Přeposlat Doplňky (karty, akumulátory, pouzdra)

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Doplňky (karty, akumulátory, pouzdra)

20.02.2007 | Jan Chládek | Ostatní články | Komentářů: 0 |

V dnešním širokém spektru je opravdu z čeho si vybírat. A mnohdy je potřeba dodat, že mnoho lidí ani neví co je zrovna dobré a často si pořídí ať už kartu nebo baterie dle rady prodejce.

V dnešním širokém spektru je opravdu z čeho si vybírat. A mnohdy je potřeba dodat, že mnoho lidí ani neví co je zrovna dobré a často si pořídí ať už kartu nebo baterie dle rady prodejce. Rozhodl jsem se tedy ve stručnosti popsat tyto tři věci a uvést výhody jejich jednotlivých druhů.

Karty:

Na dnešním trhu se vyskytuje hned několika typů paměťových karet o různých kapacitách. Asi nejpoužívanější sortou karet jsou typy SecureDigital-SD. Jejich kvalita se pohybuje asi nejvýše a jejich užití je nejrozšířenější. Jsou hodně oblíbené díky své přenosové rychlosti a rychlosti zápisu. Což hodně oceníme především při pořizování snímku a jejich následném ukládání. Druhou velkou skupinou jsou typy MMC označované jako multimediální karty určené stejně pro telefony, fotoaparáty, mp3 přehrávače, videokamery. Jejich konstrukční provedení je tedy na tzv. standardní čáře, aby ve všem přístrojích pracovaly stejně kvalitně. Mezi další typy karet bych zahrnul XD karty používané zejména v přístrojích značky Olympus a karty Memory Stick určené pro značku Sony. V dnešní době se vyrábí i v provedeních mini a micro. Je zcela zřejmé, že jednotlivé karty můžeme pořídit v různých kapacitách- doporučil bych zainvestovat do cca 1Gb karty o vetší rychlosti. Takovéto karty mívají své speciální označení ultra speed nebo speed a jelikož se jedná o karty s rychlejším čtením a zápisem je samotná práce pohodlnější a zejména rychlejší. Výrobců dnešní karet je hned několik, od neznámých až po značkové. Zde bych rád podotknul, že se na ničem ušetřit nedá, je lepší připlatit nějaký ten peníz navíc a mít kvalitu a ne kvantitu. Navíc ceny karet v dnešní době jsou úplně na jiné úrovni než před rokem a za velice přijatelné ceny si je dnes může pořídit již téměř každý.

Doplňky  (karty, akumulátory, pouzdra)

Akumulátory:

U baterií platí zčásti totéž co se týče kvality jako u karet. Mohu však doporučit akumulátory o kapacitě min. 2500 a výše. Je velice praktické nevozit s sebou neustále náhradní baterie. Při výběru je důležité brát ohledy i na délku nabíjení a na životnost.

Doplňky  (karty, akumulátory, pouzdra)

Pouzdra:

Druhů pouzder máme několik. Přes luxusní kožené, které jsou skvělými doplňky, k praktickým textilním pouzdrům. Velikou výhodou je použití na zip, protože u tzv.“sucháčů“ se často stávalo, že při zvlhčení se začalo pouzdro otevírat a fotoaparáty často vypadávaly. Je důležité si uvědomit, že pouzdro má hlavně ochranný účinek. Tento úkol nejlépe splní outdoorová pouzdra-jsou většinou vyztužená pryží nebo gumou a jsou uváděná jako voděodolná. Výborná volba pro dovolené, výlety atd..

Doplňky  (karty, akumulátory, pouzdra)

Závěrem:

Ať už si zvolíte jakoukoliv kartu, baterie, pouzdro. Mějte na paměti, že důležitý je nejen vzhled tak i funkčnost. U karet kapacita a rychlost, u baterií výdrž, a u pouzder použtí.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Doplňky (karty, akumulátory, pouzdra)


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.