Přeposlat Canon PowerShot Elph 160

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon PowerShot Elph 160

07.04.2015 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tento fotoaparát (označovaný také jako Ixus 160) je velmi levný a rychlý kompaktní fotoaparát, který nabízí skladné rozměry a 8x zoom objektiv. Bohužel má ale slabší LCD, chybí mu vestavěná stabilizace obrazu i Wi-Fi a videozáznam je limitován kvalitou 720p. Nenalezneme u něho ani režim kreativního snímku a digitální šum je bohužel častým problémem. Ixus 160 je tak jedním z levnějších kompaktních fotoaparátů na trhu (v Čechách se dá koupit zhruba za 2700 Kč), rozhodně se ale neřadí k těm nejkvalitnějším. Přesto jej za určitých podmínek můžeme doporučit, zejména pokud máte značně omezený finanční rozpočet. Jak si tedy tento kompaktní model vede při srovnání s konkurencí a co vlastně může uživatelům nabídnout? Více již v recenzi.

Canon PowerShot Elph 160

Canon PowerShot Elph (či Ixus) 160 je při své současné ceně jedním z nejlevnějších nových kompaktů na trhu. Z hlediska startovací reakce a autofokusu představuje kvalitní fotoaparát a svým rozsahem 8x zoom nabízí skutečně slušné rozpětí. Je ale zatížen řadou nedostatků, počínaje absencí Wi-Fi, dále natáčením videozáznamu ve slabší kvalitě nebo třeba nepřítomností vestavěné stabilizace obrazu. Samozřejmě pak chybí všechny „nákladnější“ doplňky, na které jsme zvyklí u dražších fotoaparátů. Pokud se tedy bez nich neobejdete, pak raději investujte o trochu více a pořiďte si vyšší model Elph 170 IS se stabilizací nebo podstatně lepší PowerShot SX600 HS či ještě výrazně dražší, ale mnohem kvalitnější a versatilnější PowerShot N100. Také Ixus (Elph) 160 ale má co nabídnout. Především se jedná o velmi kompaktní a solidně stavěný model, který zaujme již svým elegantním tvarem. Snadno se přenáší a dobře se vejde i do menší kapsy u džínsů.

Canon PowerShot Elph 160

Rozměry modelu Ixus 160 dosahují jen 95 x 54 x 22 mm a celková hmotnost nepřesahuje 127 gramů. Přesto nejde o nejmenší kompakt, dostupný na současném trhu – tím je totiž miniaturní Nikon Coolpix S02, který má ale velmi limitované trojnásobné rozpětí zoomu. Ixus 160 je k dispozici hned ve čtyřech barevných variantách – bílé, černé, stříbrné a červené. Jeho 8x zoom objektiv pokrývá rozpětí 28 – 224 mm (apertura f/3,2 – 6,9). Jak již bylo uvedeno, chybí bohužel optická stabilizace obrazu. K dispozici je sice digitální stabilizace, ta ale není zdaleka tak výkonná zejména při dlouhých expozicích. Ovládací prvky jsou zde v typickém množství i podobě, jakou u kompaktů běžně známe. Vzhledem k solidní konstrukci a elegantnímu vzezření fotoaparátu je škoda, že jeho zadní TFT LCD displej dosahuje rozlišení pouze 230 000 bodů. Panel o délce úhlopříčky 2,7 palce (6,8 cm) má navíc slabé náhledové úhly a objevuje se u něho i posun barev. Canon SX600 HS přitom není o mnoho dražší a nabízí panel s rozlišením 460 000 bodů.

Canon PowerShot Elph 160

Ixus 160 nenabízí vestavěnou Wi-Fi ani režim kreativního snímku, což odpovídá jeho nízké ceně. Z hlediska rychlosti si ale vede dobře. První snímek pořídí již 1,4 sekundy po zapnutí a jeho závěrková prodleva obvykle nepřekračuje 0,1 sekundy. Dokáže také pořizovat snímky kontinuálně při solidní frekvenci 0,7 fps. Jemnost snímků dosahuje u tohoto kompaktu necelých 1800 řádků na výšku snímku, což odpovídá poměrně přesně kritické hranici dostatečné ostrosti. Hůře už si Ixus 160 vede z hlediska míry digitálního šumu, který se výrazně projevuje již od hodnoty citlivosti ISO 400. Tento fotoaparát tedy určitě není vhodným přístrojem pro pořizování večerních a nočních snímků. Video je natáčeno v maximální kvalitě 720p30, a to do formátu QuickTime. Přeostřování probíhá rychle, obraz je ale často znehodnocen nadměrnou zrnitostí. Projevuje se také nepřítomnost stabilizace obrazu, která způsobuje jeho častý třes. Z prvků konektivity nalezneme pouze konektor mini USB. Podporovány jsou standardní paměťové karty typu SD, SDHC a SDXC.

Canon PowerShot Elph 160

Pokud potřebujete velmi levný kompaktní fotoaparát a obejdete se bez Wi-Fi, možnosti natáčet ve Full HD kvalitě nebo dlouhého objektivu, pak vás pohledný Ixus 160 možná zaujme. Je skutečně levný (v současnosti k dostání zhruba za 2700 Kč s DPH), má solidní konstrukci, elegantní vzhled a vejde se snadno i do menší kapsy. Navíc je poměrně rychlý a nabízí osminásobný zoom. Patříte-li ovšem již k náročnějším uživatelům, pak rychle odhalíte jeho nepříjemné slabiny – zejména pak displej s malým rozlišením, nízkou kvalitu snímků i videa pořízených za šera nebo citelnou absenci vestavěné stabilizace obrazu. K dispozici jsou pak jiné a lepší možnosti, a to i od stejného výrobce. Již zmíněný loňský model SX600 HS má delší objektiv a není již dnes o mnoho dražší, za zmínku stojí také starší a výkonnější model PowerShot S110. Skvělým zástupcem této kategorie je rovněž N100, který je sice podstatně dražší, ale nabízí prakticky vše, co můžete od kompaktního fotoaparátu chtít.

Canon PowerShot Elph 160

Základní údaje:

Typ: Kompakt

Velikost: 95,2 x 54,3 x 22,1 milimetru

Hmotnost: 127 gramů

Typ snímače: CCD

Rozlišení snímače: 20 megapixelů

Velikost snímače: 1/2,3"

Rozměr LCD displeje: 2,7 palce (6,8 cm)

Rozlišení LCD displeje: 230 000 bodů

Rozsah ISO: Auto; 100 – 1600

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon PowerShot Elph 160


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.