Přeposlat Nejširokoúhlejší objektiv na odolném fotoaparátu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nejširokoúhlejší objektiv na odolném fotoaparátu

27.05.2015 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Když se na kole řítíte dolů z kopce nebo taženi padákem řežete prknem zpěněné špičky vln, potřebujete k zachycení akce mimořádně širokoúhlý objektiv – zejména když máte volnou jen jednu ruku a pouze jedinou příležitost dostat do záběru vše důležité. Proto Olympus vybavil nový STYLUS Tough TG-860 nejširším širokoúhlým objektivem, jaký je v současnosti ve třídě kompaktních fotoaparátů k dispozici (21-105mm*). A také druhým tlačítkem spouště. Milovníci adrenalinu tak mohou pořizovat fotografie ostré jako břitva, autoportréty bez známek deformace a videonahrávky v nejrůznějších formátech za plného pohybu, v rukavicích nebo bez, levou nebo pravou rukou. Pro uvolnění jedné ruky lze fotoaparát pomocí nového sportovního držáku pevně připoutat k postroji. A co víc, výklopný LCD displej usnadňuje kompozici autoportrétů a dalších záběrů, kdy vám vaše poloha neumožňuje pohled na zadní panel fotoaparátu. Majitelé TG-860 mohou svůj fotoaparát ovládat na dálku pomocí WiFi ze svého chytrého telefonu a prostřednictvím aplikace Olympus OI.Share sdílet snímky s údaji o jejich poloze na sociálních sítích – a to prakticky odkudkoli. TG-860 je rozhodně fotoaparát, který lze vzít všude s sebou. Je vodotěsný do 15m**, odolný pádům z výšky až 2,1m**, odolný tlaku až 100kg**, prachotěsný a mrazuvzdorný do -10°C**. Na pultech obchodů se objevil v polovině března 2015 a je nabízen s půlročním prodloužením záruky v případě online registrace členství v klubu MůjOlympus ***.

Nejširokoúhlejší objektiv na odolném fotoaparátu

Ještě širší úhel záběru

Věren svému označení Tough, prošel nový TG-860 laboratorními testy, při kterých byl potápěn, mačkán a vystavován pádům a mrazu**. Těsnění zůstala utěsněná, spoje zůstaly pevně spojené a snímky si zachovaly svoji obrazovou dokonalost. Nový model Tough prošel testy obrazové kvality bez ztráty kytičky. Ze všeho nejdůležitější je, že si uchoval tuto kvalitu i při mimořádně širokoúhlých záběrech zblízka – díky nejširokoúhlejšímu objektivu ve třídě odolných kompaktů. Pětinásobný optický zoom s rozsahem 21-105mm* umožňuje snadné zachycení celé scény, zejména v případě skupinových autoportrétů. Slabším objektivům se často do záběru nevejde ucho, paže, nebo dokonce celý člověk, a při širokém zorném úhlu se také může horšit kvalita snímku. Širokoúhlý objektiv TG-860 je však v kombinaci s 16megapixelovým podsvíceným CMOS snímačem a výkonným obrazovým procesorem TruePic VII zárukou vynikající kvality v celé ploše obrazu, a to i v případě rychlého pohybu nebo slabého osvětlení. A co víc, TG-860 automaticky kompenzuje zkreslení, které by jinak mohlo pokazit skvělé fotografie (širokoúhlá perspektiva nepřirozeně zvýrazňuje rysy tváře a hlavy se zdají být nepřirozeně velké).

Nejširokoúhlejší objektiv na odolném fotoaparátu

Velkolepá videa

Široký zorný úhel není skvělý jen pro fotografie. Pro nahrávání filmových širokoúhlých záběrů je STYLUS Tough TG-860 vybaven pětiosou hybridní stabilizací obrazu a novým režimem Sportcam, který automaticky nastaví poměr stran na 16:9, takže se nemusíte rozhodovat mezi filmovaným objektem a majestátním panoramatem za jeho zády. Režim Sportcam nabízí možnost volby ze tří video formátů: super-jemné video v HD rozlišení 1080 60p, vysokorychlostní video (pro zpomalené přehrávání záznamů) a časosběrné video ****. Pro sekvenci spektakulárních fotografií zachycujících rychlou akci je zde režim Sport Burst, který vám umožní nastavit interval v rozmezí 0,05 vteřiny až jedna minuta.

Nejširokoúhlejší objektiv na odolném fotoaparátu

Dokonalejší autoportréty

Se svým třípalcovým výklopným a otočným LCD displejem umožňuje TG-860 snadné komponování autoportrétů a dalších obtížných záběrů s neobvyklou perspektivou. A co víc, druhé tlačítko spouště znamená, že můžete fotoaparát uchopit podle libosti a držet jej v té ruce, kterou se vám bude zrovna lépe fotografovat. Olympus umístil na přední stranu fotoaparátu vedle objektivu další „čelní tlačítko“, takže můžete pohodlně stisknout spoušť palcem nebo ukazováčkem beze strachu, že se vám fotoaparát vysmekne z ruky. V režimu Self Portrait zaostří TG-860 automaticky na osobu držící fotoaparát, ztlumí pomocné světlo automatického zaostřování, aby nedošlo k odleskům, a zřetelně zobrazí odpočet samospouště (pokud ji máte nastavenou). Čelní tlačítko je konfigurovatelné, takže jím můžete spustit také nahrávání videa, zvýšit jas LCD displeje, zapnout svítilnu nebo spustit menu Super Macro – včetně podvodního režimu Underwater Macro – pro fantastické záběry podvodního světa.

Nejširokoúhlejší objektiv na odolném fotoaparátu

Jedinečné možnosti držení

Při fotografování autoportrétů není někdy jednoduše možné fotoaparát držet. STYLUS Tough TG-860 je na to však připraven. Je vybaven funkcí WiFi, takže jej můžete položit nebo připevnit ke stativu (a to jak na šířku, tak i na výšku) a ovládat jej na dálku pomocí svého chytrého telefonu, do kterého si zdarma stáhnete aplikaci Olympus OI.Share. Kromě snadného ovládání spouště můžete fotoaparát nechat vyfotografovat sekvenci snímků v přednastavených intervalech nebo nastavit samospoušť – a to vše z obrazovky vašeho chytrého telefonu. Výsledky pak můžete pomocí telefonu nahrát na sociální sítě.

Nejširokoúhlejší objektiv na odolném fotoaparátu

Pro surfaře, bikery a příznivce dalších akčních sportů není fotografování oběma rukama myslitelné u většiny záběrů, natož pak v případě autoportrétů. Ale s volitelným sportovním držákem Olympus můžete TG-860 bezpečně připásat ke sportovnímu postroji nebo popruhu batohu a pevně jej přitáhnout k tělu. K pořízení snímku pak jednoduše stačí momentálně volnou rukou stisknout čelní tlačítko. Pokud máte více času, umožní vám rychloupínací mechanismus a spirálové bezpečnostní lanko vytáhnout fotoaparát z postroje bez obav z jeho ztráty. Ať se vypravíte na jakékoli dobrodružství, tento fotoaparát řady Tough bude vždy s vámi a v bezpečí.

Tough TG-860 se objevil na pultech obchodů v polovině března v bílé, oranžové a černé barvě.

Nejširokoúhlejší objektiv na odolném fotoaparátu

Příslušenství:

> Sportovní držák (CSCH-123) – Uvolněte si ruce bezpečným připevněním fotoaparátu na postroj nebo popruh batohu. Dodává se spolu s bezpečnostním spirálovým lankem, karabinou a rychloupínacím mechanismem zaručujícím maximální flexibilitu.

> Podvodní pouzdro (PT-057) – Důkladně testováno pro fotografování do hloubek až 45 metrů. Čelnímu tlačítku lze přiřadit např. funkci spouště nebo makro režimu a lze jej přes pouzdro ovládat i v rukavicích.

> Silikonové ochranné pouzdro (CSCH-124) – Toto speciální pouzdro usnadní držení fotoaparátu a zvýší jeho ochranu v nejdrsnějších podmínkách. Pouzdro umožňuje používat LCD, čelní tlačítko a oba závity stativu.

> Měkké pouzdro (CSCH-121) – Stylové pouzdro do každého počasí, vybavené karabinou a speciálně navržené pro rychlý odvod vody a větrání, takže váš fotoaparát rychleji uschne. K dispozici v černé, modré a červené barvě.

> Plovoucí řemínek na ruku (CHS-09) – Tento elegantní červený řemínek snadno najdete, upadne-li vám do vody.

Změny specifikací produktu bez předchozího upozornění vyhrazeny. Nejnovější specifikace naleznete na webových stránkách Olympus na adrese www.olympus.cz.

Podrobný popis vlastností viz online příloha:

http://www.olympus-europa.com/corporate/rmt/media/corporate_1/press_release_content/Appendix_EU.pdf

Kompletní seznam funkcí TG-860 naleznete na www.olympus.cz.

* Přepočet na 35mm fotoaparát. Platné k únoru 2015. V kategorii odolných kompaktů.

** Vodotěsnost podle IEC normy, spis 529 IPX8. údaje o nárazuvzdornosti podle normy MIL (testovací podmínky Olympus). Mrazuvzdornost a tlakuvzdornost na základě testovacích podmínek Olympus.

*** Šest měsíců nad rámec zákonné záruky v zemi zakoupení.

**** Záznam videa se automaticky zastaví po dosažení velikosti souboru 4 GB nebo délce záznamu 29 minut.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nejširokoúhlejší objektiv na odolném fotoaparátu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.