Přeposlat Samsung WB750

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung WB750

26.09.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Fotoaparát Samsung WB750 je v podstatě superzoomem v kompaktním těle. Jeho snímač BSI CMOS nabízí rozlišení 12,5 megapixelu a objektiv značky Schneider-Kreuznach disponuje osmnáctinásobným přiblížením. WB750 dokáže zabrat i velmi široké scény a vzdálené objekty, bohužel však postrádá funkcionalitu GPS. Celkově se jedná o velmi rychlý fotoaparát, což je jedna z jeho největších předností. Ačkoliv natáčí video v HD kvalitě, jeho obrazová kvalita je slabší, protože postrádá jemné detaily. Také LCD displej by mohl být ostřejší.

Samsung WB750

WB750 má elegantní kovové tělo vyvedené v konzervativní černi a jeho rozměry činí 105,3 x 59,4 x 24,9 milimetru, hmotnost pak dosahuje pouhých 193 gramů. Tento fotoaparát také nabízí velké množství fyzických ovládacích prvků, pro méně zkušené fotografy je navíc k dispozici množství automatických režimů scény a zajímavých kreativních filtrů (například retro, vinětace, rybí oko, miniatura nebo skica). Automatické režimy zase nabízí HDR, protisvětlo, ohňostroj nebo třeba západ slunce. Zkušení fotografové budou s nabídkou rovněž spokojeni, jelikož WB750 disponuje také prioritními expozičními režimy i manuálním režimem.

 

Samsung WB750

 

Středobodem fotoaparátu je objektiv s impozantním ohniskovým rozsahem 24 – 432 milimetrů, což odpovídá osmnáctinásobnému optickému přiblížení. Toto značné rozpětí vyrovná i horší světelnost, činící F3.2 až F5.8. K dispozici je také stabilizace obrazu, jíž je docíleno posunem čoček v objektivu. Zadní LCD displej má standardní úhlopříčku 3 palce (7,6 cm) a rozlišení 460 000 bodů. Je poměrně jasný, pochopitelně však nedosahuje ostrosti a detailu displejů s vyšším rozlišením. Právě u superzoomů je přitom kvalita displeje velmi důležitá, a to zejména během přibližování vzdálenějších objektů, kdy je třeba kontrolovat práci automatického ostření.

 

Samsung WB750

 

Jak již bylo zmíněno, WB750 je velmi rychlým fotoaparátem. První snímek po zapnutí dokáže pořídit již asi za 1,9 vteřiny, závěrková prodleva pak činí asi 0,2 vteřiny. Sériové snímkování s osmi snímky ponechává mezi nimi prodlevu pouhé desetiny sekundy (ačkoliv doba zapsání snímků na paměťovou kartu následně trvá téměř 18 sekund). Z hlediska ostrosti snímků si vede WB750 také poměrně dobře – testy ukázaly, že snímky dosahují hodnoty ostrosti 1825 linií na výšku, což je dostatečně kvalitní hodnota. Fotoaparát si navíc vede obstojně i za horšího světla. Kvalitní fotografie bez zvýšeného šumu (pod hranicí 1,5 %) pořizuje ještě při nastavení ISO 800, což je slušné.

 

Samsung WB750

 

Video je natáčeno ve formátu MP4 při HD rozlišení 1080 pixelů a rychlosti 30 rámečků za vteřinu. I přes HD formát ale nepůsobí natočené video příliš dobrým dojmem. Vypadá tak, jako kdyby při něm byla zapnuta funkce omezení šumu, protože jemné detaily se vytratily a záznam má jakoby „voskový“ vzhled. Video je sice dobře vybarvené, ale postrádá jemnou texturu. Z prvků konektivity jsou k dispozici standardní micro USB port pro připojení k PC a micro HDMI port, umožňující připojení k HD televizoru. Podporovány jsou standardní paměťové karty SD, SDHC a SDXC.

 

Samsung WB750

 

Pokud si chcete opatřit kompaktní digitální fotoaparát s velkým přiblížením, pak je Samsung WB750 obstojnou volbou, ačkoliv ne tou nejlepší ve své kategorii. Poskytuje kvalitní fotografie a je velice rychlý, navíc může pořizovat snímky i v průběhu natáčení videa. Některé nedostatky ale jeho potenciál drží výrazně zpátky. Nenabízí například funkcionalitu GPS a kvalita videa je spíše ucházející než skvělá. Také zadní LCD displej by v rámci osmnáctinásobného přiblížení objektivu mohl mít vyšší rozlišení. Celkově je tento fotoaparát přesto vysoce kvalitním a spolehlivým přístrojem, který nejspíš naplní všechna očekávání většiny uživatelů.

 

Samsung WB750

 

Základní údaje:

Typ: Kompakt

Velikost: 105,3 x 59,4 x 24,9 milimetru

Hmotnost: 193,4 gramu

Typ snímače: BSI CMOS

Velikost snímače: 1/2.3"

Rozlišení snímače: 14,6 megapixelu

Rozměr LCD displeje: 3 palce (7,6 cm)

Rozlišení LCD displeje: 460 000 bodů

Porty: micro USB 2.0, mini HDMI port

Digitální zoom: 4x

Optický zoom: 18x

Vnitřní paměť: 8,3 MB

Baterie: Lithium Ion

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung WB750


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.