Přeposlat Sony Alpha 7 II

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Alpha 7 II

10.02.2015 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Alpha 7 II je skvělá full-frame bezzrcadlovka, nabízející pětibodový vestavěný systém stabilizace, snímač o rozlišení 24 megapixelů, kompaktní design, kontinuální snímkování při 5 fps, výborný polohovatelný displej i kvalitní OLED EVF. Také celková kvalita snímků při vyšším nastavení ISO je výborná a design i konstrukce fotoaparátu snese nejvyšší nároky (je také vysoce odolný proti prašnosti a vlhku). Výraznější negativa fotoaparát nemá, škoda je pouze slabší výdrže baterie a absence zabudovaného blesku. Ačkoliv i jeho předchůdce patří k nejlepším fotoaparátům ve své kategorii, Alpha 7 II představuje další podstatné vylepšení a patří tedy k tomu nejlepšímu, co zatím na trhu najdeme.

Sony Alpha 7 II

Je zajímavé, že Alpha 7 II výrazně vylepšila některé specifikace a dovednosti svého předchůdce Alpha 7 (zejména jde o rychlejší autofokus, vestavěnou stabilizaci nebo vylepšený ergonomický design), přesto je pořizovací cena obou modelů prakticky stejná. Další příbuzný model Alpha 7R je rovněž výborný, ale je pochopitelně dražší a nabízí ne pro každého využitelné rozlišení 36 megapixelů. Alpha 7 II je prvním modelem této řady, který se honosí novým designem – má například hlubší úchyt a nově řešené rozmístění ovládacích prvků. V důsledku by tak měl být pro většinu uživatelů lépe a příjemněji ovladatelný. Při rozměrech 127 x 96 x 60 mm a hmotnosti 599 gramů je o trochu silnější a těžší než předchozí modely z této řady, důvodem je samozřejmě jeho větší úchyt a vestavěný systém stabilizace. Velikostí ale nijak výrazně nevybočuje z řady – například konkurenční Leica M (Typ 240) je sice celkově menší, ale zase o trochu těžší.

Sony Alpha 7 II

Zadní displej má standardní délku úhlopříčky 3 palce (7,6 cm) a vysoké rozlišení 1,228 milionu bodů. Nejde o dotykovou plochu, ale je velmi jasný a ostrý, navíc jej lze polohovat a díky tomu pořizovat snímky i z nezvyklých úhlů. Elektronický hledáček je velmi kvalitní OLED panel s rozlišením 2,759 milionu bodů, jedná se tedy o stejný typ, jaký Sony používá i u mnoha dalších fotoaparátů své řady Alpha. Svojí kvalitou patří EVF k nejlepším, má výborný kontrast i ostrost. Fotoaparát automaticky přepíná mezi displejem a EVF prostřednictvím očního snímače. Vestavěná Wi-Fi pracuje spolehlivě a umožňuje snadné sdílení obsahu s chytrými zařízeními s operačním systémem iOS a Android. K dispozici je také limitované dálkové ovládání. Mezi nejlepší prvky tohoto fotoaparátu patří pětiosá stabilizace obrazu, která přispívá k velmi dobré obrazové kvalitě snímků. Stabilizace samozřejmě přispívá i k vysoké kvalitě videozáznamu.

Sony Alpha 7 II

První snímek po zapnutí pořídí tento fotoaparát přibližně za 1,5 sekundy, což je plně odpovídající. Závěrková prodleva pak nepřekračuje nepostřehnutelných 0,05 sekundy v dobrém světle a zhruba 0,7 sekundy ve slabém světle. V režimu kontinuálního snímkování udrží frekvenci 5 snímků za sekundu pro 25 snímků v kombinovaném formátu Raw + JPG, pro 27 ve formátu Raw nebo 65 v JPG. Ostření je údajně asi o 30 % spolehlivější než u předchozího modelu a podobá se tak svojí úrovní a systémem trackingu například modelu Alpha 6000. Přímo fantasticky si pak Alpha 7 II vede při vyšších nastaveních ISO, když hodnota digitálního šumu nepřekročí kritických 1,5 % ani při ISO 25 600 a detaily jsou stále velmi dobré i při těchto vysokých hodnotách citlivosti na světlo. Videozáznam je natáčen ve kvalitě 1080p24, 1080p30 nebo 1080p60 a splňuje vysoká očekávání – je plynulý, ostrý a plný detailů. Mnohé fotoaparáty už sice zvládají i kvalitu 4K, výrazný rozdíl u Alpha 7 II (limitem je zde Full HD) však nejspíš nepoznáte.

Sony Alpha 7 II

Recenze full-frame bezzrcadlovky Sony Alpha 7 II vyznívá velmi pozitivně. Žádný výrobek nemůže být naprosto bezchybný, ani tento fotoaparát není výjimkou – chybí mu například vestavěný blesk i PC sync socket a výdrž baterie také není ideální. Jinak ale můžeme veskrze chválit – všechny hlavní parametry a dovednosti, především pak obrazová kvalita snímků – jsou prakticky na nejvyšší úrovni. Skvělá vestavěná stabilizace obrazu zajistí výbornou kvalitu snímků i při focení rychlé akce, rychlý a přesný autofokus rovněž přispívá k výborné kvalitě snímků, pořízených ve světle i za šera. Nezklame ani odolnost fotoaparátu a jeho solidní konstrukce s ergonomickým designem. Konečně i hlubší úchyt a lépe vyřešené rozmístění fyzických ovládacích prvků přispívá k vysoké kvalitě tohoto fotoaparátu. Alpha 7 II je zkrátka ještě lepším přístrojem, než byl jeho vysoko hodnocený předchůdce Alpha 7. Pokud stojíte o kvalitní bezzrcadlovku a obejdete se bez natáčení ve 4K, pak jde o jednu z nejlepších možností.

Sony Alpha 7 II

...

...

Základní údaje:

Typ: Full-frame bezzrcadlovka

Velikost: 127 x 96 x 60 milimetrů

Hmotnost: 599 gramů

Typ snímače: CMOS

Rozlišení snímače: 24 megapixelů

Velikost snímače: 35,8 x 23,9 mm

Rozměr LCD displeje: 3 palce (7,6 cm)

Rozlišení LCD displeje: 1 228 000 bodů

Rozsah ISO: 100 – 25 600

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 3

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sony Alpha 7 II


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.