Přeposlat Canon slaví 20 let na českém trhu a zve na výstavu do Národního technického muzea

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon slaví 20 let na českém trhu a zve na výstavu do Národního technického muzea

15.12.2014 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Canon s potěšením oznamuje, že ve spolupráci s Národním technickým muzeem minulou středu otevřela široké veřejnosti výstavu s názvem Velká obrazová digitální revoluce Canon. Otevřená bude až do 28. února 2015 a návštěvníky provede historií kinofilmových a digitálních fotoaparátů i videokamer Canon.

Canon slaví 20 let na českém trhu a zve na výstavu do Národního technického muzea

Výstava je uspořádaná u příležitosti výročí 20 let značky Canon v České republice, zaměřuje se na přechod od analogových na digitální technologie fotoaparátů a videokamer v posledních třech desetiletích. K vidění je řada historických materiálů, přístrojů a technologií ze světa fotografie, který Canon výrazně ovlivnil. Dozvíte se ale také, co provázelo uvedení prvního modelu Kwanon, co se změnilo od dob prvních kompaktních digitálních fotoaparátů, nebo jak vznikala pobočka Canon CZ.

K vidění jsou takové kousky jako videokamera VM-E1 systému Video 8 z roku 1985 nebo první zrcadlovka řady EOS – EOS 650 z roku 1987. Nechybí ani první digitální zrcadlovka DCS 3 a porovnat zde můžete i první PowerShot 600 z roku 2006 se současným modelem G7X. Expozice je doplněna o praktické ukázky konstrukcí technologií, které značku proslavily.

Součástí výstavy jsou rovněž rozhovory s klíčovými osobnostmi, které značku Canon a její postavení v České republice formovaly – s Ladislavem Palečkem (generální ředitel Canon CZ a Canon SK), Milanem Škodou (FotoŠkoda), Jozefem Boskovičem (BossCan International) a Lidmilou Stellovou (první ředitelka českého zastoupení značky).

Většina exponátů pochází z archivu českého zastoupení, cennými kousky přispěly také další subjekty. Společnost Canon CZ tímto velmi děkuje za laskavé zapůjčení předmětů k vystavení firmě AWH Servis, panu Karlu Jeřábkovi a odborníkovi přes videokamery Petru Jelínkovi. Velký dík pak patří Pavlu Scheuflerovi za jeho skvělý vhled do historie fotografování.

Národní technické muzeum v Praze je ve všedních dnech kromě pondělí otevřeno od 9 do 17:30 hodin a o víkendech od 10 do 18 hodin.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon slaví 20 let na českém trhu a zve na výstavu do Národního technického muzea


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.