Přeposlat Canon PowerShot D20

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon PowerShot D20

13.06.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Fotoaparát Canon PowerShot D20 je velmi odolným přístrojem, nabízejícím rozlišení snímače 12 megapixelů, pětinásobný zoom a velmi elegantní design. Můžete se s ním ponořit do hloubky deseti metrů, upustit jej opakovaně z výšky 1,5 metru a používat ho i při teplotě kolem -10° C. Není to sice nejrychlejší z odolných fotoaparátů, zato ale nabízí GPS lokalizaci pro vaše snímky. Jeho velkým konkurentem je model Olympus Tough TG-1 iHS, se kterým představuje současnou technologickou špičku v dané kategorii.

Canon PowerShot D20

Základní design D20 je podobný jako u většiny odolných fotoaparátů – objektiv je umístěn v horním rohu a většina ovládacích prvků na jeho zadní straně. Tělo přístroje tvoří pevný a odolný plast černé barvy, přecházející do metalického akcentu. Jeho rozměry činí 112 x 71 x 28 milimetrů, hmotnost pak 228 gramů (i s baterií a kartou). Je tedy o trochu větší a těžší než podobný Nikon AW100 nebo jeho předchůdce Canon PowerShot D10. Pětinásobný zoom objektiv pokrývá ohniskovou vzdálenost 28 – 140 mm (35 mm ekvivalent), čímž se nijak výrazně neliší od svých konkurentů.

 

Canon PowerShot D20

 

Zadní LCD displej má úhlopříčku 3 palce (7,6 cm) a rozlišení 461 000 pixelů. Je velmi jasný a detailní, přestože nedosahuje kvality hvězdného displeje (1030k bodů) Olympu Tough TG-820. Kromě tří základních ovládacích tlačítek nalezneme ovládací prvky pouze na zadní straně fotoaparátu, napravo od LCD. Všechna tlačítka jsou z tvrdého plastu a dobře se mačkají, což se nedá říct například o gumou potažených tlačítkách Olympu Tough TG-320. O odolnosti tohoto fotoaparátu už byla řeč. Je však dobré mít na paměti, že není až tak nerozbitný, jako třeba Pentax Optio WG-2 a nenabízí ani dvojitý uzamykací mechanismus krytu paměťové karty (jako již zmíněný Olympus TG-820). Přesto se dá konstatovat, že míra jeho výdrže je velmi vysoká.

 

Canon PowerShot D20

D20 je poměrně rychlý odolný fotoaparát, přestože není zdaleka tím nejrychlejším. První snímek po zapnutí pořídí již za 1,4 vteřiny a jeho závěrková prodleva činí pouze 0,2 vteřiny. Snímky je pak schopen pořizovat v kontinuálním módu každou půlvteřinu. Z hlediska ostrosti si D20 vede také dobře, přestože není v úplném popředí. Imatest ukázal, že ostrost snímků činí až 1961 linií na výšku obrázku, což je vysoko nad uspokojivým limitem 1800. Také citlivost je parametr, ve kterém D20 obstojí. Hodnotu šumu pod 1,5% udrží až do hodnoty ISO 800. V této hodnotě už se sice mírně vytrácí detail, ale kvalita není snížena nijak drasticky.

 

Canon PowerShot D20

Fotoaparát natáčí video ve formátu QuickTime při rozlišení a kvalitě 1080p24 nebo 720p30. Kvalita je v rámci možností tohoto přístroje překvapivě vysoká, ačkoliv skutečné fajnšmekry bude možná pocitově limitovat nižší snímkovací rychlost při vyšším ze zmíněných rozlišení. Pokud je to pro vás tedy důležité, zvolte raději Olympus Tough TG-1, který je schopen natáčet video v úctyhodné kvalitě 1080p60. D20 nabízí standardní porty mini USB a mini HDMI a využívá paměťové karty SD, SDHC a SDXC.

 

Canon PowerShot D20

 

Pokud stojíte o kvalitní odolný fotoaparát, může být Canon PowerShot D20 tou pravou volbou pro vás. Nabízí dostatečně ostrý objektiv, kvalitní fotografie i při nízkém osvětlení a hlavně zabudovanou GPS (při jejím využití však musíte asi dvě minuty počkat, než zachytí signál). Pokud ale GPS nepotřebujete a obejdete se bez ní, pak se vám nabízí množství dalších kvalitních fotoaparátů, z nichž některé zmíněné D20 v mnoha parametrech předčí. O těch si ještě v budoucích recenzích povíme víc.

Canon PowerShot D20

 

Základní údaje:

Typ: Kompakt

Velikost: 112 x 71 x 28 milimetrů

Hmotnost: 228 gramů

Typ snímače: CMOS

Velikost snímače: 6,2 x 4,6 (1/2,3") milimetru

Efektivní počet pixelů: 12 megapixelů

Rozměr LCD displeje: 3 palce (úhlopříčka)

Rozlišení LCD displeje: 461 000 bodů

Rozlišení videa: 720, 1080 pixelů

Optický zoom: 5 x

Porty: mini USB, mini HDMI

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 4

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon PowerShot D20


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.