Přeposlat Panasonic Lumix DMC-GX7 (první pohled)

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Panasonic Lumix DMC-GX7 (první pohled)

08.08.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Panasonic uvádí na trh nový model bezzrcadlovky Lumix DMC-GX7. Jde o nástupce staršího DMC-GX1, oproti kterému je GX7 značně vylepšen a aktualizován. Nejnovější technologie je v tomto případě vložena do atraktivnějšího těla, takže výsledný přístroj může směle soutěžit s konkurenty typu Fujifilm X-E1 nebo Olympus PEN E-P5. Dva roky, které dělí oba následné modely, jsou samozřejmě dlouhou dobou, GX7 ale rozhodně není jen mírně vylepšenou náhradou. Podívejme se tedy na tento avizovaný fotoaparát blíže.

Panasonic Lumix DMC-GX7 (první pohled)

Panasonic Lumix DMC-GX7 stále používá snímač s rozlišením 16 megapixelů, jde však o vylepšený typ, který integruje modernější prvky (ačkoliv na druhou stranu zase nejde o nic vyloženě převratného). Výrobce prohlašuje, že oproti modelu GX1 se zvýšila hlasitost funkčního signálu o 6 decibelů a o 10 % byla vylepšena citlivost a saturace, a to díky kombinaci hlubších a širších fotodiod. Vylepšeny jsou také některé části objektivu a implementována byla poslední verze obrazového procesoru Venus Engine (stejnou disponují také modely GF6 a G6). Video bude nahráváno ve Full HD kvalitě 1920 x 1080 pixelů a záznam má být velmi plynulý, s množstvím detailů a doslova křišťálově ostrým obrazem. Velikost fotoaparátu činí 122,6 x 70,7 x 54,6 milimetru, hmotnost dosahuje 402 gramů.

 

Panasonic Lumix DMC-GX7 (první pohled)

 

Nový fotoaparát bude disponovat také elektronickým hledáčkem s rozlišením 2,76 milionu pixelů a tradičním TFT LCD displejem pro lepší reprodukci barev. Půjde navíc o první fotoaparát z kategorie bezzrcadlovek s vestavěným výklopným EVF, což je velmi užitečný prvek, se kterým se obvykle setkáváme pouze u přídatných externích hledáčků. Panasonic, patřící mezi společnosti orientované na výrobu přístrojů s optickou stabilizací obrazu zde opět přichází s další inovací. GX7 tak bude podporovat jak tradiční optickou stabilizaci, tak i systém stabilizace pohybu snímače. Již to je samo o sobě pozoruhodné, ostatně Panasonic je znám vysokou kvalitou právě v těchto ohledech. Zájem vzbudilo také prohlášení, že nový fotoaparát bude disponovat autofokusem natolik citlivým, že bude schopen ostřit i při světle o hodnotě -4 EV (což se prakticky rovná výkonu v astrofotografii).

Panasonic Lumix DMC-GX7 (první pohled)

GX7 však dokáže zaujmout i svým celkovým designem. Šasi je vyrobeno z vysoce odolné hořčíkové slitiny, nápadný retro vzhled působí elegantně. K dostání bude zřejmě několik barevných variant, z nichž populární bude nepochybně zejména černo-stříbrná kombinace, oblíbená v poslední době. K dispozici je množství fyzických ovládacích prvků, které uspokojí i náročné fotografy s oblibou manuálního nastavování. Výklopný blesk je možné sklopit dozadu a regulovat tak osvětlení snímků. Z hlediska ostření je hlavní důraz kladen na manuální fokus. Nechybí ani několik nových filtrů se speciálními efekty a Wi-Fi konektivita s NFC. Je pravděpodobné, že při projektování tohoto fotoaparátu se Panasonic zaměřil na přímou konkurenci kvalitních modelů, jakým je třeba Olympus OM-D E-M5. V mnoha ohledech své přímé soupeře překonává a bude tak nejspíš velmi očekávaným přírůstkem do stále se zvětšující rodiny bezzrcadlovek.

Panasonic Lumix DMC-GX7 (první pohled)

Na papíře vypadají vylepšení, které GX7 přináší, skutečně skvěle. Nabízí například dvě ovládací kolečka místo jednoho, dvojnásobně rychlejší synchronizaci s bleskem nebo třeba podstatné zvětšení rozsahu ISO. Je téměř jisté, že GX7 bude zdatně konkurovat modelu E-P5 a díky svému promyšlenému systému stabilizace obrazu pak možná získá navrch. Přímo skvěle působí také specifikace související s natáčením videa, výklopným vestavěným elektronickým hledáčkem, LCD displejem s malým odleskem a mnoho dalších zajímavostí. Trochu smutný je fakt, že zatímco se tento fotoaparát kvalitou videa vyrovná modelu DMC-GH3, nemá stejně jako on k dispozici vstup pro externí mikrofon. Tlačítko pro přepnutí na kameru je také nepříliš dobře umístěno, takže se k němu palcem nebo ukazováčkem špatně dostává. To jsou však jen drobnosti ve srovnání s kvalitou, kterou pro nás Panasonic v rámci tohoto fotoaparátu připravuje.

 

Panasonic Lumix DMC-GX7 (první pohled)

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Panasonic Lumix DMC-GX7 (první pohled)


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.