Přeposlat Stvořeno pro fotografy: Kompaktní systémový fotoaparát NEX-6 od Sony vám dává do rukou sílu digitální zrcadlovky

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Stvořeno pro fotografy: Kompaktní systémový fotoaparát NEX-6 od Sony vám dává do rukou sílu digitální zrcadlovky

02.10.2012 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

• Obrazová kvalita a Full HD video jako u digitálních zrcadlovek díky nově vyvinutému snímači Exmor APS HD CMOS s rozlišením 16,1 efektivních megapixelů a vysoké hodnotě citlivosti ISO až 25 600 • Nový systém automatického ostření Fast Hybrid AF pro optimální a rychlé zaostření v každé situaci; automatické ostření se sledováním objektu jako u digitálních zrcadlovek – sériové snímání rychlostí až 10 fps • Hledáček XGA OLED Tru-Finder™ o vysokém rozlišení • Intuitivní ovládání jako u digitálních zrcadlovek s dvojicí otočných ovladačů a rozhraním Quick Navi • Snadné sdílení obrazových souborů přes Wi-Fi • Možnost stahování nových funkcí prostřednictvím PlayMemories Camera Apps™, první služby na stahování aplikací na světě* • Vestavěný blesk a nová patice Multi Interface Shoe

Stvořeno pro fotografy: Kompaktní systémový fotoaparát NEX-6 od Sony  vám dává do rukou sílu digitální zrcadlovky

Dopřejte si fotografické zážitky zcela nové třídy: nový kompaktní systémový fotoaparát NEX-6 od Sony nabízí výkon, fotografickou odezvu, ovládání a flexibilitu digitální zrcadlovky v kompaktním těle bezzrcadlového fotoaparátu.

Model NEX-6, podporovaný rozšiřující se řadou výměnných objektivů s bajonetem E-mount, oslovuje zkušené uživatele digitálních zrcadlovek, kteří potřebují cestovat na lehko, ale nikoli na úkor obrazové kvality svých fotografií. Spojení velkého snímače a kompaktního těla představuje ideální volbu také pro méně zkušené fotografy, kteří si chtějí pořídit lepší přístroj a významným způsobem rozšířit své kreativní fotografické možnosti.

Model NEX-6 využívá stejných inovací jako nově představený fotoaparát NEX-5R: citlivý systém automatického ostření Fast Hybrid AF, Wi-Fi konektivita nebo možnost stažení fotoaplikací (Camera Apps).

S ohledem na náročné fotografy je nový fotoaparát vybaven stejným precizním elektronickým hledáčkem a ergonomickým rozložením prvků ve stylu digitálních zrcadlovek, jak to známe u vlajkové lodi modelové řady NEX-7.

Stvořeno pro fotografy: Kompaktní systémový fotoaparát NEX-6 od Sony  vám dává do rukou sílu digitální zrcadlovky

Velký obrazový snímač Exmor APS HD CMOS nabízí rozlišení 16,1 efektivních megapixelů pro statické snímky a detailní Full HD video v kvalitě digitálních zrcadlovek. Se snímačem spolupracuje výkonný procesor BIONZ vytvářející bezchybné snímky s nízkým obsahem obrazového šumu – i při použití ve špatně osvětlených interiérech při hodnotách citlivosti až ISO 25 600.

Podobně jako novinka NEX-5R je model NEX-6 vybaven novým systémem Fast Hybrid, který kombinuje automatické ostření s detekcí fáze a s detekcí kontrastu tak, aby vyhovovala nárokům každé fotografické situace. AF s detekcí fáze nejprve rychle vyhodnotí vzdálenost objektu a následně se aktivuje detekce kontrastu pro potvrzení extrémně jemného, přesného zaostření. V režimu priority času fotoaparát NEX-6 automaticky přepíná na sledování objektu pomocí AF s detekcí fáze. Díky sériovému snímání rychlostí až 10 políček za sekundu si při fotografování rychlého pohybu vychutnáte odezvu ostření, jakou mají digitální zrcadlovky.

V okamžiku svého uvedení je technologie „Fast Hybrid AF“ podporována u těchto objektivů: E 18-55mm F3.5-5.6 OSS; E 55-210mm F4-6.3 OSS; E 18-200mm F3.5-6.3 OSS; E 24mm F1.8ZA Sonnar T*. Podpora u dalších objektivů bude průběžně přidávána prostřednictvím upgradů jejich firmware.

Elektronický hledáček XGA OLED Tru-Finder™, použitý již u modelu NEX-7, poskytuje pro sestavování kompozice a přesné zaostření jasný, detailní, vysoce kontrastní obraz pro fotografie i video, 100% pokrytí políčka a široké zorné pole, takže je plně srovnatelný s profesionálními optickými hledáčky. Na displeji lze zobrazit pomocnou mřížku a digitální vodováhu, které pomohou se správným sestavením záběru.

Stvořeno pro fotografy: Kompaktní systémový fotoaparát NEX-6 od Sony  vám dává do rukou sílu digitální zrcadlovky

Hledáček OLED Tru-Finder™ doplňuje 7,5cm (3.0") LCD displej Xtra Fine výklopný až o 90° směrem nahoru nebo 45° směrem dolů (přibližně) pro snadné sledování prakticky v jakékoli pozici. LCD displej nabízí vynikající zobrazení detailů a kontrastní obraz s výrazně sníženým množstvím odlesků, což uživatelé ocení zejména při fotografování v terénu nebo v přímém světle.

Navzdory svým kompaktním rozměrům NEX-6 nabízí ovládání, které okamžitě poznají a ocení uživatelé digitálních zrcadlovek. Strategicky umístěný otočný ovladač na horní straně fotoaparátu umožňuje rychlou změnu fotografického režimu (včetně P/A/S/M a Sweep Panorama) způsobem známým z mnohem větších zrcadlovek s výměnnými objektivy. Pod voličem režimu je umístěn další otočný ovladač a na zadní stěně fotoaparátu další ovládací kolečko pro jemné vyladění expozice, citlivosti, vyvážení bílé a dalších funkcí.

Další funkcí, kterou NEX-6 sdílí s high-endovými fotoaparáty Sony s bajonetem A-mount, je profesionální rozhraní Quick Navi umožňující rychlou a jednoduchou úpravu nastavení, aniž by uživatel vzdálil oko od hledáčku.

Stvořeno pro fotografy: Kompaktní systémový fotoaparát NEX-6 od Sony  vám dává do rukou sílu digitální zrcadlovky

Natáčení Full HD videa vylepšuje nová funkce „Auto Slow Shutter“, která zvyšuje kvalitu klipů natáčených při nízké intenzitě osvětlení. NEX-6 detekuje šeré interiéry a noční záběry a automaticky přepne na delší čas závěrky, aby natočené záběry nebyly příliš tmavé.

Podobně jako model NEX-5R je NEX-6 vybaven integrovanou Wi-Fi konektivitou umožňující snadný bezdrátový přenos fotografií i videoklipů do libovolného smartphonu nebo tabletu s nainstalovanou bezplatnou aplikací PlayMemories Mobile. Snímky lze bezdrátově přenášet také do počítače připojeného k síti nebo do jakéhokoli DLNA-kompatibilního televizoru.

Z fotoaparátu NEX-5R je také známá technologie PlayMemories Camera Apps rozšiřující možnosti modelu NEX-6 ruku v ruce s rostoucími požadavky fotografů. Jednoduše stačí fotoaparát přes Wi-Fi nebo USB připojit k počítači, přihlásit se ke svému účtu v síti Sony Entertainment Network (SEN) a prozkoumat první službu na stahování aplikací na světě umožňující instalování nových funkcí na přání. Od okamžiku uvedení na trh mezi nabízené aplikace patří: Picture Effect+; Bracket Pro; Multi-Frame NR; Smart Remote Control nebo Direct Upload. Společnost Sony plánuje postupně uvádět další aplikace jako Photo Retouch, Time-Lapse a Cinematic Photo.

Kromě pohotového výklopného blesku je k dispozici nová univerzální patice Multi Interface Shoe nabízející „inteligentní“ připojení různého příslušenství.

Stvořeno pro fotografy: Kompaktní systémový fotoaparát NEX-6 od Sony  vám dává do rukou sílu digitální zrcadlovky

Nové výměnné objektivy pro fotoaparáty s bajonetem E-mount

Nabídku výměnných objektivů Sony pro fotoaparáty s bajonetem E-mount aktuálně rozšiřují tři modely.

SELP1650 je extrémně lehký a kompaktní 16-50mm F3.5-5.6 objektiv se zoomem s vlastním pohonem a stabilizací Optical SteadyShot pro ostřejší záběry z ruky. Tělo objektivu měří při plném zasunutí pouhých 29,9 mm, což z něj činí ideálního průvodce na cesty. Objektiv je vybaven ovládacím prstencem s dvojí funkcí, který ovládá jak zoom, tak manuální ostření v závislosti na zvoleném provozním režimu. Když je fotoaparát nastaven na AF, ovládá se rychlými pohyby přes prstenec zoom. V režimu MF prstenec ovládá manuální ostření. Díky plynulému chodu zoomu je tento objektiv obzvláště vhodný pro natáčení videa.

SEL35F18 je rychlý 35mm objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností s velmi světelnou maximální clonou F1.8 a vestavěným stabilizátorem Optical SteadyShot. Nabízí vynikající optickou ostrost a čistotu a možnost efektu rozostřeného pozadí – ať pořizujete portréty osob, městské záběry nebo Full HD video. Tento objektiv s novým vnějším designem se snadněji ovládá a je velmi lehký na přenášení.

SEL1018 využívající Super ED skla (extra nízká disperze) snižující barevné zkreslení je superširokoúhlý objektiv se zoomem, maximální clonou F4 v celém svém 10-18mm rozsahu a vestavěným stabilizátorem Optical SteadyShot. Objektiv se ideálně hodí pro snímky krajiny a interiérů, ale stejně dobře dokáže při nastavení na nejkratší ohniskovou vzdálenost vytvářet dramatické perspektivní efekty.

Stvořeno pro fotografy: Kompaktní systémový fotoaparát NEX-6 od Sony  vám dává do rukou sílu digitální zrcadlovky

Nové příslušenství pro NEX-6

Měkké pouzdro LCS-ELC6 z pravé kůže je spojením elegantní brašny na tělo fotoaparátu a pouzdra na objektiv. Pouzdro je navrženo výhradně pro NEX-6 a lze jej použít při nasazeném objektivu SELP1650 nebo SEL16F28. LCD displej je možné vyklopit i s nasazeným pouzdrem a stejně tak je možné přimontovat stativ.

Měkké pouzdro LCS-EJA lze použít i pro další fotoaparáty s bajonetem E-mount a je ideální pro použití s nasazeným novým objektivem SELP1650 nebo SEL16F28. Vnitřní kapsy nabízejí úložný prostor pro přední krytku objektivu a rezervní paměťovou kartu.

Nový kompaktní systémový fotoaparát NEX-6 s výměnnými objektivy bude v Evropě k dostání od poloviny listopadu 2012.

Nejdůležitější technické parametry

Vlastnosti a funkce

NEX-6

Typ

Digitální kompaktní systémový fotoaparát s výměnnými objektivy

Kompatibilita s objektivy

Bajonet E-mount. Možnost použití objektivů s bajonetem A-mount pomocí volitelného adaptéru (podpora pro průběžné automatické ostření u LA-EA2)

Obrazový snímač

APS-C (23,5 x15,6 mm), Exmor™ APS HD CMOS, 16,1 efektivních megapixelů

Procesor

BIONZ™

Rozsah citlivosti ISO

ISO 100 – 25 600 (statické fotografie)

Natáčení HD videa

Full HD AVCHD Ver. 2.0 / MPEG-4 AVC (H.264); MP4;

až 1920 x 1080 50p

LCD displej

7,5 cm (3 palce), širokoúhlý TFT (Xtra Fine LCD), rozlišení 921 000 obrazových bodů; vyklopení směrem nahoru cca. 90 stupňů, směrem dolů cca. 45 stupňů

Elektronický hledáček

1,3 cm (0,5 palce), OLED Tru-Finder™, rozlišení cca 2 359 000 obrazových bodů; 100% pokrytí zorného pole; zvětšení cca 1,09x s 50mm objektivem nastaveným na nekonečno a dioptrickou korekcí -1m-1

Digitální zoom

Clear Image Zoom: cca. 2x (statické fotografie)

Smart Zoom: cca. 1,4x/2x (statické fotografie)

Digital Zoom: cca. 4x (statické fotografie / video)

SteadyShot™ INSIDE

(Optický stabilizátor k dispozici u vybraných objektivů s bajonetem E-mount)

Systém automatického ostření

Fast Hybrid AF (AF s detekcí fáze/AF s detekcí kontrastu); 99 ostřících bodů (AF s detekcí fáze) / 25 ostřicích bodů (AF s detekcí kontrastu);

AF se sledováním fotografovaného objektu

Režimy Picture Effect

11 typů (15 variant): Posterizace (Barevně, č/b), Pop barvy, Retro foto, Zvýrazněná barva (Č, Z, M, Ž), Vysoký kontrast - jednobarevně, Dětský fotoaparát, Soft High-key (Světlé podání), Soft Focus (Měkké zaostření), HDR Painting (Vysoký dynamický rozsah – malba), Syté tóny - jednobarevně, Miniatura

Sériové snímání

Až 10 snímků za sekundu (v režimu s prioritou času)

Výdrž baterie (statické snímky)

Cca 270 snímků (s hledáčkem), cca 360 snímků (s LCD displejem)

(měřeno dle metodiky CIPA)

Vestavěný blesk

GN6 (v metrech při ISO 100)

Další funkce

Auto Portrait Framing (kompozice portrétu) a Autoportrét; Detekce obličeje a Detekce úsměvu; Superior AUTO; Sweep Panorama (široké panorama) (2D); Auto HDR; DRO; Soumrak z ruky; Kreativní styly; rozhraní Photo Creativity; Wi-Fi; nabíjení přes USB; PlayMemories Camera Apps

Paměťová média

Memory Stick PRO Duo / Memory Stick PRO-HG Duo; SD / SDHC / SDXC

Rozměry (ŠxVxH)

Cca 119,9 mm × 66,9 mm × 42,6 mm (bez výčnělků)

Hmotnost

Cca 287 g (samotné tělo)

Cca 345 g (s baterií a paměťovou kartou Memory Stick PRO Duo)

Dodaný software

PlayMemories Home

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Stvořeno pro fotografy: Kompaktní systémový fotoaparát NEX-6 od Sony vám dává do rukou sílu digitální zrcadlovky


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.