Přeposlat Společnost Nikon dokazuje, že jeden obrázek je víc než tisíc slov

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Společnost Nikon dokazuje, že jeden obrázek je víc než tisíc slov

13.05.2015 | Tisková zpráva | Zajímavosti | Komentářů: 0 |

Fotografové vyprávějí pohádkové příběhy moderním způsobem, na který jim vystačí čtyři fotografie

Společnost Nikon dokazuje, že jeden obrázek je víc než tisíc slov

Společnost Nikon se rozhodla ověřit platnost starého přísloví, že jeden obrázek je víc než tisíc slov. Pro tento účel získala tři skutečně odvážné fotografy. Tento fotografický projekt představuje moderní pojetí tří tradičních pohádkových příběhů, přičemž každý příběh tvoří pouhé čtyři snímky z fotoaparátu Nikon D5500.

V sérii #PicWorth1000Words zaujali uznávaní fotografové z Velké Británie, Francie, Španělska a Itálie úplně nový postoj k vyprávění příběhů Malé mořské víly, Červené Karkulky a Sněhurky.

Cristina de Middel zdvihla hozenou rukavici jako první. Schopnost spojit skutečnost s fikcí jí v minulosti pomohla zobrazit imaginární odesílatele nevyžádané pošty pomocí jejich nevyžádaných e-mailů. Ve své moderní verzi Malé mořské víly Hanse Christiana Andersena přenesla děj příběhu do Mexika. Během svého pobytu v Mexiku byla svědkem místní tradice spojené s debutantkami, která má zajímavou souvislost s Andersenovou mořskou vílou.

Komentuje to takto: „Chtěla jsem ukázat, že když máte jednoduché, ale silné téma, můžete vytvořit ambiciózní fotografie i bez vysokých nákladů. V Mexiku jsem na vlastní oči viděla úchvatné přechodové rituály, které mi okamžitě připomněly klasický příběh dospívající lásky v Malé mořské víle.“

Jiný přístup zvolil italský fotograf Dan Bannino. Mezinárodní uznání si získal za snímky zátiší s jídlem známých osobností ve stylu obrazů starých mistrů. Stylem malířů patnáctého století se inspiroval i ve znovuzrozeném příběhu Sněhurky od bratří Grimmů z roku 1812.

Společnost Nikon dokazuje, že jeden obrázek je víc než tisíc slov

Vysvětluje: „Upřímná nevinnost příběhu o Sněhurce dává této pohádce trvalý smysl stejně, jako roste důležitost klasických děl s každou novou generací jejich obdivovatelů. Doufám, že tato série snímků povzbudí ctižádostivé a tvořivé talentované lidi, aby znovu objevili umění a interpretovali ho svým vlastním způsobem. Díky digitální fotografii je to snazší než kdykoli dříve.“

Mezitím Sandro Giordano představuje odvážný nový pohled na Červenou Karkulku, která se v upravené interpretaci nedokáže vyrovnat s tlaky moderní společnosti. Dodává: „Dobrá fotografie nás nutí diskutovat a přemýšlet. Nový přístup ke známému příběhu, který využívá výrazné snímky, nám pomůže si uvědomit, jaké možnosti nám skýtá naše představivost.“

Čtveřice snímků na téma pohádkových příběhů jsou vystaveny v galerii http://www.nikonlife.eu/events/1000-words. Každá série fotografií představuje pohádkový příběh z nového úhlu pohledu podobně, jako výklopný a otočný dotykový displej fotoaparátu Nikon D5500 představuje scénu z různých úhlů a otevírá nové možnosti tvorby.

Jordi Brinkman, produktový manažer společnosti Nikon pro Evropu, říká: „Díky nejnovějším technologickým inovacím oceňuje požitek z fotografování stále více lidí. Inspirujeme nyní ty, kdo chtějí zajít dále a vyprávět obrazovými prostředky své příběhy. Tento úžasný projekt, v jehož rámci poskytují nejlepší odborníci v oboru vyčerpávající rady, jak co nejlépe využívat fotoaparáty, jakým je výkonný Nikon D5500, to určitě dokáže.“

Další podrobnosti o fotografech a jejich vlastních projektech a tipech naleznete na adrese http://www.nikonlife.eu/events/1000-words. Můžete se rovněž zapojit do konverzace v síti Twitter na #PicWorth1000Words nebo na stránce společnosti Nikon v síti Facebook na adrese www.facebook.com/nikon.

Společnost Nikon dokazuje, že jeden obrázek je víc než tisíc slov

Všechny fotografie byly pořízeny fotoaparátem Nikon D5500. Tato štíhlá, lehká a výkonná digitální jednooká zrcadlovka se známým ovládáním na dotykové obrazovce vás osvobodí a rozšíří vaše fotografické obzory.
Nikon D5500 nezklame v žádné situaci, ani při fotografování rychle se pohybujících objektů nebo v náročných podmínkách s nedostatečným osvětlením. Vaše fotografie a videa budou dokonale zrcadlit vaše vidění světa i na výtiscích velkého formátu, i na velké obrazovce.

Výklopný a otočný dotykový displej s rychlou reakcí se intuitivně ovládá a integrované připojení k Wi-Fi zjednodušuje sdílení vysoce kvalitních fotografií prostřednictvím chytrých zařízení. S touto výjimečně kompaktní digitální jednookou zrcadlovkou s neuvěřitelně pohodlným ovládáním budete mít dokonalé fotografie na dosah ruky.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Společnost Nikon dokazuje, že jeden obrázek je víc než tisíc slov


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.