Přeposlat Fotoaparáty s nejvyšší kvalitou videa

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Fotoaparáty s nejvyšší kvalitou videa

14.11.2013 | Vladimír Socha | Zajímavosti | Komentářů: 0 |

Současné fotoaparáty už si samozřejmě nevystačí pouze se svou základní schopností – tedy pořizováním snímků – nýbrž v drtivé většině případů dokážou natáčet i kvalitní videozáznam. I když právě v této kvalitě videozáznamu mezi nimi mohou panovat nebetyčné rozdíly. Následuje seznam pěti fotoaparátů, které bývají často označovány za nejlepší, alespoň co se právě zmíněné kvality natočeného videa týká. Kritériem je zde ovšem také finanční dostupnost. Stojíte-li tedy o foťák, který vám zároveň poslouží jako kvalitní videokamera, s těmito modely rozhodně nešlápnete vedle.

Fotoaparáty s nejvyšší kvalitou videa

Sony Alpha NEX-F3

Pokud hledáte velmi levný model ILC natáčející pěkné video, F3 patří k těm nejlepším. Obrazová kvalita není sice dokonalá, ale celkově jej lze hodnotit výš než stejně drahou videokameru. Je pouze škoda, že k dispozici není natáčení při 1080p30. Pro nejvyšší rozlišení totiž musíte snížit frekvenci na 24 fps.

Fotoaparáty s nejvyšší kvalitou videa

 

Canon EOS Rebel T3i

Tento fotoaparát z loňského roku je stále považován za nejlevnější digitální zrcadlovku pro natáčení videa bez autofokusu. Když odhlédneme od některých pro dSLR typických problémů s kontrastním autofokusem, jde o velmi kvalitní model poskytující vysokou obrazovou kvalitu snímků i natočeného videa.

Fotoaparáty s nejvyšší kvalitou videa

Panasonic Lumix DMC-GH2

Tento model je sice již starší, ale stále představuje dobrou volbu pro video-nadšence, kteří stojí o levnější fotoaparát s autofokusem. GH2 poskytuje excelentní kvalitu videa, plně manuální ovládání a vstup pro mikrofon. Jeho nástupce GH3 je pochopitelně ještě ambicióznější, stojí ale téměř dvojnásobek.

Fotoaparáty s nejvyšší kvalitou videa

 

Canon EOS Rebel T4i

A opět jdeme s cenou o trochu výš (nejlevnější zde bohužel neznamená levný). T4i je jedním z nejlevnějších modelů dSLR s autofokusem při natáčení videa a schopností pořizovat velmi pěkný záznam, včetně natáčení rychle se pohybujících objektů. Ještě lepší model je například Sony Alpha SLT-A77V, který ovšem stojí o polovinu více.

Fotoaparáty s nejvyšší kvalitou videa

 

Canon EOS 5D Mark III

Celkově je dnes nejlepší digitální zrcadlovkou pro natáčení videa nejspíš 5D Mark III. Poskytuje fantastické množství doplňků, ohromující rozsah barevných tónů a celkově nedostižitelnou obrazovou kvalitu. Tato kvalita ale rozhodně není zadarmo. Téměř stejně skvělý videozáznam získáte například u příbuzného modelu 5D Mark II, který je téměř o polovinu levnější.

Fotoaparáty s nejvyšší kvalitou videa

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 3

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Fotoaparáty s nejvyšší kvalitou videa


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.