Přeposlat Přibližte si krásy přírody s fotoaparátem Nikon COOLPIX P900

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Přibližte si krásy přírody s fotoaparátem Nikon COOLPIX P900

03.08.2015 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Nadšené fotografy přírody a noční oblohy potěší uvedení nového fotoaparátu Nikon COOLPIX P900, který je vybaven objektivem s neuvěřitelným 83násobným optickým zoomem a zachytí detaily nepozorovatelné lidským zrakem.

Přibližte si krásy přírody s fotoaparátem Nikon COOLPIX P900

Optický zoom s výjimečně velkým rozsahem nabízí ohniskové vzdálenosti 24 mm až 2 000 mm a je s využitím funkce Dynamic Fine Zoom1 dále rozšiřitelný až na 4 000 mm pro doposud největší přiblížení světa přírody a záznam jemných detailů na statických snímcích a Full HD videosekvencích. Objektiv se světelností f/2,8–f/6,5 produkuje brilantní snímky s vysokým rozlišením i při použití nejdelší ohniskové vzdálenosti 2 000 mm (ekvivalent u kinofilmu).

Fotoaparát nabízí rychlou odezvu, rychlé automatické zaostřování, zkrácenou dobu zpoždění závěrky a možnost fotografování z ruky teleobjektivem, které je díky vysoce rozvinuté optické redukci vibrací s dvojí detekcí (VR) a extrémně účinnou redukcí rozmazání obrazu (ekvivalentní fotografování o 5 EV kratším časem závěrky2) výjimečně stabilní. Nová úroveň výkonnosti redukce vibrací zlepšuje potlačení účinků vibrací za pomoci současné detekce pohybů v objektivu (snímač úhlové rychlosti) a v obrazovém snímači (informace o vektoru pohybu) a umožňuje tak přesnější kalkulaci úrovně rozmazání obrazu a dosažení výrazně vyšší účinnosti.

Velký 7,5cm/3˝ výklopný a otočný monitor LCD (RGBW) s 921 000 pixely a vestavěný elektronický hledáček, které umožňují snadno střídat styly fotografování (snímač pohledu do hledáčku přitom automaticky přepíná mezi monitorem a hledáčkem v okamžiku přiblížení oka k hledáčku), poskytují všestranné možnosti tvorby kompozice u rychle se měnících objektů.

Přibližte si krásy přírody s fotoaparátem Nikon COOLPIX P900

Vestavěné mezinárodní systémy satelitní navigace GPS/GLONASS/QZSS umožňují zcela přesně sledovat místa pořízení snímků a poskytují rychle podrobné informace bez ohledu na to, kde na světě se právě na svých cestách nacházíte.

Vestavěné připojení Wi-Fi®3 a podpora technologie NFC4 usnadňují okamžité sdílení snímků tlačítkem Wi-Fi®3 nebo jednoduchým klepnutím fotoaparátem s povolenou funkcí NFC4 do stejně vybaveného chytrého zařízení4.

Inês Bernardesová, produktová manažerka pro fotoaparáty COOLPIX u společnosti Nikon Europe, říká k dnešnímu uvedení extrémně výkonného fotoaparátu COOLPIX P900 následující:

„COOLPIX P900 přináší do řady našich kompaktních fotoaparátů zcela novou úroveň výkonnosti: jemnější detaily, extrémně výkonný zoom, zvýšenou stabilitu obrazu, všestranné možnosti kompozice a působivé časosběrné videosekvence (časosběrné snímání). Optický zoom objektivu nabízí nejdelší ohniskovou vzdálenost 2 000 mm2, kterou lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom dále prodloužit až na 4 000 mm1, a přibližuje přímo k vám i ty nejvzdálenější objekty. Díky rychlé odezvě přístroje nezmeškáte při fotografování rychle se pohybujících objektů žádnou akci a optická redukce vibrací s dvojí detekcí a účinností 5 EV poskytuje dostatečnou stabilitu pro perfektně ostré detaily i při fotografování extrémně dlouhými ohniskovými vzdálenostmi z ruky.“

Přibližte si krásy přírody s fotoaparátem Nikon COOLPIX P900

Výjimečná úroveň detailů a skvělé možnosti

S 83násobným optickým zoomem, který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom1 dále rozšířit až na 166násobný, a rychlou odezvou zprostředkovanou rychlým automatickým zaostřováním a zkrácenou dobou zpoždění závěrky pořídíte snímky s úrovní detailů, jakou jste až doposud považovali za nedosažitelnou. Tlačítko zoomu se skokovým vrácením vedle ovladače zoomu vám umožní ihned znovu zaměřit v záběru ztracený objekt dočasným nastavením širokoúhlé ohniskové vzdálenosti a zajistí, že vám neuniknou rychle se pohybující objekty v přírodě. Velký výklopný a otočný 7,5cm/3˝ monitor s všestrannými možnostmi kompozice – a vestavěný elektronický hledáček – vám pomohou přizpůsobit se náročným snímacím podmínkám, zatímco optická redukce vibrací s dvojí detekcí a účinností 5 EV koriguje chvění fotoaparátu i při použití extrémně dlouhé maximální ohniskové vzdálenosti objektivu a zaručuje snadné pořizování kvalitních statických snímků a Full HD videosekvencí (1 080/60p) z ruky. Full HD videosekvence lze díky zoomu pro mikrofon, který mění směrovou charakteristiku mikrofonu fotoaparátu v souladu s nastavením zoomu, zaznamenávat včetně vysoce kvalitního směrového zvuku.

Záznam míst pořízení snímků a okamžité sdílení

Veškerá data potřebná pro zaznamenání polohy míst pořízení snímků jsou okamžitě a přesně získávána pomocí vestavěného zařízení GPS/GLONASS/QZSS bez ohledu na to, kde na světě právě cestujete. Snímky, které pořídíte na svých cestách, můžete ihned sdílet díky vestavěnému připojení Wi-Fi®3 a podpoře NFC4, a zůstat tak v trvalém kontaktu se sociálními médii – stačí jen stisknout tlačítko Wi-Fi®3 nebo klepnout fotoaparátem s povolenou funkcí NFC4 do stejně vybaveného chytrého zařízení4.

Přibližte si krásy přírody s fotoaparátem Nikon COOLPIX P900

Souhrn klíčových vlastností

 • Objektiv s extrémně velkým rozsahem zoomu: S objektivem NIKKOR vybaveným 83násobným optickým zoomem – který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom1 dále rozšířit až na 166násobný – zachytíte i detaily, které nemůžete vidět vlastním zrakem.
 • Optická redukce vibrací s dvojí detekcí (VR) a účinností 5 EV: Systém redukce vibrací rozpoznává pohyby a lépe potlačuje účinky vibrací pro stabilní fotografování teleobjektivem z ruky.
 • Obrazový snímač CMOS s 16 miliony pixelů a technologií přímého osvětlení fotodiod: Obrazový snímač umožňuje snadno dosáhnout ostrých snímků s bohatými detaily i za velmi nízké hladiny osvětlení. Můžete právem očekávat špičkový výkon.
 • Vestavěné zařízení GPS/GLONASS/QZSS s podporou bodů zájmu (POI): Mezinárodní systémy satelitní navigace GPS/GLONASS/QZSS umožňují rychle získat podrobné informace o poloze pro sledování vaší cesty.
 • Vestavěné připojení Wi-Fi® a podpora NFC: Stisknutím tlačítka Wi-Fi®3 nebo klepnutím fotoaparátem s povolenou funkcí NFC4 do stejně vybaveného chytrého zařízení4 můžete sdílet snímky na libovolném místě.
 • Propracovaná rychlá odezva: Díky rychlejšímu automatickému zaostřování a zkrácenému zpoždění závěrky (cca 0,12 s při použití širokoúhlého objektivu) nikdy nezmeškáte žádný rozhodující okamžik.
 • Velký výklopný a otočný monitor LCD: 7,5cm/3˝ výklopný a otočný monitor (RGBW) s cca 921 000 pixely a technologií Clear Color Display nabízí všestranné úhly pohledu pro zkoumání zajímavých tvůrčích kompozic.
 • Full HD videosekvence: Samostatné tlačítko záznamu videosekvence umožňuje zaznamenávat perfektně plynulé videosekvence (1 080/60p) s vysoce kvalitním zvukem, který zajišťuje mikrofon se směrovou charakteristikou proměnnou v závislosti na nastavení zoomu.
 • Časosběrné snímání: Stačí jen vybrat odpovídající motivový program a ze statických snímků pořízených s pomocí časového spínače se vytvoří 10 sekund dlouhé časosběrné videosekvence.
 • Zoom pro mikrofon: Full HD videosekvence lze díky zoomu pro mikrofon, který mění směrovou charakteristiku mikrofonu fotoaparátu v souladu s nastavením zoomu, zaznamenávat včetně vysoce kvalitního směrového zvuku.
 • Optický člen ze skel Super ED: Zaručuje zachování kompaktních rozměrů tubusu objektivu i při extrémním rozsahu zoomu a poskytuje lepší korekci barevné vady.
 • Režimy Měsíc a Sledování ptáků: Automatická volba motivových programů zjednodušuje pořizování snímků obtížných objektů, jako jsou snímky měsíce nebo ptáků, na zaostření a zaměření objektu.
 • Široký pozorovací úhel: Monitor LCD s širokým pozorovacím úhlem usnadňuje využití neobvyklých úhlů pohledu. Dovoluje tak fotografovat například z nadhledu nebo z podhledu.
 • Přizpůsobitelné funkční tlačítko (Fn): Často používané funkce lze pro rychlou změnu nastavení jedním stisknutím přiřadit tlačítku Fn.
 • Volič expozičních režimů: Volič expozičních režimů poskytuje snadný přístup ke klíčovým nastavením, jako jsou manuální expoziční režimy (P/S/A/M), a dovoluje snadno ovládat fotoaparát jednou rukou.
 • Zaostřování s vyhledáním hlavního objektu: Zaostřování s vyhledáním hlavního objektu rychle a přesně lokalizuje objekt a automaticky jej zaostří pro získání brilantních snímků za všech okolností.
 • Předvolby COOLPIX Picture Control: Za pomoci předvoleb Picture Control, jako je předvolba Živý pro snímky se sytými barvami nebo Monochromatický pro černobílé snímky, můžete jednoduchým způsobem přizpůsobovat výsledný vzhled snímků.
 • Vestavěný elektronický hledáček: Snímač pohledu do hledáčku automaticky přepíná z monitoru na elektronický hledáček v okamžiku přiblížení oka k hledáčku.
 • Tlačítko zoomu se skokovým vrácením: Toto tlačítko umístěné vedle ovladače zoomu umožňuje okamžité nastavení širokoúhlé ohniskové vzdálenosti pro rychlé vyhledání a zaměření objektu ztraceného mimo záběr.
 • Boční ovladač zoomu: Boční ovladač zoomu umožňuje ovládat zoom levou rukou pro eliminaci chvění fotoaparátu a dosažení ostrých snímků za všech okolností.
 • Baterie s dlouhou výdrží: Baterie s vyšší kapacitou a energeticky úsporná konstrukce fotoaparátu umožňují pokračovat déle ve fotografování a dosáhnout většího počtu statických snímků i Full HD videosekvencí.
 • Korekce zábleskové expozice: Korekce zábleskové expozice (v rozmezí −2 až +2 EV) umožňuje dosáhnout perfektně vyvážených expozic a pomáhá se správným dávkováním zábleskového světla na objekt.
 • 19 motivových programů: Fotoaparát za vás může provést nejvhodnější nastavení všech parametrů podle snímací situace. Stačí jen vybrat motivový program nejlépe odpovídající fotografovanému motivu.
 • EXPEED C2: Výkonný systém zpracování obrazu Nikon zaručuje vysokou kvalitu obrazu, rychlý provoz a vysokou citlivost ISO.
 • NIKON IMAGE SPACE: Při použití cloudové služby Nikon pro ukládání a sdílení snímků máte k dispozici zdarma úložný prostor online o kapacitě 20 GB na serveru www.nikonimagespace.com.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Přibližte si krásy přírody s fotoaparátem Nikon COOLPIX P900


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.