Přeposlat Samsung DV150F

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung DV150F

13.03.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V rámci levnějších kompaktních fotoaparátů představila letos firma Samsung nový model smart fotoaparátu DV150F se sofistikovanou technologií dvou LCD displejů označovanou jako Dual-View. Tento kompakt se vyznačuje skvělým designem a bezdrátovou technologií Wi-Fi. Disponuje menším 1/2,3" CCD snímačem s rozlišením 16 megapixelů a objektivem s pětinásobným optickým zoomem a poměrně dobrou světelností. V nabídce je také natáčení videosekvencí v HD kvalitě.

Samsung DV150F

Samsung DV150F působí již na pohled velmi lehce a subtilně. Důvodem je použitý materiál, kterým je převážně plast. Proto se tento přístroj může jevit také jako mírně laciný a nepříliš odolný, ale to je skutečně jen zdání. Do ruky padne díky svým rozměrům velmi dobře a redukovaná hmotnost 115 gramů je při jeho používání také příjemná. Pro ovládání jednotlivých funkcí a pohybu v menu nám slouží ovládací tlačítka, umístěná na straně LCD displeje. Nalezneme zde například tlačítko umožňující rychlý přístup k nastavení expozice a zvláštní tlačítko pro bezdrátový přenos pomocí Wi-Fi. Na boční straně se dále nachází zdířka miniUSB a na spodní straně nalezneme kryt baterie a karty microSD. Na horní straně najdeme spoušť s horizontálně uloženou kolíbkou sloužící k práci se zoomem či pohybu v menu, on/off a tlačítko sloužící k přepnutí mezi oběma LCD displeji. Chce to trochu cviku, ale jakmile si zvyknete, bude vám této systém nejspíš vyhovovat.

Samsung DV150F

Fotoaparát Samsung DV150F obsahuje obrazový snímač typu CCD o velikosti 1/2,33" a s rozumným rozlišením 16 megapixelů. Kromě kvalitního snímače nabízí tento fotoaparát i výkonný objektiv s pětinásobným optickým zoomem a dobrou světelností f/2,5-6,3. Jeho rozsah ohnisek začíná na 25 mm a končí na 125 mm, díky čemuž budete schopni snímat i vzdálenější objekty. Rozměry kompaktu činí pouze 95,5 × 55,2 × 18,4 milimetru, díky čemuž je velmi pohodlně přenosný. Samozřejmostí je možnost nahrávání videa, které je ale pouze v HD kvalitě. Unikátní vlastností tohoto fotoaparátu jsou dva LCD displeje, díky kterým jsme schopni snímat záběr buď klasicky z pohledu fotografa či naopak z pohledu foceného objektu. Vpředu je umístěn 1,48" (3,7 cm) LCD displej a na zadní straně displej o velikosti 2,7" (6,8 cm) o slabším rozlišení 230 000 obrazových bodů. Citlivost je automaticky nastavena v rozmezí 80-3200 ISO.

 

Samsung DV150F

 

Výsledné fotografie jsou i přes kvalitativně průměrný snímač plné barev a intenzita elektronického šumu nepřekračuje únosnou mez. Tento kompakt je nastaven tak, že jej budete využívat zejména v automatickém režimu označovaném jako Smart Auto, kdy se sám dle foceného objektu a osvětlení postará o výběr z celkem šestnácti přednastavených expozičních režimů. Výsledná fotografie tak vykazuje maximální kvalitu. Mimo tohoto automatického režimu si můžete vybrat manuálně z několika scén, jako jsou krajina, portrét nebo živé panorama. Z fotografických filtrů jsou k dispozici skica, rybí oko, retro a další. Kromě pětinásobného optického zoomu disponuje fotoaparát i desetinásobným digitálním zoomem, jehož kvalita je díky duální stabilizaci (optické i elektronické) vysoká. O nastavení citlivosti ISO se rovněž stará již zmiňovaná inteligentní automatika Smart Auto, která tento parametr volí podle aktuální intenzity světla a druhu scény.

 

Samsung DV150F

 

Šikovný fotoaparát Samsung DV150F je schopen natáčet video pouze v HD rozlišení (1280x720p), které se ukládá ve formátu MP4 (tedy vhodné pro počítače, telefony a další mobilní zařízení). Během záznamu videa je využívána technika duální stabilizace a díky funkci Smart Video, kdy volí ze čtyř přednastavených režimů, je pořízení videozáznamu velice pohodlné a bezproblémové. Samsung DV150F patří mezi levnější kompaktní fotoaparáty určené především amatérským fotografům, kteří se v podstatě spokojí pouze se základní volbou přednastavených režimů. I tak ovšem disponuje funkcemi, které nejsou v této kategorii obvyklé. Vyniká zejména svým designem, sofistikovanou funkcí Dual-View a možností bezdrátového přenosu Wi-Fi. Dá se proto očekávat, že půjde o oblíbeného společníka mnoha amatérských fotografů.

 

Samsung DV150F

 

Zdroj: www.aaron.cz

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung DV150F


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.