Přeposlat Canon EOS Rebel T4i

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon EOS Rebel T4i

31.08.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Fotoaparát Canon EOS Rebel T4i je technologickým nástupcem modelu Rebel T3i, který trpěl velmi pomalým automatickým zaostřováním v módu Live View. T4i si v tomto ohledu vede podstatně lépe, zvlášť když používá nové objektivy STM od Canonu. Má i svoje chyby (například velmi malý hledáček), proto tento fotoaparát v rámci svého 18ti megapixelového objektivu nemůže ohrozit skvělý Nikon D5100 na pozici výkonnostního „krále“ této kategorie. Vysoká rychlost i kompaktnost, výborná kvalita snímků a skvělý zadní LCD displej jsou naopak hlavními pozitivy tohoto velmi kvalitního přístroje.

Canon EOS Rebel T4i

V porovnání s ostatními digitálními zrcadlovkami je Rebel T4i svými rozměry vcelku standardní. Jeho tělo měří 99,8 x 133,1 x 78,8 milimetru, bez objektivu dosahuje hmotnosti zhruba rovného půl kilogramu (589 gramů s kartou a baterií). Je tak o něco větší, přitom ale podstatně lehčí než konkurenční Pentax K-30. Důvodem je jeho podstatně menší zrcadlový hledáček, který je u tohoto fotoaparátu skutečně mírně nedostatečný, co se velikosti týče. LCD displej je naopak skvělý, extrémně detailní a nabízí velmi vysoké rozlišení 1040k pixelů. Displej je navíc umístěn na flexibilním a pohyblivém rameni, které umožňuje pořizovat snímky i ve velmi nezvyklých úhlech.

Canon EOS Rebel T4i

Rebel T4i je velmi rychlým fotoaparátem. První snímek po zapnutí pořídí již za 0,6 vteřiny a jeho závěrková prodleva nepřekonává 0,2 vteřiny. Sérii snímků dokáže pořídit rychlostí 5 rámečků za vteřinu, jeho „výdrž“ pak závisí zejména na nastaveném formátu, do kterého se snímky ukládají (při nastavení JPG vydrží podstatně déle než v rámci formátu Raw). Ještě o trochu rychlejší je konkurenční Sony Alpha 65, tento fotoaparát však maximální snímkovací rychlost 7,7 rámečku za vteřinu neudrží tak dlouho. Při používání optického hledáčku zaostřuje fotoaparát velmi rychle. Při nastavení Live View se však rychlost výrazně zpomalí, a to až na 4 vteřiny v dobrém i slabším světle. Z hlediska ostrosti si vede poměrně dobře, při některých nastaveních totiž hladce překračuje i 1800 linií na výšku obrázku.

Canon EOS Rebel T4i

Velmi dobře si fotoaparát vede z hlediska kvality snímků při vyšších nastaveních ISO. Hladinu šumu na pozadí udrží pod kritickou hranicí 1,5 % ještě při ISO 1600, při ISO 3200 již tato činí 1,6 %. Při pořizování snímků ve formátu JPG jsou detaily excelentní až do hodnoty ISO 1600, stále přijatelné jsou pak při ISO 3200. Pokud ovšem fotíte s Raw, detaily jsou zcela čisté ještě za ISO 6400. O něco lépe si v tomto ohledu vede ještě například fotoaparát Nikon D5100. Video je natáčeno ve vysoké kvalitě a ukládáno ve formátu QuickTime. Záznam vypadá skvěle a zaostřování je plynulé a kontinuální. Vnější vstup pro mikrofon umožňuje výrazně navýšit kvalitu audio záznamu. K dispozici je navíc také port pro dálkovou kontrolu, vstup mini HDMI a datový port mini USB. Podporovány jsou standardní paměťové karty SD, SDHC a SDXC.

 

Canon EOS Rebel T4i

 

Fotoaparát T4i poskytuje skvělou obrazovou kvalitu fotografií, a to i ve slabším světle. Přesto není bez významných chyb. Slabinou je zejména velmi malý zrcadlový hledáček, značně limitované rychlé sériové focení v módu Raw a hůře pracující automatické zaostřování videa s objektivem jiným, než je STM. Na druhou stranu však jde o nesmírně rychlý přístroj se skvělým zadním LCD displejem, kompaktní stavbou a tichým zaostřováním v průběhu natáčení. O trochu lepším modelem stejné kategorie je již zmíněný Nikon D5100, který Rebela v některých parametrech znatelně překonává. Oba přístroje jsou však vysoce kvalitní a nebudou jistě zklamáním pro žádného méně náročného nebo i mírně náročnějšího uživatele.

 

Canon EOS Rebel T4i

 

Základní údaje:

Typ: Digitální zrcadlovka

Velikost: 99,8 x 133,1 x 78,8 milimetru

Hmotnost: 589 gramů

Typ snímače: CMOS

Velikost snímače: 22,3 x 14,9 (APS-C) mm

Rozlišení snímače: 18,9 megapixelu

Maximální hodnota ISO: 12800

Rozměr LCD displeje: 3 palce (7,6 cm)

Rozlišení LCD displeje: 1 040 000 bodů

Poměr stran LCD displeje: 3:2

Porty: mini USB, mini HDMI, mikrofon, dálkové ovládání

Baterie: Lithium Ion

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon EOS Rebel T4i


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.