Přeposlat Canon PowerShot SX610 HS

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon PowerShot SX610 HS

26.03.2015 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

SX610 HS je relativně levný kompaktní fotoaparát s dlouhým 18x zoom objektivem. Nabízí také rychlé ostření, režim kreativního snímku, ostrý zadní LCD displej a integrovanou Wi-Fi. Nedostatky lze u tohoto fotoaparátu spatřovat zejména ve slabší kvalitě snímků při nižších nastaveních ISO. Pokud byste potřebovali ultrazoom v této cenové kategorii, pak je možná o trochu kvalitnějším modelem příbuzný PowerShot SX600 HS, který je sice již roky starý, ale dosud dostupný. Výborný „kapesný“ ultrazoom je také Panasonic Lumix DMC-ZS50, který je sice trochu dražší, ale jeho kvalita je obecně skvělá. Podívejme se nicméně podrobněji na nový fotoaparát SX610 HS a představme si jej blíže.

Canon PowerShot SX610 HS

SX610 HS dosahuje rozměrů 105 x 61 x 27 mm a hmotnosti 191 gramů. Díky svému štíhlému profilu a oblým křivkám se také dobře vejde do kapsy. Materiál povrchu sestává z kovu i plastu, celkově ale budí dojem vysoké kvality a solidnosti. Při držení i ovládání působí SX610 HS prakticky stejně jako jeho předchůdce SX600 HS. Nový model lze zakoupit ve třech barevných variantách, jmenovitě bílé, černé nebo červené. 18x zoom objektiv pokrývá rozpětí 25 – 450 mm a jeho apertura má slabší rozpětí f/3.8 – 6.9. Záběr SX610 HS je tak jen o trochu užší než 21x zoom (23 – 483 mm) u Samsung Galaxy Camera 2, tento fotoaparát je ale díky svému androidovému dotykovému displeji podstatně větší a mohutnější. Zadní LCD displej má délku úhlopříčky 3 palce (7,6 cm), oproti svému předchůdci ale disponuje dvojnásobným rozlišením (922 000 bodů). K dispozici je integrovaná Wi-Fi, která umožňuje sdílet obsah s chytrými zařízeními (smartphony a tablety) s operačním systémem iOS nebo Android. Nechybí také možnost limitovaného dálkového ovládání (časovač, blesk, zoom, spoušť).

Canon PowerShot SX610 HS

Z hlediska rychlosti si SX610 HS vede poměrně dobře – první snímek po zapnutí pořídí za 1,9 sekundy a závěrková prodleva nepřekračuje 0,1 sekundy. Při kontinuálním snímkování dosahuje frekvence přibližně 1,8 snímků za sekundu, což je podstatně pomalejší výkon než u vyššího modelu SX710 HS (6,3 fps). Jemnost snímků činí dobrých 2011 řádků na výšku, což je ale o poznání méně než u staršího SX600 HS (2173 řádků). Oba fotoaparáty využívají stejný design objektivu a SX610 HS prohrává navzdory faktu, že disponuje vyšším rozlišením snímače (20 megapixelů oproti 16). Důvod zřejmě spočívá v nadměrném množství digitálního šumu u snímače s vyšším rozlišením a odpovídající redukce šumu, která detaily značně poškozuje. SX610 HS si nicméně dobře vede při focení za šera – pod kritickou hodnotou 1,5 % udrží digitální šum až do hodnoty citlivosti ISO 1600, což je na kompakt velmi dobrý výsledek. Bohužel detailní pohled na snímky na velkém monitoru odhalí slabší kvalitu detailů již od hodnoty ISO 800.

Canon PowerShot SX610 HS

Videozáznam lze natáčet ve formátu MP4 v maximální kvalitě 1080p30. Tím mírně zaostává například za konkurenčním modelem Panasonic ZS50, který zvládá i kvalitu 1080p60. Přesto je videozáznam jednou s předností SX610 HS. Jeho kvalita je totiž velmi vysoká, obraz je dostatečně ostrý i detailní a ostření velmi plynulé a spolehlivé. Je tak jen škoda, že fotoaparát nezvládá natáčení i při frekvenci 60p, protože při rychlých pohybech s přístrojem se občas dostavuje nepříjemný efekt kutálející se závěrky. V tomto ohledu překonává SX610 HS jak Panasonic ZS50, tak i Canon SX710 HS. Z prvků konektivity nechybí u SX610 HS standardní port HDMI, umožňující připojit fotoaparát přímo k televizoru a prohlížet pořízené fotografie i video na velké ploše. Pro připojení k počítači zase poslouží port mini USB. Canon vybavil tento fotoaparát také externí nabíječkou. Z paměťových karet jsou standardně podporovány typy SD, SDHC i SDXC.

Canon PowerShot SX610 HS

Canon PowerShot SX610 HS je moderní kompaktní ultrazoom, který nabízí celý seznam pokročilých specifikací a je k dostání za rozumnou cenu. Jeho největší nevýhodou je extrémně silná konkurence v dané kategorii, která se v letošním roce ještě výrazně prohloubila. Celkově je SX610 HS velmi dobrým fotoaparátem, nedosahuje ale kvality některých svých mírně dražších konkurentů. Obrazová kvalita snímků je i při nižších nastaveních ISO trochu slabší, což je rovněž citelným nedostatkem. Pokud máte omezený finanční rozpočet, pak je pro vás v rámci kompaktních ultrazoomů možná lepší volbou starší model SX600 HS, který se dosud prodává a obrazovou kvalitou snímků svého nástupce v některých ohledech dokonce překonává. Máte-li k dispozici větší finanční objem a chcete-li zůstat věrni značce Canon, pak je dobrou volbou model SX700 HS. Jinak je ale nejspíš jasným vítězem skvělý Panasonic ZS50, který je sice o poznání dražší, ale nabízí integrovaný EVF a podporu formátu Raw, což je u této kategorie dosud velmi neobvyklé.

Canon PowerShot SX610 HS

......

......

Základní údaje:

Typ: Kompaktní ultrazoom

Velikost: 105 x 61 x 27 milimetrů

Hmotnost: 191 gramů

Typ snímače: BSI-CMOS

Rozlišení snímače: 20 megapixelů

Velikost snímače: 1/2,3"

Rozměr LCD displeje: 3 palce (7,6 cm)

Rozlišení LCD displeje: 922 000 bodů

Rozsah ISO: 80 - 3200

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 3

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon PowerShot SX610 HS


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.