Přeposlat Sony Alpha 7S

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Alpha 7S

29.07.2014 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Fotoaparát Sony Alpha 7S je v pořadí třetím modelem v rodině full-frame digitálních bezzrcadlovek od Sony. 7S je model se snímačem o rozlišení 12 megapixelů a doplňuje model Alpha 7 s rozlišením 24 Mpix a Alpha 7R s rozlišením 36 Mpix. Vede si skvěle v horším světle, je rychlý, elegantní a nabízí ostrý LCD displej a elektronický hledáček typu OLED. Je také vysoce odolný proti prachu a vlhku, má kompaktní tvar a nechybí mu vertikální úchyt. Záporem je například absence vestavěného blesku nebo trochu omezený výběr objektivů. Celkově je ale model 7S jedním z nejlepších fotoaparátů ve své kategorii na současném trhu.

Sony Alpha 7S

Fyzicky je Alpha 7S prakticky identická s modely Alpha 7 a Alpha 7R. Vzhledem k tomu, že obsahuje full-frame snímač, můžeme tělo 7S označit za kompaktní. Jeho přesné rozměry činí 126,9 x 94,4 x 48,2 mm a hmotnost dosahuje 474 gramů. Tělo je odolné proti dešti a prachu, což je samozřejmě vítané. Zadní LCD displej je výklopný a lze jím otáčet nahoru a dolů. Není ale libovolně polohovatelný, jako například displej u konkurenčního modelu Panasonic Lumix DMC-GH3. Nemá také dotykovou funkci, což by mohlo být pro mnohé uživatele značným negativem. Délka úhlopříčky tohoto displeje činí rovné tři palce (7,6 cm) a rozlišení velmi dobrých 921 000 bodů, takže je velmi ostrý. Elektronický hledáček je panel typu OLED s vysokým rozlišením 2,359 milionu obrazových bodů (prakticky stejný najdeme také u Alpha NEX-7). Je velmi ostrý, ale někdy až trochu nadměrně citlivý.

Sony Alpha 7S

Alpha 7S disponuje vestavěným Wi-Fi. Implementace je nicméně velmi jednoduchá – poskytuje možnost posílat snímky na chytrá zařízení s operačním systémem iOS nebo Android. Podporována je také NFC a funkcionalitu fotoaparátu můžete navýšit stažením četných aplikací a programů ze služby PlayMemories od Sony. Z hlediska rychlosti si vede velmi dobře, první snímek po zapnutí pořídí za 1,7 sekundy a závěrková prodleva u něj nepřesahuje 0,05 sekundy (v dobrém světle; v horším pak zhruba 0,8 s.). V režimu rychlostní priority umožňuje pořizovat snímky při frekvenci 5 rámečků za sekundu, tuto rychlost přitom udrží pro 22 následných snímků v kombinaci Raw + JPG, 25 snímků v Raw a 52 snímků ve formátu JPG. Úctyhodná je ostrost snímků, pořízených s objektivem Carl Zeiss Sonnar T* FE 55mm F1.8 ZA – činí až 3700 linek na výšku snímku (při nastavení f/5.6).

Sony Alpha 7S

Svoji konkurenci tento fotoaparát překonává také výkonností při vyšších nastaveních ISO. Citlivost ISO u něj může být nastavena až na hodnotu 409 600, což je o čtyři stupně výš, než u Alpha 7 a Alpha 7R. Kritickou hranici digitálního šumu 1,5 % udrží ještě při ISO 6400 a při ISO 12 800 stále nepřesahuje 1,6 %. Podstatné ale je, že kvalita snímků je vysoká ještě při závratné hodnotě ISO 51 200 a dokonce i ISO 102 400. Jak se dalo očekávat, pořizovat snímky při ISO 409 600 je vhodné jen v případě naprosté nutnosti, protože detail se zde již prakticky zcela vytrácí. Alpha 7S nicméně umožňuje manuálně omezit nebo zcela vypnout redukci šumu, což může být výhodné. Jak z hlediska ostrosti snímků, tak i kvality snímků při vyšších nastaveních ISO představuje tento fotoaparát v současnosti naprostou špičku. A to není zdaleka všechno.

Sony Alpha 7S

Skvělá je také kvalita pořízeného videozáznamu. Alpha 7S může natáčet ve formátu AVCHD, XAVC S nebo MP4 ve full HD. Rychlost přenosu se liší, XAVC S lze nastavit na 24p, 30p nebo 60p při 50 Mbps. Podporuje také natáčení v 720p při 120 fps. AVCHD zvládá rychlost v rozpětí 17 až 28 Mbps a lze jej nastavit na 24p, 60i nebo 60p. Pokud chcete obsah hlavně sdílet na webu bez nutnosti větších editorských zásahů, pak je k dispozici právě formát MP4. V průběhu natáčení je k dispozici plně manuální ovládání a AF systém pracuje takřka bezchybně. Interní mikrofon odvádí dobrou práci, ale pro jakkoliv seriózní práci je potřeba doplnit externí mikrofon. Z prvků konektivity u tohoto fotoaparátu nalezneme ještě port micro HDMI a port micro USB. Natáčet lze také ve kvalitě 4K, toho lze však dosáhnout pouze přidáním externího rekordéru.

Sony Alpha 7S

Fotoaparát Sony Alpha 7S je nejvíce specializovaným modelem ze tří full-frame fotoaparátů z řady Sony Alpha. Je jednou z nejlepších možných voleb pro všechny uživatele, kteří chtějí fotoaparát se schopností natáčet video ve kvalitě 4K nebo si nade vše cení schopnost pořizovat vysoce kvalitní snímky i za slabého světla. Kromě toho pak 7S nabízí stejné dovednosti a vlastnosti, jakými disponují jeho bratránci: full-frame snímač v kompaktním těle, skvělý elektronický hledáček a vestavěnou Wi-Fi. Sdílí s nimi však také některá omezení, jako je slabší výběr objektivů. Autofokus pracuje spolehlivě, ale nedosahuje kvalit systému, který můžeme vidět například u modelu Sony Alpha 6000. Skvělým zástupcem kategorie full-frame bezzrcadlovek je také Alpha 7R, pokud ale hledáte spíše vysokou kvalitu snímků za šera, pak je jasnou volbou právě Alpha 7S. Lze jej zakoupit za zhruba 64 000 Kč s DPH.

Sony Alpha 7S

 

 

Základní údaje:

Rozměry: 126,9 x 94,4 x 48,2 mm

Hmotnost: 474 gramů

Typ snímače: CMOS Exmor

Velikost snímače: 35,8 x 23,9 mm

Rozlišení snímače: 12,1 Mpix

Velikost displeje: 3 palce (7,6 cm)

Rozlišení displeje: 921 000 bodů

Citlivost ISO: 100 – 409 600

Typ baterie: Lithium Ion

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sony Alpha 7S


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.