Přeposlat Canon PowerShot SX710 HS

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon PowerShot SX710 HS

31.03.2015 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Svými papírovými specifikacemi je SX710 HS skvělým kompaktním ultrazoomem. Nabízí 30x zoom objektiv, rychlé ostření, režim kreativního snímku, ostrý zadní LCD panel, funkci asistenta zoom framingu, rychlé kontinuální snímkování při frekvenci až 6,3 fps a v neposlední řadě také podporu Wi-Fi a natáčení videa ve kvalitě 1080p60. Jediným jeho menším nedostatkem je pak slabší detail u snímků pořízených při nižších nastaveních ISO. Na vině je zejména snímač s velkým rozlišením 20 MP, který způsobuje, že kvalita snímků je někdy horší než u předchozího modelu SX700 HS. Celkově je nicméně obrazová kvalita snímků i videozáznamu velmi dobrá a tento fotoaparát tak lze s jistými výhradami doporučit. Představme si jej nyní blíže.

Canon PowerShot SX710 HS

SX710 HS je o trochu levnější, než jeho velký konkurent Panasonic Lumix DMC-ZS50, který si poradí poněkud lépe s kvalitou snímků v různém světle a nabízí také EVF. SX710 HS se drží pohodlně v ruce, a to jak díky své solidní konstrukci, tak i díky dobře polohovanému frontálnímu úchytu. Rozměry 112,7 x 65,8 x 34,8 mm a hmotnost 269 gramů jsou pro tuto kategorii fotoaparátů poměrně typické. Jeho 30x zoom objektiv má rozpětí 25 – 750 mm (full frame ekv.) s aperturou f/3.2 – 6.9. Je tedy jen o trochu větší než jeho příbuzný SX610 HS, který nabízí 18x zoom objektiv. Stejně jako u slavného automobilu Ford T je i tento fotoaparát k dispozici v libovolné barvě, pokud ovšem bude černá (jak praví vtipné přísloví). Fyzické ovládací prvky jsou zcela standardní svým výčtem i svým umístěním na těle fotoaparátu. Zadní straně dominuje třípalcový (7,6 cm) displej s rozlišením 922 000 bodů. Je tedy dostatečně ostrý, navíc je i jasný (je na něj dobře vidět i za velmi slunečného dne) a má široké náhledové úhly.

Canon PowerShot SX710 HS

Samozřejmostí je zde integrovaná Wi-Fi. Canon v jejím rámci připravil novou aplikaci Canon Camera Connect, umožňující snadné sdílení obsahu s chytrými zařízeními na platformě iOS nebo Android. Kromě rychlého transferu dat umožňuje také doplňovat koordináty (lze využít jako GPS) a zejména pak exceluje v možnostech dálkového ovládání. Na rozdíl od drtivé většiny ostatních fotoaparátů nabízí SX710 HS ovládání na dálku prakticky ve stejné šíři možností, jako ovládání manuální. Až na několik drobností tak můžete upravit dálkově prakticky všechna podstatná nastavení. Z hlediska rychlosti si fotoaparát vede velmi dobře – první snímek po zapnutí pořídí již za 1,5 sekundy, což je vzhledem k jeho dlouhému objektivu úctyhodné. V nejširším úhlu pak jeho závěrková prodleva nepřesahuje 0,05 sekundy. Při největším přiblížení se prodleva zvýší na 0,9 sekundy, ale ani tato hodnota není na poměry ultrazoomu špatná (Panasonic ZS50 zvládá první snímek za 1,4 sekundy a prodleva činí za stejných podmínek 0,1 - 1 s.).

Canon PowerShot SX710 HS

V jednom ohledu SX710 HS svého konkurenta Panasonic ZS50 výrazně překonává – v sériovém snímkování. Není sice rychlejší (frekvence 6,3 fps oproti 6 nebo 10 fps u ZS50), ale vydrží podstatně déle – při této frekvenci totiž pořídí najednou až 45 snímků. Při nastavení rychlosti na 4,5 snímku za sekundu jich zvládne dokonce 100. Ani z hlediska jemnosti snímku SX710 HS nezklame – hodnoty se pohybují až nad 2300 řádků na výšku snímku, což dalece překonává jakousi pomyslnou hodnotu dostatečné ostrosti 1800 řádků. Horší už je situace s množstvím detailů při vyšších nastaveních ISO. Ještě při ISO 1600 sice hodnota digitálního šumu nepřekračuje 1,5 %, velmi agresivní redukce šumu ale při bližším pohledu detaily velmi poškozuje. Panasonic ZS50 má se svým slabším snímačem o rozlišení 12 MP paradoxně výhodu – při vyšších nastaveních ISO se díky nižšímu počtu pixelů kvalita obrazu tolik nesnižuje. Detaily udrží ve velmi dobré míře ještě při ISO 1600.

Canon PowerShot SX710 HS

Video je natáčeno do formátu MP4 ve vysoké kvalitě až 1080p60. Obrazově je záznam velmi dobrý – plynulý, plný detailů a s rychlým přeostřováním. Optická stabilizace obrazu také odvádí dobrou práci. Z prvků konektivity nechybí port HDMI pro připojení k televizoru ani mini USB pro připojení k počítači. Jak tedy shrnout recenzi tohoto fotoaparátu? Prakticky všechny kompakty od Canonu bývají oblíbené, a to bude nejspíš platit i o SX710 HS. Nabízí dobrou konstrukční kvalitu, solidní výkon a příznivou cenu, nechybí také množství doplňků. Je pouze škoda, že jeho 20 MP snímač způsobuje slabší detaily na snímcích pořízených již při nižších nastaveních ISO. V tomto ohledu si vede o trochu lépe i starší příbuzný SX700 HS, který je k dostání za stejnou cenu. O trochu dražší je pak Panasonic ZS50, který sice nad SX710 HS nevítězí ve všech ohledech, celkově je ale nejspíš o trochu lepší volbou (díky vyšší kvalitě snímků, podpoře Raw a integrovanému EVF).

Canon PowerShot SX710 HS

......

......

Základní údaje:

Typ: Kompaktní ultrazoom

Velikost: 112,7 x 65,8 x 34,8 milimetru

Hmotnost: 269 gramů

Typ snímače: CMOS

Rozlišení snímače: 20,3 megapixelu

Velikost snímače: 1/2,3"

Rozměr LCD displeje: 3 palce (7,6 cm)

Rozlišení LCD displeje: 922 000 bodů

Rozsah ISO: 80 - 3200

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon PowerShot SX710 HS


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.