborů, ve kterých jsou snímky pořizovány a na typu používané paměťové karty. Nejlepším formátem je z tohoto hlediska JPG, z karet lze doporučit třeba 90 GB CompactFlash nebo 95 GB SDXC.

 

Canon EOS 5D Mark III

 

V citlivosti dosahuje fotoaparát nanejvýš skvělých výsledků – šum je udržován pod hranicí 1,5% dokonce i při ISO 12800, ačkoliv zde již hraje roli menší ztráta detailů. Nejvyšší hodnota ISO přitom činí 25600. Ostrost fotografií dosahuje samozřejmě vysoké kvality. Při apertuře f/5.6 dosahuje ostrost hodnoty 2470 linií na výšku obrázku, což dalece převyšuje průměr.

 

Canon EOS 5D Mark III

 

Canon EOS 5D Mark III je důstojným pokračovatelem svého předchůdce, modelu Mark II. Je dobrou volbou zejména pro profesionální fotografy, neuspokojí však všechny myslitelné požadavky. Nadšenci, kteří touží po full-frame zrcadlovce, mohou nepochybně upřednostnit levnější model Mark II. 22-megapixelový snímač fotoaparátu Mark III si vede dobře za slabšího světla, nemusí však uspokojit ty, kteří jsou zvyklí pracovat s fotoaparáty typu Nikonu D800 s 36-megapixelovým snímačem. Pro sportovní či reportážní fotografy je zase lepší volbou rychlejší a více fotek v rychlém sledu pořizující EOS-1D X nebo Nikon D4.

 

Základní parametry:

Typ: Digitální zrcadlovka

Velikost: 117 x 152 x 76 milimetrů

Hmotnost: 950 gramů

Typ snímače: CMOS

Velikost snímače: 36 x 24 mm

Efektivní počet pixelů: 22,3 megapixelů

Maximální hodnota ISO: 25600

Rozměr LCD displeje: 3,2 palce

Rozlišení LCD displeje: 1 040 000 bodů

Poměr stran LCD displeje: 4:3

Typ hledáčku: Optický

Porty: mini USB, mini HDMI

Baterie: Lithium Ion

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon EOS 5D Mark III


počet příspěvků: 1

Jiří Švarc

22.04.2012 v 01:56

Máte chybičku v článku - velikost karet v MB místo GB.

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.