Přeposlat S rychlým, snadno přenosným a skvěle vypadajícím fotoaparátem Nikon 1 S2 vždy zapůsobíte

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

S rychlým, snadno přenosným a skvěle vypadajícím fotoaparátem Nikon 1 S2 vždy zapůsobíte

20.05.2014 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Nikon rozšiřuje svou řadu rychlých a snadno přenosných fotoaparátů systému Nikon 1 o skvěle vypadající model Nikon 1 S2. Tento brilantní nový přístroj je plně vybaven k zachycení jedinečnosti každého okamžiku, vyznačuje se snadným ovládáním a vynikajícím vzhledem.

S rychlým, snadno přenosným a skvěle vypadajícím fotoaparátem Nikon 1 S2 vždy zapůsobíte

Bleskurychlé pokročilé hybridní automatické zaostřování Nikon snadno zaostří i ty nejrychlejší objekty a nejrychlejší sériové snímání na světě1 zachytí každý zlomek sekundy probíhající akce rychleji, než můžete pozorovat její průběh. Proslulý systém zpracování obrazu Nikon EXPEED a obrazový snímač CMOS s 14,2 milionu pixelů a širokým rozsahem citlivostí ISO 200-12 800 zaručí zachycení každého motivu s působivou úrovní detailů, zatímco nová funkce Nikon Kreativní paleta nabídne okamžité vylepšení libovolného snímku pomocí množství filtrů studiové kvality. 

Nikon 1 S2 vždy potěší kvalitou jím pořízených snímků a stejně oslnivé výsledky poskytne i v oblasti videosekvencí. Fotoaparát je chytrou volbou pro bezproblémové filmování a produkuje plynulou, ostrou stopáž: nové, snadno použitelné režimy videosekvencí usnadňují získání kinematografického vzhledu záznamů a nová funkce Automatické pořizování snímků automaticky pořizuje perfektní statické snímky ve vysokém rozlišení během filmování. Nikon 1 S2 je plně kompatibilní s rozrůstající se řadou objektivů 1 NIKKOR pro snadné svobodné vyjádření tvůrčích záměrů pomocí různých perspektiv. Nový objektiv se zoomem 1 NIKKOR VR 11-27,5 mm  f/3,5-5,6 zaručuje, že budete připraveni pořídit působivé snímky ihned po zapnutí přístroje.

Jordi Brinkman, produktový manažer oddělení kompaktních systémových fotoaparátů Nikon 1 společnosti Nikon Europe, říká: „Nový Nikon 1 S2 je vynikající volbou pro zachycování světa doposud nedostižným způsobem: bez námahy a bez neuspokojivých snímků. Tento nový přístroj systému Nikon 1 je brilantní volbou pro dosažení vyšší kvality obrazu a svými výsledky daleko překonává chytré telefony. A co se týká snímacích frekvencí sériového snímání, je dokonce lepší než digitální jednooké zrcadlovky. Rychlé automatické zaostřování s fázovou detekcí je mistrem při záznamu videosekvencí, řada kompaktních objektivů 1 NIKKOR společnosti Nikon umožňuje snadno experimentovat s novými perspektivami. Ovládání fotoaparátu Nikon 1 S2 je naprosto snadné a minimalistický design přístroje znamená, že budete dobře vypadat při všech příležitostech k fotografování."

Výrazný, krásný a za všech okolností působivý

Pro fotoaparát Nikon 1 S2 je obraz vším. Velký obrazový snímač CMOS s 14,2 milionu pixelů umožňuje pořizovat vynikající snímky a HD videosekvence v libovolném okamžiku a na libovolném místě - od brilantních snímků naplněných září slunečního světla až po snímky nočních krajin. Tento rychlý a vysoce citlivý obrazový snímač formátu CX je konstruován bez optického antialiasingového filtru, nabízí široký rozsah citlivostí ISO 200-12 800 a maximálně využívá každý pixel pro získání snímků s bohatými detaily i za nízké hladiny osvětlení. Z pořízených snímků lze snadno zhotovovat výřezy beze ztráty detailů a videosekvence mají vyšší ostrost a brilanci obrazu. Nikon 1 S2 nabízí velkou rezervu výkonu a jeho systém zpracování obrazu EXPEED 4A s dvěma výkonnými obvody zaručuje rychlé pořizování vynikajících snímků a HD videosekvencí. Jeden z obvodů se stará o působivou kvalitu a brilanci obrazu, zatímco druhý zaručuje rychlé zpracování dat a spolehlivý výkon při použití sériového snímání.

S rychlým, snadno přenosným a skvěle vypadajícím fotoaparátem Nikon 1 S2 vždy zapůsobíte

Působivá rychlost, skvělé akce

Fotografujte rychleji než doposud a rozlučte se s neostrými snímky: Nikon 1 S2 je konstruován tak, aby vmžiku zachytil každý okamžik, a zaměří s neuvěřitelnou rychlostí a přesností každou akci. Fotoaparát je rychlejší než digitální jednooké zrcadlovky a nabízí bleskurychlé sériové snímání pořizující deset snímků ve formátu RAW snímací frekvencí až 20 sn./s při použití kontinuálního zaostřování, resp. snímací frekvencí až 60 sn./s za předpokladu pevného zaostření před expozicí prvního snímku. Každý ze zlomky sekund trvajících divů je zachycen s naprostou přesností díky hybridnímu automatickému zaostřování systému Nikon 1, které využívá 135 zaostřovacích polí pro rychlé zachycení každého objektu. 73 zaostřovacích polí podporuje fázovou detekci - což je stejný systém automatického zaostřování jako u digitálních jednookých zrcadlovek - a tato pole jsou rovnoměrně rozmístěna v obrazovém poli pro perfektní automatické zaostření všech rychlých akcí a získání ostrých videosekvencí. Zaostřovací pole s detekcí kontrastu sahají až do krajů obrazového pole a umožňují získat perfektně ostré detaily i v obtížných světelných podmínkách. Fotoaparát fotografuje bez zpoždění a objektiv 1 NIKKOR 11-27,5 mm f/3,5-5,6 se zoomem zaručuje, že budete vždy připraveni zachytit všechny neočekávané okamžiky: pro zapnutí fotoaparátu stačí jen otočit a vysunout objektiv, pro vypnutí fotoaparátu stačí objektiv zasunout.

Vynikající jednoduché ovládání

Nikon 1 S2 je skutečným mistrem každého okamžiku a jeho ovládání je tak jednoduché, že již nikdy nezmeškáte žádnou příležitost k pořízení snímku v důsledku manipulací s fotoaparátem. Přístroj je zkonstruován tak, aby vám umožnil soustředit se více na tvorbu, a díky pokročilým automatickým technologiím umožňuje fotografovat bez jakéhokoli úsilí. Bez ohledu na to, jestli budete chtít fotografovat „od boku a za pochodu", nebo strávit více času tvorbou perfektní kompozice portrétního snímku, rozměrný 7,5cm (3") monitor LCD s 460 000 pixely vám vždy umožní snadnou tvorbu kompozice a prohlížení snímků. Tlačítko „F" poskytuje okamžitý přístup k menu funkcí a umožňuje beze ztráty času upravovat nastavení pro fotografování nebo přehrávání. Přehledná a jednoduchá menu se snadno pochopitelnými symboly a optimálně rozmístěná tlačítka umožňují rychlou změnu režimů fotoaparátu, úpravu klíčových nastavení nebo aplikaci nejrůznějších efektů.

S rychlým, snadno přenosným a skvěle vypadajícím fotoaparátem Nikon 1 S2 vždy zapůsobíte

Magické videosekvence

Pro zahájení záznamu oslnivých Full HD videosekvencí stačí jen stisknout tlačítko. Nikon 1 S2 je chytrou volbou rovněž pro rychlé a bezproblémové filmování, kde nabízí zaznamenání plynulé akční stopáže a snadné získání výsledků s kinematograficky působícím vzhledem. Stejně jako s ostatními fotoaparáty Nikon 1 můžete i s přístrojem Nikon 1 S2 pořizovat jednoduchým stisknutím tlačítka spouště statické snímky ve vysokém rozlišení i během filmování. Nová funkce Nikon Automatické pořizování snímků provádí analýzu každého záběru a při dosažení optimálních podmínek provede automatickou expozici snímku. Nové režimy videosekvencí usnadňují získání strhujících klipů: pomocí funkce Zrychlený záznam dodáte energii pouličním scénám, funkce Trhaný obraz propůjčí záznamům vzhled stop-motion animací a funkce 4s videosekvence zvýší expresivitu záznamů (až osm těchto klipů lze spojit do jediné videosekvence). 

Inovace systému Nikon 1

Originální inovace systému Nikon 1 nabízejí rychlý a snadný způsob, jak získat za všech okolností ty nejlepší snímky či jak jednoduše vytvořit z běžných snímků výjimečné. Osvědčený režim Zachycení nejlepšího okamžiku nyní obsahuje novou funkci Nikon Aktivní výběr, která pořídí za méně než jednu sekundu až deset snímků v plném rozlišení, a z těchto snímků umožní vybrat jeden, který se uloží. Zcela nová funkce Kreativní paleta, dostupná v kreativním režimu fotoaparátu, nabízí neuvěřitelně jednoduchý způsob aplikace uměleckých filtrů ve studiové kvalitě ještě před pořízením snímků. Kreativní paleta upravuje jas, sytost barev a vyvážení bílé barvy pro dosažení různých účinků: stačí jen otáčet multifunkčním voličem a obraz na monitoru se odpovídajícím způsobem mění, takže lze pozorovat účinky nastavení na posléze exponovaný snímek. 

Rozšiřitelný systém

Řada špičkových výměnných objektivů 1 NIKKOR společnosti Nikon umožňuje dosáhnout úchvatných nových perspektiv. Všechny objektivy 1 NIKKOR produkují špičkové snímky a všechny jsou optimalizovány pro záznam videosekvencí. Jejich kompaktní rozměry a nízká hmotnost přispívají k velmi praktické snadné přenosnosti systému Nikon 1, aniž by nějak negativně ovlivňovaly kvalitu obrazu. Objektiv 1 NIKKOR VR 30-110 mm můžete využít pro zachycení vzdálených objektů. Kompaktní a stylový objektiv 1 NIKKOR VR 10-100 mm se zoomem nabízí širokoúhlou počáteční ohniskovou vzdálenost a vynikající všestrannost, a objektiv 1 NIKKOR 18,5 mm  s pevnou ohniskovou vzdáleností je ideální pro portréty s jemným odstupňováním neostrých míst obrazu (bokeh) a zvýraznění fotografovaného objektu proti pozadí.   

Nikon 1 S2 bude k dispozici za doporučenou prodejní cenu 11 690 Kč (v kitu s objektivem 1 Nikkor 11 - 27,5 mm).

S rychlým, snadno přenosným a skvěle vypadajícím fotoaparátem Nikon 1 S2 vždy zapůsobíte

Souhrn klíčových vlastností:

Velký obrazový snímač CMOS s 14,2 milionu pixelů: citlivý obrazový snímač formátu CX s konstrukcí bez optického antialiasingového filtru. Zachycuje ostře jemné struktury a produkuje ostré a brilantní snímky. 

ISO 200-12 800: automatická regulace citlivosti ISO v rozsahu 200-6 400; možnost zvýšení citlivosti až na hodnotu ISO 12 800. Při fotografování s využitím citlivosti ISO 12 800 potlačuje obrazový šum sofistikovaná redukce šumu.

EXPEED 4A: zaručuje rychlé pořizování vynikajících snímků a HD videosekvencí. 

Jednoduché ovládání: rychlé, přesné a inteligentní automatické funkce fotoaparátu. Fotoaparát nabízí 7,5cm (3") monitor LCD s 460 000 pixely, intuitivní menu a optimálně rozmístěná tlačítka. 

Pokročilý hybridní AF: 135bodový systém automatického zaostřování. Obsahuje 73 zaostřovacích polí s podporou fázové detekce pro rychlé a přesné zachycení každé akce. 

Bleskurychlá snímací frekvence: fotoaparát umožňuje pořídit deset snímků RAW frekvencí až 20 sn./s při použití

kontinuálního zaostřování, resp. frekvencí až 60 sn./s při pevném zaostření před expozicí prvního snímku série. 

Magické videosekvence: záznam Full HD (1 080p) videosekvencí (poměr stran 16 : 9) při snímací frekvenci 60p.  Elektronická redukce vibrací umožňuje dosáhnout nerozmazané stopáže HD videosekvencí pořízených při nastavení 1 080/30p nebo 720/30p. K dispozici je také extrémně zpomalený záznam frekvencí 400 sn./s nebo 1 200 sn./s. 

Fotografování během záznamu videosekvencí: jednoduchým stisknutím tlačítka spouště lze pořizovat statické snímky ve vysokém rozlišení i během filmování. Rovněž lze použít novou funkci Automatické pořizování snímků, která provádí analýzu každého záběru a při dosažení optimálních podmínek provede automatickou expozici snímku.

Kinematografické režimy videosekvencí: Zpomalený záznam, Zrychlený záznam, Trhaný obraz a 4s videosekvence.

Živé nastavení: snadné zmrazení pohybu, úprava jasu nebo rozmazání pozadí a následné pořízení snímku v okamžiku požadovaného vzhledu obrazu na monitoru. 

Inovace systému Nikon 1: režim Zachycení nejlepšího okamžiku (s novou funkcí Aktivní výběr a funkcí Inteligentní výběr snímku) a Pohyblivé momentky.

Kreativní paleta: umožňuje aplikovat umělecké filtry ve studiové kvalitě pomocí multifunkčního voliče fotoaparátu ještě před pořízením snímků.

Snadno přenosný design Nikon 1: výrazný, krásný a perfektně minimalistický design. Působivě malé a lehké tělo fotoaparátu je dostupné v moderních barevných provedeních ice white, matte black, lipstick red a sunshine yellow. 

Objektiv 1 NIKKOR dodávaný s sadách: s extrémně plochým objektivem 1 NIKKOR 11-27,5 mm f/3,5-5,6 se zoomem zachytíte i ty nejméně očekávané okamžiky.

Bezdrátový mobilní adaptér WU-1a: volitelný adaptér umožňující snadný přenos vysoce kvalitních snímků z fotoaparátu Nikon 1 do chytrého zařízení pro okamžité sdílení.2

Vybrané volitelné příslušenství:

-Vodotěsné pouzdro WP-N3: umožňuje fotografovat v hloubce až 45 m. Pouzdro slouží k vložení fotoaparátu Nikon 1 J4 nebo Nikon 1 S2 s nasazeným objektivem 1 NIKKOR VR 10-30 mm PD-ZOOM nebo 1 NIKKOR 11-27,5 mm.

-Podvodní blesk SB-N10: kompaktní blesk umožňující přidat výkonné doplňkové osvětlení potemnělému podvodnímu prostředí.

-Pouzdra pro těla fotoaparátů Nikon 1 a sady pouzder: chrání fotoaparát nebo fotoaparát s nasazeným objektivem. Umožňují fotografovat s nasazeným pouzdrem a každé z pouzder pro tělo je vybavené tvarovaným gripem pro pevné držení při fotografování.

-Adaptér bajonetu FT1: umožňuje nasadit objektivy NIKKOR pro digitální jednooké zrcadlovky na fotoaparáty Nikon 1.

Dodávané příslušenství:

-Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL22 

-Nabíječka baterií MH-29

-Software pro práci se snímky View NX2

POZNÁMKY:

1. Nejrychlejší snímací frekvence sériového snímání na světě (cca 20 sn./s s automatickým zaostřováním) k 10. dubnu 2014. Podle průzkumu společnosti Nikon.

2. Kompatibilní s chytrými zařízeními využívajícími operační systém AndroidTM nebo iOS. Před použitím adaptéru je třeba nainstalovat software Wireless Mobile Utility, který je k dispozici zdarma ke stažení na serverech Google PlayTM a iTunes®. Android, Google, Google Play a další jsou ochranné známky společnosti Google Inc.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku S rychlým, snadno přenosným a skvěle vypadajícím fotoaparátem Nikon 1 S2 vždy zapůsobíte


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.