Přeposlat Samsung WB800F

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung WB800F

17.05.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Na začátku letošního roku představil Samsung také nový model kompaktního fotoaparátu s integrovanou Wi-Fi. Vzhledem k tomu, že disponuje CMOS BSI snímačem o velikosti 1/2,3" s rozlišením 16 megapixelů, lze jej považovat za technologického nástupce modelů Galaxy Camera a WB 850F. Jeho objektiv má impozantní 21x optický zoom (23 – 483 mm) a dotykový displej se spolehlivou odezvou. Nevede si ale dobře při vyšším nastavení ISO a nedisponuje stejnou vizuální kvalitou videa jako konkurenční Canon PowerShot SX280 HS. Podívejme se na něj tedy blíže.

Samsung WB800F

WB800F se na pohled hodně podobá ostatním ultrazoomům od Samsungu, jako je například i WB250F. Nový kompakt je k dostání v barvách bílé, kobaltově černé a červené a jeho rozměry činí 111 x 65 x 22 milimetrů. Hmotnost pak dosahuje pouhých 218 gramů. Je o trochu větší než Canon SX280 HS, oba se ale vejdou vcelku pohodlně do kapsy. Větší rozměry u WB800F jsou částečně dány jeho 21x optickým zoomem objektivu. Siluetě kompaktu dominuje poměrně hluboký úchyt s jakoby koženkovým pokryvem. Světelnost v rozpětí f/2,8 až f/5,9 je spíše průměrná. Pokud stojíte o velmi dlouhý objektiv za podstatně lepší světelnosti v rámci celého rozpětí, budete pochopitelně muset sáhnout po větším fotoaparátu, jakým je třeba Panasonic Lumix DMC-FZ200. Díky větším rozměrům bylo nicméně možné umístit na tělo fotoaparátu poměrně velké množství fyzických ovládacích prvků, které jsou více než dostačující.

Samsung WB800F

Zadní LCD displej je příjemným překvapením i zklamáním zároveň. Má standardní délku úhlopříčky 3 palce (7,6 cm), ale rozlišení poněkud slabších 461 000 pixelů. Na druhou stranu ale exceluje svou citlivostí na dotyk a rychlou odpovědní reakcí (tím se neliší od svého příbuzného Galaxy Camera, který ale disponuje LCD s úhlopříčkou 4,8 palce a rozlišením 921 000 pixelů). Velmi dobře je řešena také implementace Wi-Fi, která patří k přednostem fotoaparátu. WB800F je poměrně rychlý přístroj, který pořídí první snímek již 1,7 vteřiny po zapnutí. Závěrková prodleva činí pouze 0,1 vteřiny a k dispozici máte dva režimy rychlého sériového snímání – buď zvolíte frekvenci 7 nebo jen 3 snímky za vteřinu, u obou jste však limitováni celkovým počtem 6 snímků. Samsung Galaxy Camera je pomalejší při startu (2,9 s.) a závěrkové prodlevě (0,4 s.), zato ale zvládne pořídit 20 rychlých snímků při frekvenci 3,8 sn./s.

Samsung WB800F

Co se týče ostrosti fotografií, ta dosahuje v testech téměř 2000 linií na výšku, čímž dalece překonává dostačující kvalitu, stanovenou na 1800 linií. Podle testů si vede výborně také při fotografování za vyššího nastavení ISO – při hodnotě ISO 3200 stále činí digitální šum jen 1,2 %, což je skvělý výsledek. Faktem ale je, že při velkém zvětšení pořízených snímků lze pozorovat výraznou ztrátu detailů už při ISO 800, což poukazuje na nadměrně agresivní algoritmus potlačení digitálního šumu. Kromě SX280 HS si v tomto ohledu vede lépe také další konkurent Canon PowerShot Elph 330. Video je natáčeno do formátu MP4 ve kvalitě 1080p30 nebo 720p30. Vizuální kvalita je poměrně dobrá, ačkoliv se nevyrovná kvalitě videa u SX280 HS (umožňující natáčet i ve kvalitě 1080p60). K dispozici jsou porty HDMI pro připojení k HD televizoru i micro USB po připojení k PC. Podporovány jsou standardně paměťové karty SD, SDHC i SDXC.

Samsung WB800F

Samsung WB800F je velmi dobrý kompaktní fotoaparát, ale několik nedostatků mu zabraňuje stát se skutečně skvělým přístrojem. Má úžasný objektiv s 21x optickým zoomem, snímač s rozlišením 16 megapixelů a značně citlivý dotykový displej. Implementace Wi-Fi je velmi dobrá a umožňuje snadné a rychlé sdílení obsahu. WB800F také pracuje velmi rychle a pořizuje ostré snímky (detailní ovšem pouze za dobrého světla). Nedostatkem jsou bohužel výrazně menší kvalita snímků při vyšších nastaveních ISO, průměrné rozlišení displeje, mírně větší rozměry a spíše průměrná kvalita videozáznamu. I tak jde o jeden z nejlepších fotoaparátů této kategorie. V současnosti už je ale kvalita konkurence tak vysoká, že na titul nejlepšího kapesního ultrazoomu WB800F zkrátka nestačí.

Samsung WB800F

Základní údaje:

Rozměry: 111 x 65 x 22 milimetrů

Hmotnost: 218 gramů

Typ: Kompaktní ultrazoom

Typ snímače: CMOS BSI

Velikost snímače: 1/2,3"

Rozlišení snímače: 16,3 megapixelu

Typ displeje: LCD

Velikost displeje: 3,0 palce (7,6 cm)

Rozlišení displeje: 461 000 pixelů

Optický zoom: 21x

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 4

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung WB800F


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.