Přeposlat Panasonic odhalil 9 nových fotoaparátů Lumix pro rok 2013

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Panasonic odhalil 9 nových fotoaparátů Lumix pro rok 2013

28.01.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Počátkem letošního roku odhalila společnost Panasonic hned devět nových kompaktních fotoaparátů Lumix, které budou představovat vlajkové lodi tohoto výrobce v příštích měsících. Rozptyl v jejich designu a schopnostech je natolik velký, že by měly mít potenciál uspokojit uživatele i velmi rozdílných očekávání a požadavků. Najdeme mezi nimi jak fotoaparáty značně odolné proti poškození, tak i mnohem štíhlejší a elegantnější přístroje. Ceny a dostupnost těchto fotoaparátů zatím nejsou známé, na jejich základní parametry se už ale můžeme podívat nyní.

Panasonic odhalil 9 nových fotoaparátů Lumix pro rok 2013

Mezi nově oznámenými fotoaparáty figuruje také model Lumix ZS30, o kterém společnost Panasonic tvrdí, že „ je perfektní pro každou situaci.“ Jedná se o zatím poslední přístroj ze série ZS, a podle výrobce je nejvyspělejším kompaktním hybridem pro pořizování snímků i videa. K tomu mu dopomáhá vylepšený vysoce citlivý MOS snímač s rozlišením 18,1 megapixelu, dvacetinásobným optickým zoomem, natáčením 60p full HD videa a dalšími kreativními doplňky. K dispozici je také Wi-Fi a NFC, pokud ale pro vás není důležitá konektivita, možná budete spokojenější s modelem Lumix SZ25. Disponuje vysoce citlivým snímačem o trochu menším rozlišení 16,1 megapixelu, ale internetovou konektivitou nedisponuje.

Panasonic odhalil 9 nových fotoaparátů Lumix pro rok 2013

Dalším modelem je poměrně masivní Lumix TS5, fotoaparát vhodný pro „dobrodruhy“, kteří potřebují velmi odolný přístroj. A přesně to jim TS5 poskytuje, navíc pak ještě integraci Wi-Fi a technologii NFC. Panasonic tento model nazývá „ultimátně odolným“, čemuž odpovídají výsledky testů – zvládne údajně ponoření až do hloubky 13 metrů, opakovaný pád z dvoumetrové výšky, mrazivé teploty kolem -10 °C a tlak až do 100 kilogramů. Disponuje také vysoce citlivým snímačem o rozlišení 16,1 megapixelu a schopností natáčet full HD videa o rozlišení 1920 x 1080 pixelů ve formátu AVCHD.

 

Panasonic odhalil 9 nových fotoaparátů Lumix pro rok 2013

Mezi o trochu méně robustní modely patří Lumix FT25, který je nicméně také vysoce odolný - proti vodě až do hloubky 7 metrů, vůči pádu z výšky 1,5 metru a vydrží i mráz v hodnotě -10 °C. Pro náročnější fotografy je tu zase Lumix LZ30, zahrnující velkorysý 35x zoom objektiv a spoustu kreativních režimů, včetně ovládání apertury, závěrkové rychlosti, panoramatického režimu a dalších doplňků, které poskytují absolutní kontrolu nad kvalitou pořízených snímků. LZ30 kromě toho disponuje rozlišením 16,1 megapixelu a velmi širokým úhlem objektivu 25 mm.

 

Panasonic odhalil 9 nových fotoaparátů Lumix pro rok 2013

 

Prvním zástupcem kategorie štíhlých a kompaktních fotoaparátů je zase Lumix XS1, který vyměnil masivní oblé tělo některých odolných modelů za ultraštíhlý design s tloušťkou pouhých 14 milimetrů. Fotoaparát dále zahrnuje 16,1 megapixelový vysoce citlivý snímač a režim kreativního ovládání (Creative Control), který nabízí výběr různých filtrů ještě před pořízením samotného záběru nebo filmového záznamu. Panasonic však nabízí také model Lumix FH10, který nabízí stejné prvky jako XS1, má ale o trochu větší rozměry. Dalším nabízeným modelem v této sérii je pak Lumix F5 se snímačem o rozlišení 14,1 megapixelu.

 

Panasonic odhalil 9 nových fotoaparátů Lumix pro rok 2013

 

Posledním představeným fotoaparátem je Lumix SZ3, který nabízí zajímavé specifikace a doplňky prakticky pro každého. Panasonic prohlašuje, že je stejně vhodný pro „fotografování rodiny a přátel, scén z dovolené nebo třeba noční oblohy nad městem.“ Fotoaparát disponuje snímačem s rozlišením 16,1 megapixelu, objektivem Leica s desetinásobným zoomem a 12 kreativními efekty v jediném kompaktním štíhlém těle. Zatím nejsou k dispozici všechny podrobné informace, ale až budou avizované přístroje na trhu, očekávejte jejich podrobnější recenzi.

 

Panasonic odhalil 9 nových fotoaparátů Lumix pro rok 2013

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Panasonic odhalil 9 nových fotoaparátů Lumix pro rok 2013


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.