Přeposlat Canon PowerShot SX60 HS

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon PowerShot SX60 HS

04.11.2014 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Canon PowerShot SX60 HS představuje nepochybně jeden z dražších ultrazoomů na trhu, jeho nabídka doplňků a kvalita parametrů jej však řadí rovněž na nejvyšší příčky. 65x zoom objektiv nabízí fantastický rozsah, snímač o rozlišení 16 megapixelů poskytuje vysokou obrazovou kvalitu a detail, umožňuje natáčení videa ve kvalitě 1080p60 i pořizování snímků ve formátu Raw. Nechybí také integrovaná Wi-Fi, EVF, patice hot-shoe a vstup pro externí mikrofon. Naopak žádné závažné nedostatky nemá, z podstatnějších negativ lze zmínit snad jen vyšší pořizovací cenu. Co vše tedy tento výborný ultrazoom nabízí?

Canon PowerShot SX60 HS

Stejně jako většina fotoaparátů této kategorie i SX60 HS vypadá do značné míry jako SLR model. K dostání je pouze v černé barvě a jeho přesné rozměry činí 127,6 x 92,6 x 114,3 milimetru a hmotnost dosahuje 650 gramů. Je tak o trochu těžší než konkurenční Nikon Coolpix P600, který je celkově velmi podobným ultrazoomem, rovněž s mohutným 60x zoom rozpětím. Již zmíněné rozpětí 65x zoom u SX60 HS (21 – 1365 mm, 35 mm ekv.; f/3,4 – 6,5) je nejzajímavější specifikací tohoto fotoaparátu a přibližuje jej dalšímu ultrazoomu Panasonic Lumix DMC-FZ70 (20 – 1200 mm ekv). Fyzické ovládací prvky jsou umístěny převážně na horní a dolní straně fotoaparátu a jejich rozmístění i kvantita je obecně vzato adekvátní a dostačující. Množství doplňkových nastavení a operací pak umožňuje zadní LCD displej. Ten je výklopný, má standardní délku úhlopříčky 3 palce (7,6 cm) a vysoké rozlišení 922 000 bodů. Je také dostatečně jasný a ostrý, takže jej lze hodnotit velmi pozitivně.

Canon PowerShot SX60 HS

Elektronický hledáček v rovině oka je podstatně větší a s 922 tisíci bodů detailnější než EVF Panasonicu FZ70 s pouhými 202 000 bodů. Pro ještě podstatně kvalitnější EVF byste však museli až k premium modelům fotoaparátů s podstatně kratšími objektivy, jako je například Panasonic FZ1000 nebo Sony RX10. Jak se dá u fotoaparátu této cenové kategorie očekávat, disponuje vestavěnou Wi-Fi. Díky tomu můžete za pomoci aplikace CameraWindow od Canonu velmi snadno sdílet snímky ve formátu JPG a videa s chytrými zařízeními s operačním systémem Android nebo iOS (transfer snímků ve formátu Raw však podporován není). Snadné je také nahrávání obsahu přímo na web, ať už jde o Facebook, Twitter, Flickr nebo YouTube. Za tímto účelem si nicméně musíte nejdříve vytvořit účet Canon Image Gateway. Vestavěný modul GPS u SX60 HS nenalezneme, přesné zeměpisné souřadnice však můžete snímkům přiřadit pomocí Wi-Fi. Nechybí také možnost poněkud limitovaného dálkového ovládání fotoaparátu smartphonem nebo tabletem.

Canon PowerShot SX60 HS

SX60 HS dokáže pořídit první snímek již 1,8 sekundy po zapnutí, což není na poměry fotoaparátu z této kategorie nijak špatné. Rychlost kontinuálního sekvenčního snímkování se liší v závislosti na formátu snímků a nastavení fokusu. Při fixovaném fokusu a pořizování JPG snímků si vede nejlépe – tehdy frekvence dosahuje 6,3 fps. V rámci formátu Raw frekvence klesá na 1,4 fps, v kombinovaném Raw + JPG pak na 1,2 fps. Jemnost snímků je vysoká, dosahuje maximální hodnoty 2180 řádků na výšku snímku, po okrajích však místy klesá až na 1350 řádků. S digitálním šumem si dobře poradí až do nastavení citlivosti ISO 800, při ISO 1600 jsou jemné detaily již velmi špatné a při nejvyšším nastavení ISO 3200 prakticky neexistují. V tomto ohledu si SX60 HS vede srovnatelně s konkurenčním modelem Panasonic FZ70. Video je natáčeno v maximální kvalitě 1080p60 do formátu MP4 a obrazovou i zvukovou kvalitou je výborné. Co se týká konektivity, nechybí zde porty mini HDMI a mini USB. Podporovány jsou paměťové karty SD, SDHC a SDXC.

Canon PowerShot SX60 HS

Fotoaparát Canon PowerShot SX60 HS představuje jakési „úplné balení“ – nechybí mu ostrý objektiv s enormním rozpětím, detailní a polohovatelný displej, dobrý elektronický hledáček, obstojná rychlost i vestavěná Wi-Fi. SX60 HS sice nezobrazuje tak dobrý detail při vyšších nastaveních ISO jako jeho konkurent Panasonic FZ70, rozdíly mezi oběma ultrazoomy však nejsou velké. SX60 HS navíc svého konkurenta výrazně překonává štědrou nabídkou doplňků. Pokud stojíte o fotoaparát se skutečně velkým rozpětím a širokým startovacím úhlem, pak je právě tento model nepochybně tím pravým. Jeho vysoká kvalita je však znatelná i na jeho pořizovací ceně. Máte-li tedy omezený finanční rozpočet a můžete se zároveň obejít bez extrémního rozpětí zoomu, nabízeného SX60 HS, pak lze doporučit například výborný model Panasonic FZ200 s fixovanou aperturou f/2.8 a rozpětím 24x zoom.

Canon PowerShot SX60 HS

...

Zdroj: www.aaron.cz

...

Základní údaje:

Typ: Ultrazoom

Velikost: 128 x 93 x 114 milimetrů

Hmotnost: 650 gramů

Typ snímače: CMOS

Rozlišení snímače: 16 megapixelu

Rozsah citlivosti ISO: 100 - 3200

Rozměr LCD displeje: 3 palce (7,6 cm)

Rozlišení LCD displeje: 922 000 bodů

Kvalita videa: 1080p60

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon PowerShot SX60 HS


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.