Přeposlat Canon PowerShot SX600 HS

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon PowerShot SX600 HS

15.05.2014 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Fotoaparát Canon PowerShot SX600 HS nabízí ostrý objektiv, rychlé ostření, rozpětí 18x zoom, vestavěnou Wi-Fi i chytré kreativní režimy. Sráží ho ale slabší kvalita snímků, pořízených v horším světle. Ty bývají nadměrně zrnité již při nižších nastaveních citlivosti ISO. Tento fotoaparát se snímačem o rozlišení 16 megapixelů je velmi kompaktní, přesto dokáže do svého štíhlého těla vměstnat velmi dlouhý objektiv. V rámci této kategorie nicméně zůstává nejvýše hodnoceným modelem konkurenční Nikon Coolpix S9700, který je sice dražší, ale má větší 30x zoom a vede si lépe v horším světle.

Canon PowerShot SX600 HS

Při rozměrech 61 x 104 x 26 milimetrů a hmotnosti pouhých 188 gramů patří SX600 HS rozhodně k menším a lehčím kompaktním ultrazoomům. Jen o trochu větší je například konkurenční Samsung WB350F. Canon nabízí SX600 HS v barevných variantách bílé, černé a červené. Nehledě na barvu však všechny exempláře nabídnou zaoblené okraje a malý úchyt v podobě výstupku na těle. 18tinásobný zoom objektivu pokrývá zorné pole v rozpětí 25 - 450 mm při světelnosti f/3,8 – 6,9. Zadní třípalcový LCD displej nabízí rozlišení 461 000 bodů, patří tedy spíše k méně ambiciózním. Nemá také dotykovou funkci a rozhodně se nevyrovná displejům o 921 000 bodů (například u modelu Nikon Coolpix S9700), přesto je ale zcela adekvátní a nabízí i široké náhledové úhly. Stejně jako model Canon PowerShot N nabízí i SX600 HS režim kreativního snímku, což je nepochybně jeho pozitivem (tento režim pořizuje sérii snímků s různými barevnými filtry a ořezem).

Canon PowerShot SX600 HS

Wi-Fi pracuje velmi spolehlivě a umožňuje snadné sdílení obsahu i dálkové ovládání fotoaparátu (ačkoliv mírně omezené). SX600 HS je také poměrně rychlý kompakt – první snímek pořídí asi 1,6 sekundy po zapnutí a závěrková prodleva nepřesahuje 0,1 sekundy. Pomalejší je pouze kontinuální snímkování, které nepřekračuje frekvenci 1,6 snímku za sekundu. Příbuzný model Canon PowerShot SX700 HS je přitom podstatně rychlejší – produkuje snímky rychlostí až 2,5 fps, přičemž v dalších rychlostních parametrech je se „šestistovkou“ plně srovnatelný. Lépe si tento kompakt vede v ostrosti snímků – ta dosahuje hodnoty téměř 2200 linek na výšku snímků a výrazně tak překonává například Panasonic Lumix DMC-ZS40 s hodnotou 1950 linek. Na druhou stranu však postrádá elektronický hledáček a podporu focení do formátu Raw, kterou ZS40 nabízí. Slabou stránkou SX600 HS je však zejména horší výkonnost při vyšších nastaveních ISO. Kritickou hranici digitálního šumu udrží na uzdě pouze do základní hodnoty ISO 100, při ISO 3200 již činí 2,7 %. Přesto se detaily na snímcích neztrácí alespoň do hodnoty ISO 400. V tomto ohledu si výrazně lépe vede například již zmiňovaný Nikon Coolpix S9700.

Canon PowerShot SX600 HS

Maximální kvalita videa je 1080p30, pořizováno je do formátu MP4. Záznam má dostatečný detail, ale opět je problémem nadměrná zrnitost obrazu, a to dokonce i v plném světle. I při frekvenci 30 rámečků za vteřinu je však obraz zcela plynulý a přeostřování je dostatečně rychlé. Efekt kutálející se závěrky je patrný jen při velmi rychlých pohybech s fotoaparátem při předchozím přiblížení obrazu. Zvuk pohybujícího se objektivu je sice slyšitelný, ale není v tomto případě nadměrně rušivý. Celkově se tedy dá úroveň videozáznamu, natočeného tímto fotoaparátem, hodnotit velmi kladně. Z prvků konektivity nechybí již standardně HDMI port pro propojení s HD televizorem a USB port sloužící k připojení k počítači. Podporovány jsou opět standardní paměťová média typu SD, SDHC a SDXC.

Canon PowerShot SX600 HS

Canon PowerShot SX600 HS není nejlepším kompaktním ultrazoomem na současném trhu, ale vzhledem ke své sympatické ceně (kolem 5000 Kč) a poměrně štědré nabídce prvků to rozhodně není špatný fotoaparát. 18x zoom objektiv, rychlá startovní reakce i vestavěná Wi-Fi jsou jen některými z kladů, které tento elegantní model nabízí. Je tedy velká škoda, že si výrobce lépe neporadil s nadměrnou zrnitostí snímků i videa, které celkové hodnocení znatelně sráží. Pokud si můžete dovolit dát za fotoaparát přibližně o dva tisíce korun více, pak určitě sáhněte po lepších modelech Nikon Coolpix S700 HS nebo příbuzném modelu Canon PowerShot SX700 HS. V obou případech tak získáte ještě větší objektiv a výrazně lepší obrazovou kvalitu snímků. Je-li však naopak cena vaším hlavním kritériem, pak je pro vás stále nejlepší volbou oblíbený a výkonný model Canon PowerShot Elph 330 HS.

Canon PowerShot SX600 HS

Základní údaje:

Rozměry: 104 x 61 x 26 milimetru

Hmotnost: 188 gramů

Typ snímače: CMOS

Velikost snímače: 1/2,3" (6,2 x 4,6 mm)

Rozlišení snímače: 16 megapixelů

Velikost displeje: 3,0 palce (7,6 cm)

Rozlišení displeje: 461 000 pixelů

Optický zoom: 18x

Maximální hodnota ISO: 3200

Typ baterie: Li-Ion

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon PowerShot SX600 HS


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.