Přeposlat Canon PowerShot A1400

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon PowerShot A1400

03.04.2013 | Vladimír Socha | Komentářů: 0 |

Canon PowerShot A1400 patří k těm fotoaparátům, které asi nikoho vyloženě neohromí. Jde o levnější model, který nedisponuje doplňky typu Wi-Fi nebo GPS a nemá ani superrychlý objektiv nebo velký obrazový snímač. Předností A1400 je ale schopnost pořizovat velmi kvalitní snímky a také jednoduchost ovládání, která z tohoto přístroje činí fotoaparát vhodný pro každého uživatele. K dispozici je optický hledáček a zdrojem energie jsou tužkové baterie, což je výhodné například při delších cestách do přírody. A1400 rozhodně není dokonalý, což je bohužel poznat na zrnitosti snímků a kvalitě videozáznamu, ale v rámci jeho velmi nízké ceny nejde o nepřekonatelný problém. Podívejme se také na jeho příbuzné, představené počátkem letošního roku.

Canon PowerShot A1400

Rozměry fotoaparátu A 1400 činí 94,7 x 61,7 x 29,8 milimetru, hmotnost dosahuje 174 gramů. Stejně jako všechny nové modely fotoaparátů Canon je i tento vybaven špičkovými zobrazovacími technologiemi. Kombinace procesoru Canon DIGIC 4 a obrazového senzoru s vysokým rozlišením 16 megapixelů zaručuje poměrně detailní a barevně bohaté snímky. Každý moment je zaznamenán tak, jak si jej uživatel pamatuje. Širokoúhlé objektivy 28 mm umožňují uživatelům zachytit větší scény, což je ideální například pro fotografování rodiny, narozeninových oslav anebo krajiny. Nové modely PowerShot nabízejí 5x optický zoom. Přibuzný fotoaparát IXUS 140 má k dispozici výkonný 8x optický zoom, které výrazně přibližuje snímané objekty. Technologie Canon ZoomPlus digitálně prodlužuje dosah přiblížení až na dvojnásobek možností optického zoomu. Jde o perfektní funkci pro detailní fotografování objektů během prohlídky města nebo při rodinné oslavě.

 

Canon PowerShot A1400

 

Modely IXUS 140 a PowerShot A3500 IS disponují optickou stabilizací Canon, která nabízí funkci Intelligent IS. Ta detekuje chvění nebo kolísání stability fotoaparátu a automaticky vybírá ze šesti různých režimů ten nejvhodnější. Funkci Digital IS, která automaticky sleduje pohyb fotoaparátu nebo objektu, mají v základní výbavě modely PowerShot A2600 a PowerShot A1400. Automaticky přizpůsobuje citlivost ISO, upravuje rychlost spouště nebo dokonce zachytí více snímků za sebou, což zaručuje vcelku ostré a čisté fotografie. Fotoaparáty IXUS 140 a PowerShot A3500 IS patří do rodiny přístrojů Canon, které navíc disponují rozhraním Wi-Fi. Jsou ideální pro kohokoli, chce své snímky sdílet ihned po jejich pořízení. S pomocí bezplatné aplikace Canon CameraWindow mohou uživatelé bezdrátově přenášet obrázky i videa do chytrých mobilních telefonů a tabletů s operačními systémy Android a iOS. Model A1400 disponuje CCD snímačem, který si bohužel nevede tak dobře při vyšších nastaveních ISO. Fotografie jsou proto mírně zrnitější.

 

Canon PowerShot A1400

 

Implementace nových technologií se samozřejmě nevyhnula ani Canonu. Možnost označení a zaznamenání míst, kde byly fotografie pořízeny, nabízejí fotoaparáty IXUS 140 a PowerShot A3500, které mají funkci synchronizace GPS mezi fotoaparátem a chytrým mobilním telefonem s GPS rozhraním. Bezdrátovou synchronizaci zase zprostředkovává aplikace CameraWindow. Na konci každého dne může být rozhraní Wi-Fi aktivováno, aby došlo ke spárování pořízených snímků uložených ve fotoaparátu s lokačními daty zaznamenanými telefonem. Nové modely jsou pak navíc vybaveny zábavnými a snadno použitelnými režimy fotografování, se kterými je velmi snadné zachytit vzpomínky nebo popustit uzdu své vlastní kreativitě. Fotoaparáty mohou pomocí jediného tlačítka Movie Record přecházet mezi fotografováním a natáčením HD videí při rozlišení až 720 pixelů, která jsou vhodná i pro větší obrazovky. Obrazová kvalita videa je však spíše průměrná. Funkce Smart Auto umožňuje uživatelům jednoduše fotografovat, stačí doslova zamířit a zmáčknout spoušť. Snímky lze dále upravovat a vylepšovat pomocí kreativních filtrů. Maximální ostrost pořízených snímků činí asi 2060 linií na výšku, což je velmi slušné.

 

Canon PowerShot A1400

 

Tělo těchto fotoaparátů je zaoblené a působí velmi elegantně. Z nové kolekce fotoaparátů PowerShot třídy A si vybere každý, a to prakticky bez ohledu na výši svého rozpočtu. Jsou ideální pro uživatele, kteří hledají snadnou obsluhu, kdy stačí zamířit a zmáčknout spoušť, a stylový design. Modely PowerShot A3500 IS a PowerShot A2600 se mohou chlubit poutavým hliníkovým předním krytem, jenž je dostupný ve čtyřech zářivých barvách. Oba přístroje disponují třípalcovým LCD displejem. Model PowerShot A1400 má LCD obrazovku o délce úhlopříčky 6,8 centimetru. Lze na něm snadno prohlížet fotografie a sledovat nabídku rad a tipů. Přístroj PowerShot A1400 má i kvalitní optický hledáček, který ocení uživatelé, kteří upřednostňují tradičnější způsob fotografování. Vzhledem k nízké ceně, kvalitě snímků v dobrém světle a pěkném LCD displeji lze méně náročným uživatelům model A1400 doporučit.

 

Canon PowerShot A1400

Zdroj: www.aaron.cz

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon PowerShot A1400


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.