Přeposlat Olympus Tough TG-820

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Olympus Tough TG-820

13.06.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Fotoaparát Olympus Tough TG-820 je dalším z novějších odolných modelů, schopných ustát lecjakou nehodu. Senzor má rozlišení 12 megapixelů, objektiv pětinásobný zoom a video je pořizováno ve vysoké kvalitě 1080p30. Za zmínku stojí také vysoká rychlost a skvělý zadní LCD displej. Negativem je například absence GPS, spíše průměrná kvalita pořízeného videozáznamu a nepohodlný způsob dobíjení akumulátoru. Celkově však TG-820 vychází z hodnocení velmi dobře. Jedná se o kvalitní a rychlý fotoaparát, vhodný do jakéhokoliv terénu.

Olympus Tough TG-820

TG-820 je v současnosti k dostání v černé, stříbrné, červené a modré barvě. Vzhledově se nijak neliší od většiny konkurenčních modelů, jeho objektiv se nachází v pravém horním rohu. Na rozdíl od mnoha jiných odolných fotoaparátů je však objektiv chráněn kovovým krytem, když není právě aktivní. Rozměry fotoaparátu činí 66 x 102 x 25 milimetrů, hmotnost pak zhruba 207 gramů. Je tedy o trochu větší a robustnější než Olympus Tough TG-320. Od tohoto svého staršího bratránka se liší také důmyslným systémem dvojího uzamčení paměťové karty a baterie. K těm se dostanete pouze po aktivaci dvou ovládacích prvků, a to v přesném pořadí. Možnost nechtěného otevření krytu například pod vodou je tak prakticky nulová.

Olympus Tough TG-820

Objektiv s pětinásobným zoomem je na tento typ fotoaparátu zcela dostatečný a kvalitní. Pokrývá ohniskovou vzdálenost 28 – 140 milimetrů, pod vodou se však tyto parametry výrazně zhoršují. Třípalcový (7,6 cm) LCD displej na zadní straně fotoaparátu nabízí brilantní rozlišení 1030 pixelů. LCD, které okupuje drtivou většinu prostoru zadní strany přístroje, je tak velmi ostrý a detailní. Ovládací prvky jsou rozmístěné na horní straně a napravo od displeje. Výrobce uvádí, že TG-820 snese ponoření do hloubky 10 metrů, pád z výšky dvou metrů a teplotu kolem -10° C. Rozbije se údajně až při tlaku vyšším než 100 kilogramů. Ještě hlubší ponor pod hladinu mimochodem nabízí Pentax Optio WG-2 (přes 12 metrů), který kromě toho disponuje i GPS.

 

Olympus Tough TG-820

 

TG-820 je velmi rychlý fotoaparát. První snímek po zapnutí pořídí za 1,5 vteřiny a jeho závěrková prodleva činí jen 0,1 vteřiny. Intervaly mezi jednotlivými snímky nepřesahují 0,2 vteřiny. Tím výrazně překonává podobný Canon PowerShot D20. TG-820 pořizuje snímky s velmi vysokou ostrostí. Testy ukázaly, že snímky mohou dosáhnout až 2019 linií na výšku obrázku, což je jistě úctyhodné. Horší je to už s citlivostí fotoaparátu. Pod úrovní 1,5 % šumu se udrží pouze při ISO 400, při ISO 800 činí šum už 1,7 % a při ISO 1600 celých 1,8 %. Přesto jsou pořízené snímky dostatečně detailní a ostré i při těchto vyšších nastaveních.

Olympus Tough TG-820

Ačkoliv TG-820 pořizuje video ve vysoké kvalitě 1080p30, není příliš hezké a opticky uspokojivé. Videozáznam se ukládá v souboru QuickTime a působí nadměrně tmavě a trochu moc zrnitě. Objektiv může během natáčení zaostřovat, ale zvuk jeho pohybu je na audio záznamu slyšitelný jen velmi slabě. Z konektivních prvků nabízí fotoaparát micro HDMI port a standardní USB port. Slot pro paměťovou kartu má zcela standardní design a podporuje karty typu SD, SDHC a SDXC.

Olympus Tough TG-820

Chcete-li si pořídit odolný fotoaparát, který přežije většinu nástrah okolního světa, pak je Olympus Tough TG-820 nepochybně dobrou volbou. Je velmi rychlý, pořizuje kvalitní snímky a vyniká svým objektivem i LCD displejem. Z hlediska odolnosti si vede také velmi dobře. I přes několik drobných nedostatků tak TG-820 představuje nepochybně skvělou volbu.

 

Základní údaje:

Typ: Kompakt

Velikost: 102 x 66 x 25 milimetrů

Hmotnost: 207 gramů

Typ snímače: CMOS

Velikost snímače: 6,2 x 4,6 (1/2,3") milimetru

Efektivní počet pixelů: 12 megapixelů

Rozměr LCD displeje: 3 palce (úhlopříčka)

Rozlišení LCD displeje: 1 030 000 bodů

Maximální hodnota ISO: 6400

Rozlišení videa: 720, 1080 pixelů

Optický zoom: 5 x

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 4

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Olympus Tough TG-820


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.