Přeposlat POTOPTE SE HLOUBĚJI A VYDEJTE SE VÝŠE S NOVÝMI ODOLNÝMI A VODOTĚSNÝMI FOTOAPARÁTY COOLPIX

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

POTOPTE SE HLOUBĚJI A VYDEJTE SE VÝŠE S NOVÝMI ODOLNÝMI A VODOTĚSNÝMI FOTOAPARÁTY COOLPIX

27.02.2015 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Nikon uvedla dva nové přírůstky do řady svých vodotěsných fotoaparátů, odolný COOLPIX AW130 a všestranný COOLPIX S33, pro ještě snazší zachycení vašich venkovních dobrodružství a maximum zábavy s působivými snímky a Full HD videosekvencemi.

POTOPTE SE HLOUBĚJI A VYDEJTE SE VÝŠE S NOVÝMI ODOLNÝMI A VODOTĚSNÝMI FOTOAPARÁTY COOLPIX

COOLPIX AW130 s 16 miliony pixelů se stane skvělým doplňkem vašeho aktivního životního stylu. Bude vás doprovázet na všech vašich výpravách – až do hloubky 30 m pod vodní hladinou¹, která je ekvivalentní certifikaci Advanced Open Water – a navíc je mrazuvzdorný do −10 °C, prachotěsný a nárazuvzdorný při pádu z výšky až 2 m². Díky podpoře technologie NFC³ a vestavěnému připojení Wi-Fi⁴ je rovněž vhodný pro sociální média – umožňuje okamžitě sdílet snímky pouhým klepnutím do chytrého zařízení s aktivní funkcí NFC³ nebo pomocí samostatného tlačítka Wi-Fi⁴.

Světelný širokoúhlý objektiv 24 mm f/2,8 je ideální pro podvodní snímky nebo snímky nočních krajin, zatímco 5násobný optický zoom nabízí snadné získání snímků ve velkém měřítku na souši i ve vodě a je dále rozšiřitelný s využitím funkce Dynamic Fine Zoom⁵ až na 10násobný zoom. Veškeré akce lze zachytit na překrásně plynulých a nerozmazaných Full HD videosekvencích (1 080/60i) se stereofonním zvukem. Maximální stabilitu obrazu zaručuje výkonná redukce vibrací (VR), která koriguje chvění fotoaparátu u akčních záběrů a během zoomování. Systém satelitní navigace s podporou vestavěných zařízení GPS/GLONASS/QZSS pomáhá rychle zaznamenávat vaše cesty a místa pořízení snímků s přesnějšími hodnotami zeměpisné délky a šířky. Do vestavěné mapy světa lze uložit až 30 míst a rovněž zakomponovat hodnoty nadmořské výšky nebo hloubky.

POTOPTE SE HLOUBĚJI A VYDEJTE SE VÝŠE S NOVÝMI ODOLNÝMI A VODOTĚSNÝMI FOTOAPARÁTY COOLPIX

COOLPIX S33 s 13 miliony pixelů kvalitně zaznamená veškeré dovolené i každodenní život. Je naprosto odolný, snadno použitelný a vyhoví nárokům i těch nejdobrodružnějších cest. Můžete s ním plavat v hloubce až 10 m pod vodní hladinou¹ nebo můžete použít funkci Detekce tváře pod vodou pro rozpoznání tváří, aniž byste se sami museli potápět. Přístroj je nárazuvzdorný při pádu z výšky až 1,5 m⁶, mrazuvzdorný do −10 °C a prachotěsný, takže odolá všem nástrahám.

Zachyťte oslavy s rodinou nebo přáteli na Full HD videosekvencích jednoduchým stisknutím tlačítka a přibližte se akci za pomoci objektivu s 3násobným optickým zoomem, který lze dále rozšířit s využitím funkce Dynamic Fine Zoom⁵ až na 6násobný. Zabudovaná menu pro dospělé a děti znamenají, že již není nutný žádný speciální dětský fotoaparát − tento přístroj je určen pro celou rodinu. Motivové programy pomohou s volbou nejvhodnějších nastavení jednoduchým výběrem motivu a Zaostřování s vyhledáním hlavního objektu rychle a přesně vyhledá požadovaný objekt a zaručí ostré a brilantní snímky za všech okolností. A k dispozici je rovněž celá řada barevných provedení těla fotoaparátu.

POTOPTE SE HLOUBĚJI A VYDEJTE SE VÝŠE S NOVÝMI ODOLNÝMI A VODOTĚSNÝMI FOTOAPARÁTY COOLPIX

Ines Bernardes, Product Manager for COOLPIX u společnosti Nikon Europe, říká k dnešnímu uvedení nových fotoaparátů následující:

„COOLPIX AW130 je schopen obstát v extrémních podmínkách a poslouží i jako váš každodenní fotoaparát. Tento přístroj je stejně tak vhodný do města jako hluboko pod vodní hladinu¹ nebo vysoko do hor a je vybaven zařízeními Wi-Fi⁴ a NFC³, což znamená, že můžete zůstat v kontaktu se sociálními médii a sdílet všechny skvělé zážitky s rodinou a přáteli – bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Veškerá svá dobrodružství tak dopravíte bezpečně až domů ve formě vynikajících snímků a brilantních Full HD videosekvencí.

POTOPTE SE HLOUBĚJI A VYDEJTE SE VÝŠE S NOVÝMI ODOLNÝMI A VODOTĚSNÝMI FOTOAPARÁTY COOLPIX

Náš nový COOLPIX S33 je odolný, všestranný fotoaparát, který umožňuje pokračovat ve fotografování stejně dobře v každodenním životě jako na cestách. A pokud se vše odehrává pod vodní hladinou¹, můžete fotografovat, aniž byste se sami museli potápět. Krása tohoto přístroje je v jeho jednoduchosti a samostatných menu pro dospělé a děti, která umožní dosáhnout skvělých snímků libovolnému uživateli. A bez ohledu na to, jak aktivní je váš životní styl, zvládne tento fotoaparát také nějaký ten náraz.“

POTOPTE SE HLOUBĚJI A VYDEJTE SE VÝŠE S NOVÝMI ODOLNÝMI A VODOTĚSNÝMI FOTOAPARÁTY COOLPIX

Akční fotoaparát do libovolných podmínek

COOLPIX AW130 je fotoaparát pro životní styl bez limitů. Je spolehlivý a snadno použitelný hluboko po vodní hladinou¹ – až do hloubky 30 m – stejně jako na vrcholcích hor při extrémních teplotách až do −10 °C. Tlačítko akčního ovládání umožňuje provádět klíčová nastavení zatřesením fotoaparátem a výkonná redukce vibrací uchovává ostré snímky a plynulé videosekvence bez ohledu na terén. Přístroj je nárazuvzdorný při pádu z výšky až 2 m² a prachotěsný. Je tak ideální pro aktivní životní styl a jeho světlé a zaoblené stylové tělo ho činí ideálním rovněž pro fotografování ve městě.

Bez ohledu na to, jestli budete fotografovat o dovolené u bazénu nebo v hlubinách oceánu, COOLPIX S33 bude u vody vždy ve svém živlu¹. Můžete se s ním potopit do hloubky až 10 m pod vodní hladinu nebo můžete použít funkci Detekce tváře pod vodou a fotografovat, aniž byste se sami museli potápět. Přístroj je ideální pro cestování na libovolné místo, je prachotěsný, nárazuvzdorný při pádu z výšky až 1,5 m⁶ a mrazuvzdorný do −10 °C. A pokud potřebujete odolný fotoaparát pro fotografování života vaší rodiny, snese COOLPIX S33 všechny tvrdé zkoušky.

Snadné ovládání, výjimečné snímky

S fotoaparátem COOLPIX AW130 je snadné zůstat ve spojení se sociálními médii na libovolném místě. Pro okamžité sdílení můžete použít samostatné tlačítko Wi-Fi⁴ nebo klepnout fotoaparátem do zařízení s aktivní funkcí NFC³. Vynikající kvalitu obrazu zaručuje citlivý obrazový snímač s 16 miliony pixelů a světelný širokoúhlý objektiv 24 mm f/2,8 s 5násobným optickým zoomem, který lze s pomocí funkce Dynamic Fine Zoom⁵ dále rozšířit až na 10násobný. Jednoduchým dotykem tlačítka lze zaznamenávat brilantní Full HD videosekvence a snadno vytvářet působivé 10 s dlouhé časosběrné videosekvence (Časosběrné snímání). Velký 7,5cm/3“ monitor OLED s 921 000 pixely a vynikající viditelností na přímém slunečním světle i pod vodou umožňuje snadnou tvorbu kompozice snímků a videosekvencí.

Skvělé snímky mohou pořizovat i ti nejmladší nebo nejméně zkušení fotografové, protože křivky těla fotoaparátu COOLPIX S33 jsou tvarovány tak, aby přístroj padl komfortně do rukou uživatelů všech generací. Samostatná menu pro dospělé a děti usnadňují ovládání a motivové programy zaručují optimální nastavení podle typu fotografovaného motivu. Objektiv s 3násobným optickým zoomem, který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom⁵ dále rozšířit až na 6násobný, je vše, co potřebujete pro zachycení zajímavých výrazů ve tvářích osob. Dotykem tlačítka lze zaznamenávat plynulé videosekvence, takže lze snadno přepnout ze statických snímků na Full HD videosekvence.

POTOPTE SE HLOUBĚJI A VYDEJTE SE VÝŠE S NOVÝMI ODOLNÝMI A VODOTĚSNÝMI FOTOAPARÁTY COOLPIX

Souhrn klíčových vlastností – COOLPIX AW130

 • Vodotěsnost do hloubky 30 m: Přístroj umožňuje potopení do hloubky odpovídající certifikaci Advanced Open Water¹, aniž by bylo nutné použít podvodní pouzdro.
 • Vysoká odolnost: Využijte svůj fotoaparát do extrému – je nárazuvzdorný při pádu z výšky až 2 m², prachotěsný a mrazuvzdorný do −10 °C.
 • Podpora připojení pomocí NFC a Wi-Fi: Pro okamžité sdílení stačí klepnout fotoaparátem do chytrého zařízení s technologií NFC³ nebo použít tlačítko Wi-Fi⁴.
 • Objektiv NIKKOR s 5× optickým zoomem: Objektiv 24 mm f/2,8 s 5násobným optickým zoomem, který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom⁵ dále rozšířit až na 10násobný, je ideální pro snímky pod vodou.
 • Vestavěné zařízení GPS/GLONASS/QZSS: Zaznamenávejte rychle do svých snímků informace o poloze jejich pořízení – a s přesnějšími informacemi o zeměpisné délce a šířce.
 • Obrazový snímač CMOS s 16 miliony pixelů a technologií přímého osvětlení fotodiod: Obrazový snímač zajišťuje vynikající výkon a snímky s brilantními detaily a nízkou úrovní šumu – i pod vodou a za nízké hladiny osvětlení.
 • Výkonná redukce vibrací (VR): Redukce vibrací koriguje chvění fotoaparátu u akčních záběrů nebo během zoomování a zaručuje ostřejší obraz.
 • Časosběrné snímání: Vytvářejte působivé 10 sekund trvající časosběrné videosekvence pouhým výběrem provozního režimu.

 

Souhrn klíčových vlastností – COOLPIX S33

 • Vysoká odolnost a spolehlivost: Tento fotoaparát si můžete vzít na libovolné místo – je prachotěsný, vodotěsný¹ do hloubky 10 m, mrazuvzdorný do −10 °C a nárazuvzdorný při pádu z výšky až 1,5 m⁶.
 • Obrazový snímač CMOS s 13 miliony pixelů: Obrazový snímač CMOS, který maximálně využívá vysoký počet pixelů, zaručuje brilantní snímky s ostrými detaily – ideální pro zvětšování.
 • Samostatná menu pro dospělé uživatele a děti: Kompletní menu obsahuje ve výchozím nastavení jednoduché dětské menu a lze jej snadno přepnout na menu pro dospělé uživatele, aby mohla používat fotoaparát celá rodina.
 • Objektiv NIKKOR s 3× optickým zoomem: Zachyťte úsměv ve tváři nebo zábavnou grimasu pomocí širokoúhlého objektivu s 3násobným optickým zoomem, který lze dále rozšířit s využitím funkce Dynamic Fine Zoom⁵ až na 6násobný.
 • Full HD videosekvence: Veškeré akce můžete zachytit na plynulých Full HD videosekvencích (1 080/30p) za pomoci samostatného tlačítka záznamu videosekvence.
 • Detekce tváře pod vodou: Technologie detekce tváře automaticky detekuje tváře a spouští závěrku, takže můžete pořídit portréty pod vodou a zůstat přitom na suchu.
 • Snadné ovládání: Mladí fotografové snadno uchopí fotoaparát a dosáhnou vynikajících výsledků. Přístroj navíc obsahuje pojistku proti vymazání snímků, která znemožňuje vymazání snímků omylem.


¹Fotoaparát odpovídá normě odolnosti proti vodě JIS/IEC stupně 8 (IPX8) a normě odolnosti proti prachu IEC/JIS stupně 6 (IP6X).
²Fotoaparát splnil firemní testy společnosti Nikon podle normy MIL-STD-810F, metody 516.5: Odolnost vůči nárazu (test pádem z výšky 210 cm na překližkovou plochu o tloušťce 5 cm).
³Technologie Near Field Communication (NFC) spolupracuje s kompatibilními chytrými telefony a tablety s operačním systémem Android™ (Android 4.0 nebo novější). Před použitím této funkce je třeba nainstalovat aplikaci Nikon Wireless Mobile Utility a nastavit přenos snímků.
⁴Před použitím této funkce je třeba do chytrého zařízení nainstalovat aplikaci Nikon Wireless Mobile Utility (kompatibilní s operačními systémy iOS a Android™).
⁵Zvětšení s využitím funkce Dynamic Fine Zoom je počítáno od nejkratší ohniskové vzdálenosti optického zoomu.
⁶Fotoaparát splnil firemní testy společnosti Nikon podle normy MIL-STD-810F, metody 516.5: Odolnost vůči nárazu (test pádem z výšky 1,5 m na překližkovou plochu o tloušťce 5 cm).

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku POTOPTE SE HLOUBĚJI A VYDEJTE SE VÝŠE S NOVÝMI ODOLNÝMI A VODOTĚSNÝMI FOTOAPARÁTY COOLPIX


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.