Přeposlat Canon PowerShot A2600

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon PowerShot A2600

19.04.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Kompaktní fotoaparát Canon PowerShot A2600 patří k levnějším modelům tohoto výrobce. Disponuje poměrně ostrým objektivem, zajímavým pomocným režimem na třípalcovém displeji i přiloženou nabíječkou zdroje. Na druhou stranu ale nenabízí optickou stabilizaci obrazu ani optický zoom v průběhu natáčení videa. Snímky jsou také ve slabším světle poněkud nadměrně zrnité. A2600 je přesto hezký a hlavně levný model, který je navíc schopný zachytit velmi pěkné a ostré snímky, ale ani v rámci své ceny není tou úplně nejlepší volbou na současném trhu.

Canon PowerShot A2600

Tento fotoaparát vykazuje dvojí barevnou kombinací – modrý, červený, růžový nebo černý hliníkový kryt a stříbrnou zadní stranu. K dostání je však také celostříbrná varianta. Rozměry tohoto kompaktu činí 97,7 x 56 x 19,8 milimetru, hmotnost dosahuje příjemných 135 gramů. Díky tomu se dobře drží v ruce a velmi snadno se i přenáší. Vejde se prakticky do každé kapsy a tak je uživateli stále k dispozici. Stejně jako všechny nové modely fotoaparátů Canon je i A2600 osazen špičkovými zobrazovacími technologiemi. Kombinace procesoru Canon DIGIC 4 s technologií iSAPS a obrazového senzoru s vysokým rozlišením 16 megapixelů zaručuje velmi detailní a barevně bohaté snímky. Zmíněný CCD snímač má velikost 1/2,3", bohužel je však ihned znát, že si s nadměrným šumem neporadí tak dobře, jako kvalitnější snímače typu CMOS.

Canon PowerShot A2600

Zadní LCD displej má standardní délku úhlopříčky 3 palce (7,6 cm) a rozlišení 230 000 pixelů. To není nijak závratné, ale v poměru k ceně kompaktu jde o velmi slušnou výbavu. Displej s rychlým rozsvícením nabízí nastavení pěti úrovní a takřka 100% pokrytí scény. Širokoúhlý objektiv s ohniskovým rozpětím 28 - 140 mm umožňuje uživatelům zachytit větší scény, což je ideální třeba pro fotografování rodiny, narozeninových oslav anebo krajiny. Nové modely typu PowerShot nabízejí všechny 5x optický zoom, A2600 není v tomto směru výjimkou. Světelnost začíná na hodnotě f/2,8, což je dostatečné k využití ve světlejší místnosti při ISO 400 bez použití blesku. Při nejvyšším přiblížení už však hodnota procházejícího světla silně poklesne na f/6,9, což prakticky vylučuje využití tohoto kompaktu za slabšího osvitu. Doba trvání expozičního času má u tohoto kompaktu rozpětí 1/2000 až 15 sekund, rozpětí ISO pak dosahuje hodnoty 100 – 1600.

Canon PowerShot A2600

A2600 paří mezi poměrně rychlé fotoaparáty. První snímek po zapnutí pořídí již za 1,7 vteřiny, závěrková prodleva nepřesahuje 0,3 vteřiny a při rychlém sériovém snímání pořizuje snímek každých 1,4 vteřiny. Na rozdíl od mnoha jiných levných kompaktů nemá problém ani s ostrostí snímků – nejvyšší změřená hodnota dosahuje dokonce 2124 linií na výšku (pro srovnání lze zmínit podobný model Olympus VR-340, který ve stejném testu dosáhl pouze 1733 linií). Funkci Digital IS, která automaticky sleduje pohyb fotoaparátu nebo objektu, mají v základní výbavě modely PowerShot A2600 i jeho příbuzný PowerShot A1400. Automaticky přizpůsobují citlivost ISO, upravují rychlost spouště nebo dokonce zachytí více snímků za sebou, což zaručuje docela ostré a čisté fotografie. K dispozici jsou také zábavné a snadno použitelné režimy fotografování, se kterými lze popustit uzdu své kreativitě. Pomocí tlačítka Movie Record lze přecházet mezi fotografováním a natáčením HD videí při rozlišení 720p, která jsou vhodná i pro větší obrazovky. Ve formátu QuickTime je však kvalita videa limitována na 720p25 a záznam je poněkud zrnitý. Jak už bylo uvedeno v úvodu, chybí také možnost optického zoomu v průběhu natáčení, což je samozřejmě nedostatek. Podporovány jsou standardní paměťové karty SD, SDHC a SDXC.

Canon PowerShot A2600

Uživatelé s nižším rozpočtem nejspíš uvítají nízkou cenu i ostrost snímků a jednoduché ovládání, které A2600 nabízí. Budou se však muset smířit s tím, že v nižším světle si tento kompakt s CCD snímačem nevede příliš dobře a v některých situacích budou prakticky odkázáni jen na focení za venkovního světla. Nepříjemná je také absence optické stabilizace obrazu, která rovněž kvalitě snímků neprospívá. A2600 rozhodně není špatný fotoaparát, v dobrém světle nepochybně jeho kvalitu oceníte a pěkný LCD displej je rovněž výhodou. Přesto ale zůstává v kategorii levných kompaktů lepším modelem jeho příbuzný Canon PowerShot A1400, který se kvalitou snímků svému bratranci prakticky zcela vyrovná a nechybí mu ani optický hledáček. Na druhou stranu však jako zdroj energie využívá tužkové baterie, což může být některými uživateli považováno za nevýhodu. Záleží tedy spíše na vašich osobních preferencích, který z těchto podařených kompaktů upřednostníte.

Canon PowerShot A2600

 

Základní údaje:

Typ: Kompakt

Rozměry: 97,7 x 56 x 19,8 milimetru

Hmotnost: 135 gramů

Typ snímače: CCD

Velikost snímače: 1/2,3"

Rozlišení snímače: 16 megapixelů

Velikost displeje: 3 palce (7,6 cm)

Rozlišení displeje: 230 000 pixelů

Poměr stran displeje: 4:3

Optický zoom: 5x

Zdroj: Lithium Ion

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 3

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon PowerShot A2600


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.