Přeposlat Canon EOS Rebel T5i Rebel

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon EOS Rebel T5i Rebel

12.06.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Na první pohled vypadá fotoaparát Canon EOS Rebel T5i Rebel velmi podobně jako jeho předchůdce, T4i. Dokonce i při bližším pohledu jsou téměř přesně identické – rozdíly jsou víceméně kosmetické. To není nutně špatná věc, oba fotoaparáty jsou totiž velmi dobré. Snímač o 18 megapixelech je velmi výkonný a zadní LCD je detailní, polohovatelné a disponuje dotykovými funkcemi. Kromě toho je T5i také velmi kompaktní a rychlý fotoaparát, který si vede dobře i za vyššího nastavení ISO. Mezi jeho negativa zase patří malý hledáček, limitované sériové snímkování ve formátu Raw a občas nevyrovnaná práce automatického ostření. V této kategorii je proto stále nejlepší volbou digitální zrcadlovka Nikon D5200.

Canon EOS Rebel T5i Rebel

Fotoaparát T5i měří 133 x 100 x 79 milimetrů a váží asi 585 gramů, což je pro tento typ fotoaparátů vcelku standardní. Displej je extrémně ostrý a detailní, jeho rozlišení totiž činí úctyhodných 1.040.000 pixelů. Je možné jej vyklápět a téměř libovolně natáčet, díky čemuž můžete pořizovat snímky v mnoha různých polohách a úhlech. Uplatňuje se také dotyková funkce displeje, například v režimu Live View se na LCD zobrazuje aktivní zaostřená oblast. Tu lze snadno přesunovat jednoduše pomocí dotyku obrazovky. T5i je velmi rychlý přístroj, který zvládne pořídit první snímek pouhou půlvteřinu po zapnutí, závěrková prodleva zase nepřesahuje 0,1 vteřiny. Snímky pořizuje při frekvenci 4 fps, počet snímků pořízených při této rychlosti však závisí na použitém formátu. Pokud pořizujeme snímky do formátu Raw, pak jde o pouhých 7 snímků, v rámci JPG jde až o 39 snímků. Při použití optického hledáčku fotoaparát velmi rychle ostří, za dobrého osvětlení je doba nutná pro zaostření velmi krátká.

Canon EOS Rebel T5i Rebel

V horším osvětlení si T5i vede poměrně dobře, hodnotu digitálního šumu do 1,5 % (obecně považovaných za kritickou hranici pro vysokou kvalitu snímků) udrží až do ISO 1600, což je velmi obstojné. Ještě při ISO 3200 pak nepřesahuje 1,7 %. Při fotografování do formátu JPG je detail snímku excelentní až do ISO 1600 a poměrně akceptovatelný ještě při ISO 3200. Fotíte-li však do formátu Raw, pak nebudou vaše snímky trpět ztrátou detailů ještě při ISO 6400 (ačkoliv se mohou jevit mírně zrnitými). O trochu lepší kvalitu nicméně poskytuje konkurenční Nikon D5200, který udržuje hodnotu šumu do 1,5 % ještě při ISO 3200 a při ISO 6400 nepřesahuje 1,7 %. Z hlediska konektivity T5i se uživateli nabízí port pro dálkové ovládání, mini HDMI vstup a mini USB datový port. Podporovány jsou paměťové karty SD, SDHC a SDXC.

 

Canon EOS Rebel T5i Rebel

 

Videozáznam je natáčen v kvalitě 1080p30, 1080p24, 720p60 nebo 480p30. Vizuálně vypadá skutečně skvěle, čemuž napomáhá také hladké automatické ostření, pracující podobně jako u videokamery. Ačkoliv je T5i velmi rychlý v porovnání se standardem mezi tradičními zrcadlovkami, zaostává například za modely Sony Alpha 65 nebo Olympus OM-D E-M5. K dispozici je také vstup pro externí mikrofon, který může výrazně vylepšit zvuk. V mnoha z těchto ohledů je T5i skutečně prakticky identický se svým předchůdcem. Stejně jako on je velmi rychlý, pořizuje skvělé a vysoce kvalitní snímky (zejména v dobrém světle) a má nesmírně detailní polohovatelné zadní LCD. Autofokus pracuje bleskově rychle a videozáznam je skutečně nádherný. Z hlediska obrazové kvality snímků i videa není tomuto fotoaparátu co vytknout, pokud ovšem mluvíme o fotografování v dobrém světle.

Canon EOS Rebel T5i Rebel

Jedinými negativy spojenými s T5i jsou přítomnost malého zrcadlového hledáčku (typ pentamirror), velmi omezené sériové snímání ve formátu Raw a nižší kvalita snímků či videa pořízených za horšího osvětlení, ačkoliv nejde o vyloženě problematické nedostatky. T5i ničím vesměs nepřekvapí (vysoká kvalita se od něj samozřejmě očekává), ale popravdě řečeno ani vyloženě nenadchne. Jedná se prostě o další vysoce kvalitní digitální zrcadlovku, která splní všechny základní požadavky, avšak nepřinese nic vyloženě nového (zvlášť když ji srovnáme s technologickými předchůdci). Celkovou kvalitou a nabídkou sice nepřekonává skvělého konkurenta v podobě již zmíněného Nikonu D5200, rozhodně si ale zaslouží velmi vysoké ohodnocení.

 

Canon EOS Rebel T5i Rebel

 

Základní údaje:

Rozměry: 133 x 100 x 79 milimetrů

Hmotnost: 585 gramů

Typ snímače: CMOS

Rozlišení snímače: 18 megapixelů

Velikost snímače: APS-C

Velikost LCD: 3" (7,6 cm)

Rozlišení LCD: 1 040 000 pixelů

Maximální hodnota ISO: 12800

Baterie: Lithium Ion

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon EOS Rebel T5i Rebel


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.