Přeposlat Canon EOS Rebel T5

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon EOS Rebel T5

27.05.2014 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Canon EOS Rebel T5 (také EOS 1200D) je posledním modelem digitální zrcadlovky vstupní úrovně od tohoto výrobce. Jeho velkou výhodou je nízká cena, která činí asi o 2000 Kč méně než u modelu D3300. Bohužel však tomu odpovídá také kvalita obou fotoaparátů. Rebel T5 mírně zaostává v obrazové kvalitě snímků, videa i rychlém sériovém snímkování. Celkově není tato digitální zrcadlovka špatná – nabízí například velmi dobrou kvalitu snímků při vyšším nastavení ISO, natáčení Full HD videa, podporu formátu Raw i optickou stabilizaci objektivu. Není tedy vyloženě špatnou volbou, ale existují i lepší možnosti ve stejné cenové kategorii.

Canon EOS Rebel T5

Rebel T5 není tak malý, ani lehký jako jeho konkurent Nikon D3300. Jeho rozměry totiž činí 129,6 × 99,7 × 77,9 mm a hmotnost dosahuje 480 gramů (s baterií a kartou). Zadní LCD panel má standardní délku úhlopříčky 3 palce (7,6 cm) a rozlišení 460 000 bodů. Toto rozlišení se dá v rámci „střední třídy“ digitálních zrcadlovek omluvit, a je zcela odpovídající pro živý náhled i prohlížení pořízeného obsahu. Na druhou stranu však samozřejmě nemůže konkurovat skvělým panelům o 921 000 bodech u nákladnějších fotoaparátů. Poznat je to zejména při zoomování na objekt. Z přístrojů dané kategorie už disponuje takto slabým rozlišením pouze model Sony Alpha 58. Nikon D5300, Pentax K-500 a další již disponují mnohem pohlednějšími 921 000 body. U T5 také vzhledem k jeho ceně neočekávejte doplňky typu vestavěného Wi-Fi nebo GPS. Pokud je pro vás však Wi-Fi nezbytností, pak máte na výběr například model Canon EOS 70D.

 

 

Pentazrcadlový hledáček tohoto fotoaparátu má 95% pokrytí a zvětšení 0,8x. T5 je rychlý fotoaparát, který je schopen pořídit první snímek již 0,45 sekundy po zapnutí. V dalších oblastech už ale tak rychlý není – závěrková prodleva se u něj blíží době 0,3 sekundy a v horším světle může ostřit až několik sekund. Rychlé sériové snímkování je také spíše slabinou tohoto fotoaparátu – nepřekračuje totiž frekvenci 3 snímků za sekundu, a toto tempo udrží pro 61 snímků v JPG, 6 v Raw a pouze 4 v kombinaci Raw + JPG. V tomto ohledu si vede mnohem lépe například již zmíněný Pentax K-500 (5 sn./sek.; 7 Raw + JPG, 8 Raw, 58 JPG). Z hlediska kontroly digitálního šumu při vyšších nastaveních ISO si snímač o rozlišení 18 megapixelů vede velmi dobře. Kritickou hranici 1,5 % udrží ještě při ISO 1600, při vyšším nastavení ISO 3200 pak vyskočí na stále přijatelných 1,7 %. Detaily snímků jsou při těchto hodnotách stále dobré.

 

Canon EOS Rebel T5

 

Videozáznam je natáčen v maximální kvalitě 1080p30 ve formátu QuickTime. Video má ostrý obraz a plynulý pohyb, působí již na první pohled dobře. T5 odvádí velmi dobrou práci při redukci efektu kutálející se závěrky v širších úhlech. Zvuk pohybujícího se objektivu je bohužel na audiozáznamu slyšitelný, i když nejde o vyložený problém. Pokud ale stojíte o vysokou kvalitu videa, sáhněte po jiném fotoaparátu (T5 neumožňuje připojit externí mikrofon). Autofokus je bohužel pomalý a není automatický (je třeba držet spoušť napůl stisknutou, aby v průběhu natáčení přeostřoval). Nepříjemné jsou pak zejména rychlé změny jasnosti obrazu, které mohou průběžně nastat. Pokud stojíte o lepší kvalitu a příjemnější uživatelskou zkušenost při natáčení videa zrcadlovkou, pak lze doporučit například model Sony Alpha 58. Z prvků konektivity nechybí T5 porty mini HDMI, mini USB a porty pro dálkové ovládání. Podporovány jsou paměťové karty SD, SDHC a SDXC.

 

Canon EOS Rebel T5

 

Digitální zrcadlovka Canon EOS Rebel T5 je levný a pohledný fotoaparát s obstojnou kvalitou snímků, který je na první dojem působivým a vysoce kvalitním přístrojem. Při bližším pohledu už však odhalíme jeho početné chybky, které jej drží zpátky. V mnoha ohledech tak zaostává například za konkurenčním Nikonem D3300 a je bezmála srovnatelný s dnes již levnějším Nikonem D3200. Zdaleka se nevyrovná ani Pentaxu K-500, který má například větší hledáček. Nejlepším přístrojem této kategorie je dnes zřejmě Nikon D5300, který vyniká obrazovou kvalitou snímků a širokou nabídkou doplňků, jíž nemůže T5 v žádném případě konkurovat. Je sice podstatně dražším fotoaparátem, jeho vyšší cena je však plně odůvodněná. Pokud však potřebujete nebo třeba jen chcete přístroj značky Canon, lépe uděláte koupí modelu EOS Rebel SL1 nebo EOS Rebel T5i.

 

Canon EOS Rebel T5

 

Základní údaje:

Rozměry: 129,6 × 99,7 × 77,9 mm milimetrů

Hmotnost: 480 gramů

Typ snímače: CMOS

Velikost snímače: 14,9 x 22,3 mm

Rozlišení snímače: 18 megapixelů

Velikost displeje: 3 palce (7,6 cm)

Rozlišení displeje: 460 000 bodů

Maximální hodnota ISO: 12 800

Typ baterie: Lithium Ion

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon EOS Rebel T5


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.