Přeposlat OMG Life Autographer

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

OMG Life Autographer

31.10.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi si představíme něco netradičního – OMG Life Autographer patří k fotoaparátům, které je možné nosit jako funkční součást oblečení. Lze jej připnout k tričku nebo nosit zavěšený kolem krku, takže může pořizovat v daném intervalu fotografie vašeho okolí. Disponuje hezkým OLED displejem, mnoha aplikacemi, zajímavým efektem rybího oka nebo třeba GPS lokalizací. Negativem je zejména vysoká cena, nepříliš vysoká kvalita snímků, nadměrná tloušťka přístroje i nefunkčnost některých aplikací. Autographer by rád dostál svému názvu a zdokumentoval váš život pořizováním snímků všedního dne, tuto ambici ale nenaplní. Důvodem je jeho nadměrná cena v kombinaci se slabým hardwarem a kvalitou snímků. Přesto je to zajímavý kus technologie, který stojí za bližší představení.

OMG Life Autographer

Svým designem se tento černý kvádřík poměrně výrazně podobá bezpečnostním kamerám v obchodech. Při rozměrech 90 x 37 x 23 milimetrů a hmotnosti asi 57 gramů nejde samozřejmě o žádný velký přístroj, pokud jej ale nosíte připnutý například ke kravatě, rozhodně není nenápadný. O jeho hmotnosti a objemu neustále víte, pro každodenní nošení je tedy poměrně nepohodlný. To by nebyl výrazný problém u běžného fotoaparátu, u tohoto modelu je ale vzhledem k jeho určení skutečně zásadní. Z černým plastem pokrytého těla vystupuje žlutý objektiv pouze několik milimetrů nad povrch. Pod plastem se mimo jiné skrývá také malý OLED panel, informující o stavu baterie, počtu pořízených snímků a dalších základních statistikách. Dvě tlačítka po jeho straně umožňují přepínat mezi jednotlivými nastaveními. K dispozici jsou aplikace pro PC, Mac i iOS, díky kterým můžete snímky prohlížet, dělat z nich videa a GIFy a sdílet je online. Ve kvalitě 480, 720 nebo 1080 pixelů představují videa složená z pořízených snímků poměrně zábavnou složku práce s tímto fotoaparátem.

OMG Life Autographer

Autographer je vybaven několika snímači, které doplňují údaje ve snímcích o různá data. Je zde světelný senzor, který automaticky nastavuje expozici, magnetometr hlídající přesný směr, termometr pro měření teploty, GPS pro zeměpisnou lokalizaci a akcelerometr měřící pohyb. Údaje ode všech snímačů by měly doprovázet každý snímek, realita je ale jiná. Například GPS často selhává. Ve vnitřních prostorách se jeho bezvadná funkčnost nedá očekávat, ale i venku při jednom z testů doprovodily údaje z GPS jen 24 z 260 pořízených snímků (tedy pouhých zhruba 9 %)! Druhý den už potom nepracoval GPS modul vůbec. Na poměry přístroje z roku 2013 se skutečně nejedná o příliš povzbudivé výsledky. Navíc není možné manuálně nastavit jakékoliv vlastnosti snímků nebo jejich kvalitu (pouze periodicitu jejich pořizování). Největším negativem je ale smutný fakt, že zatímco za tento připínací fotoaparát zaplatíte víc než za leckterý kompakt, kvalitou jím pořízených snímků se sotva vyrovná fotoaparátu průměrného smartphonu.

 

OMG Life Autographer

Snímač má rozlišení 5 megapixelů a širokoúhlý objektiv o zorném poli 136 stupňů, což dodává snímkům vzhled efektu rybího oka. Video ale nahráváno být nemůže. Frekvence může činit maximálně jeden snímek každých 8 - 10 sekund, střední rychlost je 1/25 – 30 sekund a nejpomalejší pak představuje jeden snímek za každých 60 až 70 sekund. Při vysoké frekvenci se zapnutým GPS vydrží baterie pořízení 6 hodin snímků, což je na poměry fotoaparátu, který by měl dokumentovat “celý váš den“, velmi málo. Pozitivní je alespoň fakt, že i po uložení 2000 snímků do paměti fotoaparátu je celková kapacita 8 GB zaplněna jen z necelých 10 %. Jak už bylo uvedeno, samotná kvalita snímků je bohužel také velmi špatná. Obraz je vybledlý a často rozmazaný (většina snímků zachycuje pohybující se objekty) a vzhledem k absenci blesku jsou snímky pořízené ve slabším světle rovněž velmi zrnité. Autographer bohužel vizuální kvalitou snímků překonávají i mnohé kvalitnější smartphony, natož pak levné digitální kompakty. Je tedy otázkou, čím výrobce ospravedlňuje vysokou cenu zhruba 480 amerických dolarů (přibližně 9500 Kč).

OMG Life Autographer

OMG Life Autographer je zajímavý fotoaparát s dobrou myšlenkou, ale velmi špatným provedením. Snad kdyby stál čtvrtinu své skutečné ceny, daly by se jeho nedostatky přehlédnout. Při dané ceně je ale otázkou, za co vlastně výrobce onu sumu požaduje – kvalita snímků je velmi slabá, hardware ubohý a software taktéž. Kromě toho má poněkud málo elegantní tvar těla a slabou výdrž. Některé ze snímačů neplní dobře svoji funkci. Například i konkurenční Mecam, pracující na stejném principu, stojí téměř desetkrát méně. Zkrátka, Autographer je vhodný opravdu jen pro velké nadšence, kteří propadnou jeho nevšednímu kouzlu a netradiční funkcionalitě. Přitom ale musí přehlédnout opravdu velké množství negativ, s tímto fotoaparátem spojených.

OMG Life Autographer

Základní údaje:

Rozměry: 90 x 37 x 23 milimetrů

Hmotnost: 57 gramů

Rozlišení snímače: 5 MP

Vnitřní paměť: 8 GB

Typ displeje: OLED

Maximální frekvence: 8-10 sn./min.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 4

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku OMG Life Autographer


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.