Přeposlat Sony Alpha 77 II

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Alpha 77 II

09.09.2014 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Fotoaparát Sony Alpha 77 II je snem každého fotografa, který rád dokumentuje rychlou akci. Tento pokročilý D-SLR model s APS-C snímačem o rozlišení 24 megapixelů a schopností pořizovat snímky frekvencí až 12 fps spolu se 79-bodovým AF systémem představuje skvělou kombinaci pro fotografování sportovních událostí i rychle se pohybujících objektů. Kromě toho exceluje také z hlediska kvality snímků při vyšších nastaveních ISO, celkové kvality videa nebo ostrosti zadního LCD displeje. Naproti tomu nedostatků má jen málo – patří mezi ně například absence GPS, jediný slot pro paměťovou kartu (namísto dvou) nebo lehce pomalejší startovní reakce. Klady ale drtivě převažují nad zápory a tak lze tento fotoaparát označit za jednoho z nejkvalitnějších zástupců své kategorie.

Sony Alpha 77 II

Není překvapivé, že Sony Alpha 77 II je celkově velmi podobná svému předchůdci Sony Alpha 77. Rozměry této zrcadlovky činí 142,6 x 104,2 x 80,9 mm a hmotnost dosahuje 647 gramů. Je tak jen o trochu větší, než například konkurenční Canon EOS 70D. Tělo fotoaparátu je vybaveno ochrannými prvky proti prachu a vlhkosti, nedosahuje ale stejné míry odolnosti jako třeba Pentax K-3. K dispozici je pouze elektronický hledáček, což může představovat pro některé uživatele jisté zklamání. OLED EVF je však u tohoto fotoaparátu velice kvalitní a dosahuje rozlišení 2,359 milionu bodů. Fyzické ovládací prvky jsou velmi dobře rozmístěny po celém těle 77 II a je jich dostatek. Zatímco původní model Alpha 77 disponoval displejem s rozlišením 921 000 bodů, jeho nástupce je na tom lépe – jeho LCD má rozlišení 1 228 000 bodů a je velmi ostrý a detailní. Navíc je možné jej vyklopit a jeho jas je dostatečný, aby bylo možné displej bez problémů používat i za slunečného dne.

Sony Alpha 77 II

Oproti předchozímu modelu není fotoaparát Alpha 77 II vybaven GPS modulem, zato ale nabízí Wi-Fi s podporou NFC. Sdílení obsahu s chytrými zařízeními s operačním systémem iOS nebo Android je tak velmi snadné (kopírovat lze snímky a videa ve formátu MP4 díky volně dostupné aplikaci Sony PlayMemories Mobile). Podporováno je také ovládání na dálku, ačkoliv možnosti jsou v tomto ohledu poněkud limitované. Z hlediska rychlosti je jedinou slabinou startovní reakce, Alpha 77 II totiž potřebuje k pořízení prvního snímku po zapnutí asi 0,9 sekundy (naproti tomu třeba Nikon D7100 zvládne stejný úkon již za 0,2 sekundy). Následně už je ale 77 II velmi rychlý, závěrková prodleva u něho nepřesahuje 0,05 sekundy. V režimu rychlostní priority pořizuje snímky přímo fantasticky rychle, frekvence dosahuje 12 snímků za sekundu (udrží ji pro následných 54 JPG, 26 Raw a 25 Raw + JPG).

Sony Alpha 77 II

Kvalita snímků za vyššího nastavení ISO je poměrně vysoká. Množství digitálního šumu na pozadí nepřekračuje kritickou hodnotu 1,5 % ještě při ISO 12 800, detaily už se ale začínají vytrácet při ISO 3200. Celkově si ale tento fotoaparát vede za šera velmi dobře, hodně podobně jako konkurenční Pentax K-3. Video je natáčeno v maximální kvalitě 1080p60 a vypadá velmi dobře. Záznam je zcela plynulý, má velké množství detailů a dobře vykreslené barvy. AF systém, který si tak skvěle poradí se snímky, se dobře uplatňuje i zde. Frekvence 60 rámečků za sekundu zase umožňuje natáčet kvalitně rychlou akci. Z prvků konektivity nechybí vstup pro externí mikrofon a další běžné prvky typu USB či HDMI nebo PC Sync. Z paměťových karet jsou podporovány SD, SDHC, SDXC a Memory Stick Duo. Je pouze škoda, že fotoaparát není vybaven dvěma sloty pro paměťové karty.

Sony Alpha 77 II

 

Sony Alpha 77 II je skvělý fotoaparát, který se hodí zejména pro snímání rychlé akce typu sportovních událostí. Díky extrémně rychlému 79-bodovému AF systému rozhodně nezmeškáte správný okamžik k pořízení dobrého snímku. Prakticky všechny specifikace navíc vykazují tu nejvyšší kvalitu. Výborná je pak zejména frekvence při režimu rychlostí priority (12 fps), velmi dobře řešené umístění fyzických ovládacích prvků, ostrý elektronický hledáček typu OLED a zadní výklopný a polohovatelný displej. Vestavěná stabilizace obrazu a dobrá kvalita snímků i při vyšších nastaveních ISO zajišťuje, že fotoaparát si povede dobře téměř ve všech situacích, které mohou při pořizování snímků nastat. Stojíte-li o vysokou kvalitu a můžete si dovolit zaplatit adekvátní cenu (kolem 32 000 Kč s DPH), pak je pro vás tento fotoaparát nejspíš velmi dobrou volbou.

Sony Alpha 77 II

Základní údaje:

Rozměry: 142,6 x 104,2 x 80,9 mm

Hmotnost: 647 gramů

Typ snímače: CMOS

Velikost snímače: APS-C (28,3 mm)

Rozlišení snímače: 24,3 Mpix

Velikost displeje: 3 palce (7,6 cm)

Rozlišení displeje: 1 229 000 bodů

Nejvyšší hodnota ISO: 25600

Rozlišení videa: 1080p60

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sony Alpha 77 II


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.