Přeposlat Samsung MV800

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung MV800

03.10.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Kompaktní fotoaparát Samsung MV800 byl od začátku konstruován jako přístroj s jednou velkou předností – výklopným třípalcovým dotykovým LCD displejem, který se ovládá stejně jako chytrý telefon díky rozhraní Smart Touch 3.0. Displej je zcela spolehlivý a má rychlou odpovědní reakci. Předností MV800 je také schopnost natáčet video v HD kvalitě a přítomnost množství scénických režimů. Tento štíhlý fotoaparát je ideální například i pro pořizování vlastních portrétů (určených k umístění na sociální sítě) na vzdálenost napřažené ruky. Podobným typem přístroje byl také jiný model Samsungu, Dual View TL225. Jeho bratránek MV800 za ním bohužel zaostává, alespoň co se ostrosti a kvality snímků pořízených za slabšího světla týče.

Samsung MV800

Samsung MV800 je velmi lehký a kompaktní model fotoaparátu, jehož rozměry činí pouhých 92,0 x 56,2 x 18,3 milimetru, hmotnost pak dosahuje jen 121 gramů. Snadná přenosnost a malé rozměry jsou nepochybně jednou z předností tohoto modelu. V elegantním hladce kovovém těle se nachází objektiv Schneider-Kreuznach s pětinásobným optickým zoomem a širokoúhlým ohniskem 26 - 130 milimetrů, což je na poměry fotoaparátu tohoto typu velmi slušné. Světelnost má hodnotu v rozmezí F3.3 – F5.9. Samotný snímač typu CCD dokáže pořizovat snímky v rozlišení až 16 megapixelů, v základním nastavení však snímá pouze v rozlišení 12 megapixelů. Jeho poměr stran činí 4:3, původní nastavení je však opět jiné, činí totiž 16:9 (pro plné rozlišení je třeba nastavit jej nejdříve na zmíněný poměr 4:3).

 

Samsung MV800

 

Třípalcový (úhlopříčka 7,6 cm) dotykový LCD displej byl již zmíněn jako největší přednost tohoto fotoaparátu. Tím skutečně je, a to díky faktu, že je velmi spolehlivý a má rychlou odpovědní reakci. Navíc působí dostatečně detailním a jasným dojmem, lze jej používat i za přímého slunečního světla. Ovládací prvky jsou z větší části rovněž spojeny s funkcionalitou displeje. K dispozici máte navíc vlastního průvodce pózováním pro pořizování osobních portrétů, fotografie ve 3D, rybí oko, efekt miniatury, obraz v obrazu, vtipné deformace obličeje a množství dalších scénických a zábavných prvků. TFT LCD displej sice nese nižší rozlišení 288 tisíc bodů, to však v případě MV800 nepředstavuje výrazný nedostatek.

 

Samsung MV800

 

Rychlost určitě není vlastní doménou MV800. První snímek pořídí asi 2,3 vteřiny po zapnutí, prodleva mezi dvěma snímky pak činí velmi dlouhý interval 1,6 vteřiny. Závěrková prodleva je také delší, trvá asi 0,4 vteřiny. Horší je však nedostatečná ostrost obrazu. Testy ukázaly, že v průměru dosahuje ostrost snímků tohoto fotoaparátu jen kolem 1475 linií na výšku, což je hluboko pod stanovenou hranicí kvality 1800 linií. Podobně slabý je MV800 bohužel i při pořizování snímků za nižšího osvětlení. Šum na pozadí pod hladinou 1,5 % udrží pouze při ISO 200, což jej prakticky odkazuje k fotografování ve venkovním terénu a za jasného počasí. V opačném případě se dá očekávat zvýšená zrnitost snímků nebo ztráta jejich jemných detailů (je-li zapnuta progresivní redukce šumu).

 

Samsung MV800

 

Video je nahráváno ve slibném režimu 720p30. Kvalita však bohužel neodpovídá žádnému vysokému očekávání. Detaily nejsou nijak výrazné a barva působí místy značně nepřirozeně. Při natáčení sice můžete přibližovat, ale tato funkce není dostatečně rychlá a ve svém důsledku ani příliš spolehlivá. Fotoaparát MV800 umožňuje připojení k HD televizoru díky svému micro HDMI portu a k dispozici je také standardní port micro USB 2.0 pro připojení k počítači. Fotoaparát pro ukládání videa podporuje paměťové karty typu microSD.

 

Samsung MV800

 

Přestože tento štíhlý a lehký fotoaparát nabízí množství hezkých a užitečných režimů a disponuje povedeným výklopným displejem s dotykovou funkcionalitou, nelze o něm mluvit jako o podařeném modelu. Samsung MV800 jednoduše nemůže nabídnout tvorbu kvalitních snímků, a to zejména za šera a v noci. Vzhledem k těmto vcelku významným nedostatkům je jeho cena možná trochu neadekvátní. I levnější modely kompaktů totiž nabídnou podstatně obrazově kvalitnější fotografie a výrazně lepší výkonnost při vyšších nastaveních ISO, ačkoliv se v jejich případě budete muset obejít bez dotykového výklopného displeje.

 

Samsung MV800

 

Základní údaje:

Typ: Kompakt

Velikost: 92,0 x 56,2 x 18,3 milimetru

Hmotnost: 121 gramů

Typ snímače: CCD

Rozlišení snímače: 16,44 megapixelu

Maximální hodnota ISO: 3200

Rozměr LCD displeje: 3 palce (7,6 cm)

Rozlišení LCD displeje: 288 000 bodů

Rozhraní: micro USB konektor, micro HDMI port

Vnitřní paměť: 10 MB

Zdroj: akumulátor Lithium Ion

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung MV800


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.