Přeposlat AC Gears Bonzart Lit Mini

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

AC Gears Bonzart Lit Mini

09.01.2014 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Fotoaparát AC Gears Bonzart Lit Mini je malou zábavnou obdobou „toy“ modelů, nabízející velmi kompaktní tvar, malé rozměry, zábavné použití a nízkou cenu (v současnosti kolem 40 amerických dolarů). Svými snímky s rozmazanými okraji a optickou aberací s rádoby uměleckým nádechem připomíná známější model Lomography Diana F+. Na rozdíl od tohoto konkurenta je však Bonzart Lit Mini digitálním fotoaparátem, takže je s ním podstatně méně práce. Jinak jde ale o fotoaparát vhodný spíše pro děti, protože má fixovanou hodnotu citlivosti na světlo ISO 100 a kapacita paměťové karty je omezená.

AC Gears Bonzart Lit Mini

Tento kompaktní fotoaparát je velmi drobný. Jeho rozměry dosahují jen 46 x 63 x 18 milimetrů, hmotnost nepřesahuje 31 gramů. K dostání je v mnoha nápadných barvách, konkrétně fialové, bílé, modré, černé a červené. Nenajdeme zde mnoho fyzických ovládacích prvků, které by stály za řeč; zejména je tu hlavní tlačítko power a ovladač závěrky na horním okraji. Ovládací prvky na zadní straně slouží pouze k navigaci v menu. Zadní LCD panel je velmi drobný, diagonálně měří pouze 1,5 palce (3,8 cm). Poměr stran 1:1 a velmi slabé rozlišení displeje však dává jen značně hrubou představu o výsledné podobě snímků. Kupodivu však najdeme u tohoto kompaktu i otvor pro upevnění trojnožky a port mini USB i slot pro paměťovou kartu microSD. Jak vtipně poznamenávají recenzenti, Lit Mini je fotoaparát vhodný pro všechny děti, které již poznají rozdíl mezi jídlem a kartami micro SD.

AC Gears Bonzart Lit Mini

Snímky typu low-fi, pořizované tímto fotoaparátem, vykazují rozlišení maximálně 3 megapixely. Snímač je typu CMOS. Nejen náročné fotografy svojí slabou kvalitou nejspíš okamžitě odradí. Obrazová kvalita snímků je totiž silně znehodnocena záměrnými efekty, které mají zajistit takzvaný „Lomo“ vzhled. Pokud se pro tento jednoduchý kompakt rozhodnete, pak neočekávejte kontrolu nad nastaveními nebo možnost jeho využití v horších světelných podmínkách. Hodnota citlivosti je totiž fixována na ISO 100, což prakticky omezuje jeho využití pouze na venkovní prostory a jasné denní světlo. Objektiv má ostatně slabší světelnost f/3.2 a fotoaparát samozřejmě nedisponuje bleskem. K dispozici je sice digitální zoom, optické pole objektivu má však přibližně 60 milimetrů.

AC Gears Bonzart Lit Mini

K dispozici je několik barevných filtrů  - můžete pořizovat snímky jak v normálním režimu, tak i třeba v režimu barev černé a bílé nebo elegantní sépiové. K dispozici je však také tzv. negativní režim, který poněkud převrací barevné odstíny a přináší tak kreativní vizuální efekt. Nalezneme zde také video, které je pouze SD, maximální kvalita je tedy slabých 480p30. Vnitřní baterie je nabíjena skrz USB port, který se nachází na spodním okraji fotoaparátu. Indikátor stavu baterie velmi rychle klesá z plného na dvoutřetinový, ale podle testů lze pořídit až 150 následných snímků před tím, než stav poklesne na jednu třetinu. Fotoaparát je nastaven na vydávání zvuků při pořizování snímků, když však tento zvuk vypnete, je zcela tichý. V rámci své velikosti a hmotnosti působí v ruce spíše jako hračka.

 

AC Gears Bonzart Lit Mini

 

AC Gears Bonzart Lit Mini je malý a zábavný fotoaparát, který je vhodný pro všechny umělecky cítící fotografy a děti, pro něž může představovat jakýsi vhodný tréninkový model. Pokud se vám líbí low-fi „Lomo“ vzhled snímků, pak je Lit Mini ideálním způsobem, jak získat levný a digitální model tohoto kompaktního jednoduchého fotoaparátu. Pokud stojíte o fotoaparát s více tradiční podstatou, pak lze doporučit například Canon PowerShot Elph 330 HS. Je škoda, že Lit Mini nedisponuje interní pamětí namísto paměťových karet, jelikož v tom případě by byl skvělým prvním fotoaparátem například i pro menší děti. Pokud ale jsou vaše děti již starší a nehrozí náhodné spolknutí karty, pak může být Lit Mini dobrým prostředníkem, jak v nich vyvolat zájem o fotografování.

 

AC Gears Bonzart Lit Mini

Základní údaje:

Rozměry: 46 x 63 x 18 milimetrů

Hmotnost: 31 gramů

Typ: kompakt

Úhlopříčka displeje: 1,5 palce (3,8 cm)

Rozlišení snímků: 3 MP

Rozlišení videa: 480p

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 3

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku AC Gears Bonzart Lit Mini


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.