Přeposlat Canon PowerShot Elph 170 IS

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon PowerShot Elph 170 IS

14.04.2015 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V poslední době je stále obtížnější sehnat kompaktní fotoaparát příznivé ceny, který je natolik kvalitní, aby se vám vyplatilo nosit jej sebou spolu s chytrým telefonem. Elph (či IXUS) 170 IS však patří právě do této kategorie. Jde o relativně levný a skladný kompakt s 12x zoom objektivem s dobrou stabilizací, rychlými reakcemi při startu i ostření a návodným režimem pomoci, který vám usnadní práci. Vykazuje také poměrně dobrou obrazovou kvalitu snímků pořízených při nižších i středních nastaveních citlivosti ISO. Na straně negativ můžeme uvést absenci Wi-Fi a režimu kreativního snímku, stejně jako video limitované rozlišením 720p. Také displej má jen slabé rozlišení. Celkově je ale Elph 170 IS poměrně dobrou volbou, zejména pak pokud máte omezený finanční rozpočet.

Canon PowerShot Elph 170 IS

Pokud chcete zůstat věrni značce Canon a sháníte výkonnější model, pak stojí za zmínku také model Canon PowerShot SX600 HS nebo skvělý Canon PowerShot N100. Kompakt Elph 170 IS měří jen 100 x 58 x 23 mm a váží 141 gramů, pohodlně se tak vejde i do menší kapsy. Svými rozměry se příliš neliší od staršího příbuzného Elph 340 HS, který je nyní k dostání již za zhruba stejnou cenu. Novější model je k dostání v barvách černé, stříbrné a modré. Jeho 12x zoom objektiv pokrývá rozpětí 25 – 300 mm (full frame ekv.) s aperturou v rozmezí f/3,6 - 7. CCD snímač s rozlišením 20 megapixelů překonává 16ti MP snímač u Elph 340 HS, rozdíl mezi nimi ale není veliký. Fyzické ovládací prvky jsou poměrně sporé a vesměs standardní. Přednastavený je režim plně automatického ovládání, na displeji je k dispozici také pomocný režim, který vás provede základy ovládání a nastavení fotoaparátu. Celkově je tělo fotoaparátu velmi elegantní a působí téměř luxusním dojmem, což je jistě pozitivní skutečnost.

Canon PowerShot Elph 170 IS

Zadní LCD displej má délku úhlopříčky 2,7 palce (6,8 cm) a velmi slabé rozlišení 230 000 bodů, které je dnes již samozřejmě nevyhovující (musíme mít ale na paměti, že jde o levný model). Obraz je na displeji skutečně neostrý a rozmazaný, vykazuje špatné barvy a slabé náhledové úhly. Jakžtakž dobře je na něj tedy vidět jen při přímém pohledu. Pokročilejší model SX600 HS naproti tomu nabízí větší třípalcový displej (7,6 cm) s lepším rozlišením (461 000 bodů) a širšími náhledovými úhly. Vzhledem k nízké pořizovací ceně nepřekvapí, že Elph 170 IS nemá vestavěnou Wi-Fi a chybí mu i pokročilý software, jako je režim kreativního snímku, který nabízí přidání uměleckých filtrů k vašim fotografiím. Podobně je na tom například i příbuzný model Elph 160 IS, který tyto prvky nenabízí rovněž. Z hlediska rychlosti si Elph 170 IS vede dobře – první snímek po zapnutí pořídí za 1,7 sekundy a závěrková prodleva nepřekračuje 0,1 s. Kontinuálně pořizuje snímky s frekvencí 0,7 fps, což není nijak výjimečné, ale můžete takto fotit prakticky bez omezení, doslova dokud držíte spoušť.

Canon PowerShot Elph 170 IS

Výrazně výkonnějším fotoaparátem je například Panasonic ZS50 s frekvencí až 10 fps, tento fotoaparát je ale zástupcem vyšší kategorie kompaktů a vyjde zájemce na dvojnásobek. Velmi dobře si Elph 170 IS vede v testech jemnosti snímků – nejvyšší hodnota překračuje 2200 řádků na výšku. Slabší jsou pouze okraje snímků, což je ale pro zástupce této kategorie typické. CCD snímač si samozřejmě neporadí mistrovsky s nadměrnou mírou digitálního šumu, přesto jsou výsledky solidní. Elph 170 IS udržuje hodnotu digitálního šumu pod hranicí 1,5 % ještě při nastavení ISO 400, při ISO 800 pak činí jen 1,6 %. To jsou na poměry kompaktu s CCD snímačem skutečně dobré výsledky. Snímky jsou nicméně kvalitní maximálně do nastavení ISO 400, při vyšší citlivosti už se nadměrně projevuje rozmazání obrazu a ztráta jemných detailů. Podstatně dražší PowerShot N100, který je vybavený větším snímačem, si s kvalitou snímků pořízených za šera poradí podstatně lépe.

Canon PowerShot Elph 170 IS

Videozáznam je možné natáčet v maximální kvalitě 720p30, a to ve formátu QuickTime. Objektiv je opticky stabilizovaný, takže záznam je stabilní a plynulý. Rychlé je také přeostřování. Obraz je pouze mírně zrnitější, celkově je ale jeho kvalita dobrá. Z prvků konektivity nalezneme port mini USB pro připojení k počítači. Podporovány jsou standardně paměťové karty SD, SDHC a SDXC. Co tedy dodat závěrem? Pokud stojíte o levný a přitom kvalitní kompakt s relativně dlouhým objektivem, pak je Elph 170 IS určitě dobrou volbou. Patříte-li ale k náročnějším fotografům, možná vám bude vadit absence vestavěné Wi-Fi, která je dnes již běžnou součástí mnoha pokročilejších modelů kompaktních fotoaparátů. Další slabinou je pak nemožnost natáčet video v rozlišení 1080p nebo již napohled horší displej se slabým rozlišením. Jen o trochu dražší je přitom třeba loňský model SX600 HS, který je podstatně lépe vybaven a disponuje také delším objektivem s 18ti násobným zoomem.

Canon PowerShot Elph 170 IS

Základní údaje:

Typ: Kompakt

Velikost: 99,6 x 57,6 x 22,6 milimetru

Hmotnost: 141 gramů

Typ snímače: CCD

Rozlišení snímače: 20 megapixelů

Velikost snímače: 1/2,3"

Rozměr LCD displeje: 2,7 palce (6,8 cm)

Rozlišení LCD displeje: 230 000 bodů

Rozsah ISO: Auto; 100 – 1600

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon PowerShot Elph 170 IS


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.