Přeposlat Canon PowerShot SX170 IS

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon PowerShot SX170 IS

21.01.2014 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tento na pohled elegantní fotoaparát je spíše mírným zklamáním. Není dostatečně štíhlý, aby se vešel pohodlně do kapsy, jeho CCD snímač pořizuje poněkud zrnitější snímky a nepatří ani k nejrychlejším. Postrádá také Wi-Fi, které se u fotoaparátů v poslední době stalo očekávaným a požadovaným prvkem. Výsledkem je nepříznivý fakt, že SX170 IS rozhodně není nejlepší volbou v dané cenové kategorii. Má sice ostrý objektiv a 16ti násobný zoom, ale negativa v tomto případě převažují. Lepší volbou je tak nepochybně například příbuzný model Canon PowerShot Elph 330 HS. Pokud však potřebujete dlouhý zoom, mírně dražší variantou je další model od Canonu, SX280 HS.

Canon PowerShot SX170 IS

Jako obvykle začneme rozměry recenzovaného fotoaparátu. Ty činí přibližně 108 x 71 x 44 milimetrů, hmotnost dosahuje 251 gramů. Je tedy zřejmé, že pro časté nošení v kapse je tento fotoaparát jednoduše příliš rozměrný. Například i srovnatelný konkurenční model Samsung WB250F má při menších rozměrech větší rozpětí zoomu (18x). pozitivní je, že tyto větší rozměry alespoň umožnily umístění některých manuálních ovládacích prvků navíc. Zadní LCD displej s úhlopříčkou 3 palce (7,6 cm) bohužel značně zaostává z hlediska rozlišení. To činí pouhých 230 000 pixelů a v kombinaci s obecně nadměrně zrnitými snímky rozhodně nedělá fotoaparátu dobrou službu. Je také škoda, že chybí vestavěná Wi-Fi. Ještě před rokem by absence tohoto prvku nikoho nepohoršovala, ačkoliv by byla vítaným doplňkem. Dnes už by ale u fotoaparátu této cenové kategorie chybět neměla. Stojíte-li proto o model Canonu s vestavěnou Wi-Fi, sáhněte například po modelech SX280 HS a SX510 HS.

Canon PowerShot SX170 IS

SX170 IS je poměrně lenivý fotoaparát. První snímek pořídí až za 2 vteřiny po zapnutí a v režimu průběžného pořizování snímků zvládá jeden snímek za 2,1 vteřiny. Závěrková prodleva již činí obstojných 0,2 sekundy. Canon SX510 je mírně rychlejší; první snímek pořizuje po 1,6 sekundy a závěrková prodleva u něho nepřesahuje 0,1 sekundy. Velmi dobrých výsledků ale dosahuje SX170 IS z hlediska ostrosti. Ta překračuje 2340 linií na výšku, což je velmi solidní výsledek. Zcela opačně si však vede, co se týká kvality snímků za vyššího nastavení citlivosti ISO. V šeru jsou snímky zkrátka nadměrně zrnité. Dokonce již při hodnotě ISO 100 přesahuje digitální šum kritickou hodnotu 1,5 %, a to o jednu desetinu procenta. Při ISO 400 pak představuje 2,2 % a při ISO 1600 dokonce 2,9 %. Zatímco při ISO 400 jsou navzdory uvedenému detaily ještě poměrně dobré, hodnota ISO 1600 se rovná bezmála jejich neexistenci. Stojíte-li o fotoaparát, který si v této oblasti poradí lépe, pak lze doporučit Canon PowerShot Elph 330 HS.

Canon PowerShot SX170 IS

Filmy jsou natáčeny v maximální kvalitě 720p30, což je další mírné zklamání. Dnes již u kvalitních fotoaparátů samozřejmě převažuje při maximální nastavení Full HD kvalita, tedy 1080p. Záznam je poměrně ostrý, ale velmi zrnitý, a to dokonce i při studiovém nasvícení. Objektiv se při natáčení může pohybovat, ale zvuk motorku je natolik hlasitý, že může snadno přehlušit samotný audiozáznam. Digitální zoom mírně přesahuje za optický, jeho kvalita se ale rychle zhoršuje. Bohužel chybí také HDMI port, takže přímé prohlížení obsahu na HD televizoru je jen zbožným přáním. Standardní USB port je naopak přítomen, stejně jako přiložená externí nabíječka pro vyjímatelnou baterii. Z paměťových médií jsou pak podporovány standardně karty typu SD, včetně SDHC a SDXC.

Canon PowerShot SX170 IS

Závěrečné zhodnocení se nabízí samo. SX170 IS je fotoaparát, který má silnou (a bohužel také vesměs lepší) konkurenci. Trpí nedostatky v podobě pomalého výkonu, nízké obrazové kvality snímků za horšího osvětlení a omezenou schopností při natáčení videa i z hlediska konektivity (chybí vestavěné Wi-Fi i HDMI port). V dobrém světle sice pořizuje velmi hezké snímky a disponuje ambiciózním 16x zoom rozsahem, to však samo o sobě k jeho doporučení nestačí. Nedostatky v jeho případě přece jenom převažují a drobná pozitiva tuto bilanci rozhodně nemohou zvrátit. Ve stejné cenové kategorii tak najdeme množství jiných, lepších fotoaparátů, z nichž některé byly zmíněny přímo v recenzi. SX170 IS by snad mohl velmi nenáročným uživatelům vyhovovat, nikomu dalšímu jej ale s klidným svědomím doporučit nelze.

Canon PowerShot SX170 IS

 

Základní údaje:

Typ: Ultrazoom

Velikost: 108 x 71 x 44 milimetrů

Hmotnost: 251 gramů

Typ snímače: CCD

Velikost snímače: 1/2,3" (6,2 x 4,6 mm)

Rozlišení snímače: 16 megapixelů

Rozměr LCD displeje: 3 palce (7,6 cm)

Rozlišení LCD displeje: 230 000 bodů

Rozhraní: mini USB konektor

Zdroj: akumulátor Lithium Ion

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon PowerShot SX170 IS


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.