Přeposlat Samsung WB350F

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung WB350F

06.03.2014 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Samsung WB350F je štíhlý kompaktní fotoaparát s 21x zoom objektivem a výborně řešenou implementací Wi-Fi. Nabízí také skvělý design a podařený dotykový LCD displej. K výčtu pozitiv lze přidat také širokoúhlý záběr a rychlé ostření. Bohužel však tento jinak velmi výkonný fotoaparát drží zpátky několik závažných nedostatků. Zejména jde o nadměrnou zrnitost snímků a trochu pomalejší startovní reakci. V rámci této kategorie tak stále dominuje konkurenční Canon PowerShot SX280 HS, který také disponuje vestavěnou Wi-Fi a vede si lépe při pořizování snímků za horších světelných podmínek. Pojďme si nicméně představit a zároveň zhodnotit model WB350F.

Samsung WB350F

Tento fotoaparát byl světu představen na tradičním lednovém veletrhu CES v americkém Las Vegas. Jeho celkové rozměry činí 114 x 65 x 25 milimetrů a vyjma baterie váží pouhých 216 gramů. Jde tedy o relativně lehký a proto pohodlně přenosný kompakt. Tělo fotoaparátu svírá elegantní koženka, plastové horní a dolní kryty jsou vyvedeny v imitaci chromu. K dispozici je hned v několika barevných variantách, a to v bílé, černé, modré, hnědé a červené. WB350F disponuje velmi pokročilou technologií a obecně vzato i dobrými specifikacemi. Jeho snímač typu CMOS BSI o velikosti 1/2,3" nabízí rozlišení 16 megapixelů a rozpětí citlivosti ISO činí 80 – 3200. Standardně velký třípalcový (7,6 cm) dotykový LCD displej má spíše průměrné rozlišení 460 000 bodů (480 x 320 pixelů). Disponuje však velmi dobrou odpovědní reakcí, což se u výrobku společnosti Samsung dá rozhodně očekávat. Mezi přednosti rozhodně patří také 21x optický zoom v rozsahu 23 – 483 mm (35 mm ekv.) při světelnosti F/2.8 – F5.9.

Silnou stránkou tohoto fotoaparátu je zejména vestavěná Wi-Fi. Ta umožňuje nejen obvyklý transfer obsahu na zařízení s operačními systémy Android a iOS, nýbrž také dálkové ovládání a mnoho dalších užitečných věcí. Přítomna je také optická stabilizace obrazu OIS. Větším problémem je ovšem nedostatečná rychlost fotoaparátu. První snímek je totiž schopen pořídit až za 3,4 sekundy, což se v porovnání s některými konkurenty podobá věčnosti. Následně už je ale přece jen o poznání rychlejší. Závěrková prodleva totiž činí jen 0,1 sekundy a v režimu rychlého snímkování dosahuje frekvence až 7,1 fps (pro šest následujících snímků). Z hlediska ostrosti si vede také velmi dobře, v testech dosáhly snímky hodnoty 1931 linií na výšku. Snímky jsou pouze mírně rozmazané po okrajích, ale to je pro kompaktní fotoaparáty typické a vcelku omluvitelné.

Samsung WB350F

Velkou slabinou WB350F je zejména nadměrná zrnitost snímků. Kritickou hranici 1,5 % totiž nepřekračuje pouze do nastavení ISO 200. Při ISO 3200 už jsou pak snímky v podstatě nepoužitelné. Je tedy zřejmé, že s tímto fotoaparátem je lepší pořizovat snímky jen za dobrých světelných podmínek. Video je natáčeno do formátu MP4 v kvalitě 1080p30 nebo 720p30. Záznam je dostatečně ostrý a dobře vybarvený, také autofokus pracuje rychle a spolehlivě. Kvalita zvuku je na poměry kompaktu rovněž obstojná; lidské hlasy jsou velmi zřetelné a co je nejdůležitější, motorek zoomu je prakticky nepostřehnutelný. To přitom nebývá pravidlem ani u fotoaparátů nejvyšší kvality. K dispozici máme port micro USB, který funguje jak pro připojení k PC, tak i pro dobíjení. Naopak port micro HDMI bychom hledali marně, což je u kompaktů běžné. Podporovány jsou paměťové karty microSD, SDHC a SDXC.

Samsung WB350F má nepochybně svoje silné stránky: výbornou implementaci Wi-Fi, skvělý displej se spolehlivou odpovědní reakcí, ostrý objektiv nebo velmi dobrou kvalitu videa. I proto je škoda, že takto nadějný model kompaktu nelze plně a jednoznačně doporučit. Důvodem jsou především dva závažné nedostatky, pomalá startovací reakce a zejména špatná kvalita snímků pořízených v horším světle. Nadměrná zrnitost snímků jej sráží z možných výšin vysokého hodnocení do šedi spíše průměrných kompaktů, kterých se na trhu vyskytuje převážná většina. Pokud hledáte fotoaparát podobného typu, lze doporučit zejména Canon SX280 HS nebo o trochu dražší modely Samsung Galaxy Camera (pokud je pro vás podstatná konektivita) či Nikon S9500 (pokud stojíte o lepší kvalitu snímků pořízených za šera). Také Panasonic ZS30 si vede lépe při vyšším nastavení ISO, jeho objektiv ale není tak ostrý.

Samsung WB350F

 

 

 

Základní údaje:

Typ: Kompakt

Velikost: 114 x 65 x 25 milimetru

Hmotnost: 216 gramů

Typ snímače: CMOS BSI

Rozlišení snímače: 16 megapixelů

Optický zoom: 21x

Rozsah citlivosti ISO: 80 - 3200

Rozměr LCD displeje: 3 palce (7,6 cm)

Rozlišení LCD displeje: 460 000 bodů

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung WB350F


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.