Přeposlat Legenda jménem Kwanon: Canon slaví 80. výročí uvedení svého prvního fotoaparátu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Legenda jménem Kwanon: Canon slaví 80. výročí uvedení svého prvního fotoaparátu

12.09.2014 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Canon slaví 80. výročí od uvedení svého prvního fotoaparátu – modelu s názvem Kwanon. Japonský 35mm fotoaparát se štěrbinovou závěrkou vznikl ve formě prototypu v roce 1934. Ve své době byl splněním snů japonských vývojářů, kteří chtěli dohnat Evropu a pokořit tak tehdejší vedoucí postavení starého kontinentu ve fotografickém průmyslu.

Legenda jménem Kwanon: Canon slaví 80. výročí uvedení svého prvního fotoaparátu

Fotoaparát byl pojmenován po buddhistické bohyni milosrdenství Kwannon. Jeho tvůrci doufali, že božstvo podpoří jejich sen, tedy vyrobit nejlepší fotoaparát na světě. Na základě budhistického učení získal své jméno i objektiv – Kasyapa, který je odkazem na učedníka Buddhy, Mahakasyapa, horní část těla fotoaparátu pak obsahovala rytinu bohyně Kwannon s jejími zbraněmi.

V roce 1936, tedy dva roky po představení fotoaparátu Kwanon, uvedla značka fotoaparát Hansa Canon¹. Přístroj byl prvním komerčním 35mm modelem se štěrbinovou závěrkou a zahájil tak dlouhé působení společnosti Canon v roli výrobce fotoaparátů.

První jednookou zrcadlovku (SLR) představila společnost Canon v roce 1959. Již o dva roky později byl tento model s názvem Canonflex následován nesmírně populárním dálkoměrným fotoaparátem Canonet, který slavil obrovský obchodní úspěch. Týdenní zásobu totiž obchodníci vyprodali během pouhých dvou hodin. V návaznosti na tyto úspěchy upevnila společnost Canon svoji vedoucí pozici ve fotografickém průmyslu řadou populárních modelů. Mezi tyto fotoaparáty patřila například špičková jednooká 35 zrcadlovka F-1 z roku 1971 nebo model AE-1 (1976), který byl vůbec první jednookou zrcadlovkou s vestavěným mikropočítačem.

Prototyp fotoaparátu Kwanon a symbol, který byl vyrytý do horní části těla přístroje

V roce 1987, po mnoha technologických inovacích, uvedla společnost Canon první jednookou zrcadlovku řady EOS. Tento model s automatickým zaostřováním umožňoval jako první na světě plně elektronický přenos dat mezi tělem fotoaparátu a objektivem. Roku 1995 vstoupil Canon s modely EOS do digitální éry a od té doby produktovou linii digitálních fotoaparátů neustále zdokonaluje. Rok 2012 byl ve znamení uvedení řady Cinema EOS System, tedy profesionálních digitálních filmových kamer a objektivů, které jednoznačně rozšířily obzory vizuálního vyjádření.

„Během více než 80 let od zrození prototypu fotoaparátu Kwanon své produkty značka Canon neustále inovovala a naplňovala tak přirozenou snahu nabízet nejlepší fotoaparáty na trhu,“ říká Ladislav Paleček, generální ředitel Canon CZ & SK. „I nadále tedy chceme podporovat technologický vývoj v oblasti fotografování a natáčení a maximálně přitom využívat znalostí, které jsme během naší dlouhé historie získali. Příznivcům špičkové foto a video techniky tak chceme i v budoucnu nabízet technologie a produkty, které zcela naplní jejich očekávání.“


¹Fotoaparát vznikl díky spolupráci s Nippon Kogaku K.K. (dnešní Nikon Corporation). “Hansa” byla ochranná známka společnosti Omiya Photo Supply, velkoobchodu s fotoaparáty a fotografickými produkty. V souladu se smluvními závazky byla vyrytá na horní části fotoaparátu.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Legenda jménem Kwanon: Canon slaví 80. výročí uvedení svého prvního fotoaparátu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.