Přeposlat Sony Alpha NEX-F3

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Alpha NEX-F3

18.06.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Sony je známá poněkud zvláštním způsobem přiřazování názvů svým produktům. Přesto je zřejmé, že fotoaparát Sony Alpha NEX-F3 je přímým nástupcem modelu Sony Alpha NEX-C3. Stejně jako tento předchůdce nabízí NEX-F3 snímač APS-C o rozlišení 16 megapixelů, schopný pořizovat kvalitní snímky i v horším osvětlení a ve velmi vysoké rychlosti. Fotoaparát disponuje také zabudovaným bleskem, výklopným LCD displejem a podporou elektronického hledáčku. Kromě toho natáčí video v plném rozlišení (1080p) a umožňuje nastavit pohodlný způsob ovládání.

Sony Alpha NEX-F3

Z hlediska vnějšího designu je NEX-F3 do značné míry odvozen od svého předchůdce NEX-C3, pouze nabízí výraznější úchop. Je trochu větší a těžší než NEX-C3 i NEX-5N, jeho rozměry totiž činí 66 x 117 x 43 milimetrů a hmotnost 315 gramů (bez objektivu). Zadní LCD displej je výsuvný, přičemž se může naklánět až o 180°. Samotný displej je však od původního u NEX-C3 prakticky nezměněný. Jeho úhlopříčka činí 3 palce a rozlišení 921 tisíc bodů. Poměr stran je klasických 16 : 9. Přestože je na poměry fotoaparátů s vyměnitelným objektivem malý, NEX-F3 disponuje senzorem APS-C o stejných rozměrech, jaké nalezneme u většiny digitálních zrcadlovek.

 

Sony Alpha NEX-F3

 

NEX-F3 je velmi rychlý fotoaparát. První snímek po zapnutí pořídí již za 1,3 vteřiny, jeho závěrková prodleva nepřesahuje 0,2 vteřiny a v kontinuálním rychlém módu pořizuje pět snímků za vteřinu. Pokud však potřebujete pořizovat rychlé snímky delší dobu, stačí držet stisknutou spoušť a mít v přístroji 95 MBps SDXC kartu SanDisk. Fotoaparát pak pořizuje snímky ve formátu JPG každé zhruba 0,4 vteřiny. Z hlediska ostrosti pořízených snímků si vede velmi dobře, i když ne přímo skvěle. Při testu s objektivem 18-55 mm činilo rozpětí pořízených snímků (dle apertury) 1748 - 1921 linií na výšku obrazu (to je lehce nadprůměrný údaj). V tomto směru je lepší například konkurenční Olympus E-PM1, dosahující hodnoty 2186 linií na výšku obrazu. Citlivost je kategorie, kde NEX-F3 přímo září. Až do hodnoty ISO 6400 udrží šum na pozadí pod kritickou úrovní 1,5 %, a to bez obětování detailů na snímku.

 

Sony Alpha NEX-F3

 

Oproti předchůdci NEX-C3 lze zaznamenat i vylepšení ve způsobu nahrávání videa. NEX-F3 pořizuje záznam v kvalitě 1080i60 nebo 1080p24 a ve formátu AVCHD (C3 byl limitován na 720p MP4). Fotoaparát dokáže během natáčení automaticky zaostřovat, zvuk pohybujícího se objektivu však naštěstí není na záznamu příliš hlasitý. Sony navíc vyhovělo častým přáním uživatelů a doplnilo aktivační tlačítko pro filmování vyvýšeným okrajem – ten by měl zabránit nechtěnému (náhodnému) spuštění natáčení. Fotoaparát je také vybaven porty micro USB a mini HDMI pro připojení k HD televizoru. Z paměťových karet využívá SD, SDHC, SDXC, Memory Stick Pro Duo a Memory Stick Pro-HG.

Sony Alpha NEX-F3

Fotoaparát NEX-F3 převzal po svém předchůdci takřka vše dobré a mnohé ještě dále vylepšil. Není sice zcela bez chyb, spočívajících například v nedostatečné rychlosti automatického zaostřování nebo absence vlastní dobíječky, ale většinou se jedná spíše o drobnosti. Drtivá většina parametrů totiž odpovídá nejvyšší výkonnostní třídě dané kategorie a Sony Alpha NEX-F3 se tak jasně řadí k nejlepším fotoaparátům na současném trhu. Netrváte-li na bleskově rychlém fotoaparátu pro snímkování například sportovních akcí, mohl by vám NEX-F3 plně vyhovovat.

Sony Alpha NEX-F3

Základní parametry:

Typ: Kompakt

Velikost: 66 x 117 x 43 milimetrů

Hmotnost: 315 gramů

Typ snímače: CMOS

Velikost snímače: 18 x 24 (APS-C) mm

Rozlišení: 16 megapixelů

Maximální hodnota ISO: 16000

Rozměr LCD displeje: 3 palce

Rozlišení LCD displeje: 921 600 bodů

Poměr stran LCD displeje: 16:9

Optický zoom: 3 x

Porty: mini USB, mini HDMI

Baterie: Lithium Ion

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sony Alpha NEX-F3


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.