Přeposlat Elitní řada M.ZUIKO PRO nyní pokrývá celý rozsah od mimořádně širokých ohnisek až po supertelefoto

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Elitní řada M.ZUIKO PRO nyní pokrývá celý rozsah od mimořádně širokých ohnisek až po supertelefoto

13.05.2015 | Tisková zpráva | Příslušenství | Komentářů: 0 |

Olympus rozšířil svoji rychle rostoucí řadu vlajkových objektivů M.ZUIKO PRO o dva nové profesionální objektivy: mimořádně světelný M.ZUIKO DIGITAL ED 8mm Fisheye 1:1.8 PRO a M.ZUIKO DIGITAL ED 7-14mm 1:2.8 PRO. Jelikož mají objektivy Micro 4/3 crop faktor 2, znamená toto nové duo, že rodina M.ZUIKO PRO nyní nabízí profesionálním a poloprofesionálním fotografům, ale také všem začínajícím fotografům, pět speciálních PRO objektivů, pokrývajících celý rozsah ohniskových vzdáleností – od mimořádně širokého ohniska 14mm po supertelefoto 300mm (při přepočtu na 35mm kinofilm). Nejsvětelnější rybí oko na světě*, M.ZUIKO DIGITAL ED 8mm Fisheye 1:1.8 PRO a světelný širokoúhlý M.ZUIKO DIGITAL ED 7-14mm 1:2.8 PRO se objeví na trhu již v červnu 2015.

Elitní řada M.ZUIKO PRO nyní pokrývá celý rozsah od mimořádně širokých ohnisek až po supertelefoto

Objektivy M.ZUIKO PRO jsou vyvíjeny a konstruovány podle nejpřísnějších standardů a nabízí nejvyšší obrazovou kvalitu, jaká kdy byla na objektivech Olympus dosažena. Objektivy jsou navrženy tak, aby umožnily maximální mobilitu a fotografování za pochodu i fotografům, kteří rádi cestují nalehko. Nekompromisní optický výkon se tak dokonale snoubí s kompaktní a lehkou konstrukcí fotoaparátů OM-D a PEN. Kromě praktických vlastností, jako je plná odolnost proti povětrnostním vlivům, se tyto objektivy mohou pochlubit dokonalou stavbou a zpracováním v kvalitě Olympus, nejmodernější povrchovou úpravou čoček ZERO*** a opravdu rychlým autofokusem. To vše dohromady dává objektivům řady M.ZUIKO PRO náskok před těžšími objektivy digitálních zrcadlovek. Pro profesionály i náročné amatéry je nízká hmotnost jednou z nejpřitažlivějších vlastností řady PRO. Kombinací několika PRO objektivů a lehkého a kompaktního těla fotoaparátu OM-D lze zformovat plně vybavený systém, který může vážit pouhou polovinu hmotnosti ekvivalentní sady s digitální zrcadlovkou.

Spolu s těmito dvěma objektivy představuje Olympus také nové příslušenství, umožňující fotografovat s M.ZUIKO Digital ED 8mm Fisheye 1:1.8 PRO i pod vodou. Mimořádně kompaktní kopulový podvodní port PPO-EP02 Dome Port je dokonale přizpůsoben rozměru nového rybího oka a jeho speciální optický design umožňuje naplno využít nejlepších makro schopností objektivu i pod vodou. Toto nové příslušenství bude v prodeji od července 2015.

Elitní řada M.ZUIKO PRO nyní pokrývá celý rozsah od mimořádně širokých ohnisek až po supertelefoto

Profesionálové volí PRO

Dva nové přírůstky do oceňované řady M.ZUIKO PRO znamenají, že fotografové nyní mají k dispozici opticky vynikající, kompaktní a lehký objektiv pro jakoukoli fotografickou příležitost, od širokých ohnisek po supertelephoto. Objektivy M.ZUIKO PRO jsou ideální pro spontánní fotografování dynamických dějů a pohybu a rychle se stávají vyhledávanou značkou mezi profesionály a poloprofesionály, kteří chtějí doplnit svoji sadu vysoce kvalitních objektivů, a to nejen mezi majiteli Micro 4/3 fotoaparátů, ale také mezi stávajícími uživateli digitálních zrcadlovek, kteří potřebují praktičtější, mobilnější a nenápadnější alternativu k neskladným fotoaparátům a fotobrašnám s příliš rozměrnou a těžkou výbavou. Kromě dokonalé ochrany před povětrnostními vlivy jsou všechny objektivy M.ZUIKO PRO vybaveny převratnou povrchovou úpravou ZERO,*** minimalizující odrazy a odlesky. Navíc mimořádná síla této povrchové úpravy zabraňuje také poškrábání čoček a udržuje optimální optický výkon objektivu.

Elitní řada M.ZUIKO PRO nyní pokrývá celý rozsah od mimořádně širokých ohnisek až po supertelefoto

První objektiv v řadě PRO – výkonný M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40mm 1:2.8 PRO – se stal okamžitě vzorem pro své konkurenty a následovníky, když byl asociací EISA vyhlášen „nejlepším kompaktním systémovým zoomem roku 2014“. Porota EISA shrnula některé z klíčových předností, kterými vyniká řada PRO: „Tento vysoce světelný standardní zoom, utěsněný proti povětrnostním vlivům, zaujme působivou optickou kvalitou, solidní mechanickou konstrukcí a vynikajícím ovládáním zaostřování, které kombinuje manuální zaostřování s tichým a rychlým AF. Objektiv je navzdory své vynikající světelnosti (1:2.8) také velmi kompaktní.”

Na tento úspěch navázal první telefoto zoom, objektiv M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm 1:2.8 PRO, který je také kompaktnější a lehčí než typický objektiv APS-C nebo full-frame zrcadlovky, přestože nabízí srovnatelné charakteristiky a rozsah. Jeho bezkonkurenční zaostřovací systém DUAL VCM z něj dělá dalšího rekordmana ve světě PRO – je prvním systémem, který pohání dvě skupiny čoček pomocí duálních lineárních motorů, díky čemuž je extrémně rychlý a tichý, což lze ocenit zejména při fotografování divoké přírody, lidí a jiných plachých nebo rychle se pohybujících objektů.

Elitní řada M.ZUIKO PRO nyní pokrývá celý rozsah od mimořádně širokých ohnisek až po supertelefoto

Nový vysoce světelný a mimořádně širokoúhlý zoom PRO

Nový M.ZUIKO DIGITAL ED 7-14mm 1:2.8 PRO je odolný proti prachu a stříkající vodě a je prvním širokoúhlým zoomem v řadě M.ZUIKO PRO. Z dědičných vlastností řady M.ZUIKO PRO se pyšní jak kompaktními rozměry a nízkou hmotností, tak i optickou excelentností. Stejně jako nový Fisheye PRO, je i širokoúhlý zoom 7-14mm zárukou vynikajícího optického výkonu a kvality v celé ploše snímku. Například na panoramatech hvězdné oblohy vykresluje hvězdy jako kruhové světelné body i na okrajích snímku. Je také nabitý praktickými PRO funkcemi, jako je například přepínací prstenec manuálního ostření, který vám umožní okamžitě přejít z automatického do manuální zaostřování posunutím zaostřovacího prstence směrem k tělu fotoaparátu. Na objektivu najdete také tlačítko L-Fn, které vám umožní palcem v mžiku provést požadovanou změnu parametru přiřazeného tomuto tlačítku.

Tento všestranný a rychle zaostřující nováček je stejně jako zbytek rodiny PRO odolný proti stříkající vodě (díky 11 samostatným těsněním). Umožní vám přiblížit se na vzdálenost pouhých 7,5cm od objektu (měřeno od konce objektivu), což je o cca 20% blíže, než u srovnatelných rivalů. M.ZUIKO DIGITAL ED 7-14mm 1:2.8 PRO váží pouhou polovinu toho, co ekvivalentní soupeři se světelností 1:2.8, takže je ideální pro spontánní záběry z ruky, ať ve dne či v noci. V kombinaci s výkonnou stabilizací obrazu zabudovanou do těl fotoaparátů OM-D zaručuje, že i vaše širokoúhlé záběry budou dokonale ostré.

Elitní řada M.ZUIKO PRO nyní pokrývá celý rozsah od mimořádně širokých ohnisek až po supertelefoto

První rybí oko na světě se světelností 1:1.8

Od mořských hlubin po hvězdné nebe představuje nový rekordman M.ZUIKO DIGITAL ED 8mm Fisheye 1:1.8 PRO nevídanou příležitost obohatit neobyčejně širokoúhlé záběry ze světa přírody mimořádnou kreativitou, unikátní dynamikou a abstraktním vzhledem. Nevídanou proto, že ve své kategorii je Fisheye PRO nejsvětelnějším rybím okem na světě*. Mimořádně velká světelnost je pro fotografy zárukou špičkového optického výkonu v jakýchkoli podmínkách, zejména při slabém světle. Minimální zaostřovací vzdálenost 2,5 cm (měřeno od konce objektivu) a maximální zvětšení x0,2 z něj činí logickou volbu pro fotografy přírody s vášní pro výstřední perspektivy a poutavý bokeh. Ale Fisheye PRO je také ideální pro fotografování sportu a rychlých akcí, krajin, nočních scén a hvězdných panoramat, stejně jako stísněných interiérů nebo architektury. A vzrušující nové možnosti otevírá také podmořským fotografům – kompatibilitu s řadou příslušenství umožňuje nový podvodní port PPO-EP02.

Stejně jako ostatní objektivy z rodiny M.ZUIKO PRO je mimořádně kompaktní a lehký, obzvláště v porovnání s ekvivalentními soupeři ze světa digitálních zrcadlovek. Kvalita konstrukce je jedním slovem špičková. V předprodejních testech profesionální fotografové nešetřili chválou na ostrost Fisheye PRO při otevřené i zavřené cloně. Vinětace na okrajích obrazu je nepatrná, stejně jako chromatická a asymetrická aberace (koma), zejména v porovnání s ekvivalentními konkurenty.

Elitní řada M.ZUIKO PRO nyní pokrývá celý rozsah od mimořádně širokých ohnisek až po supertelefoto

Příslušenství

> CBG-10 Kompaktní fotobrašna pojme tři objektivy M.ZUIKO PRO a tělo OM-D nebo PEN fotoaparátu

> PRO-EP02 Kompaktní vodotěsný dome port objektivu umožňuje naplno využít schopností Fisheye PRO i pod vodou (v kombinaci s podvodním pouzdrem)

Elitní řada M.ZUIKO PRO nyní pokrývá celý rozsah od mimořádně širokých ohnisek až po supertelefoto

Nabídka prodloužené záruky

Majitelé fotoaparátů Olympus nyní mohou zaregistrováním svého produktu na portálu Můj Olympus získat bezplatné půlroční prodloužení záruky. Prodloužená záruka platí šest měsíců od vypršení zákonné záruky v zemi zakoupení.*** Zaregistrovat se můžete na portálu Můj Olympus na adrese www.mujolympus.cz

Kompletní seznam řady M.ZUIKO DIGITAL PRO, vlastnosti objektivů a příslušenství naleznete na webových stránkách Olympus v sekci ZUIKO.

Více informací o podvodním příslušenství Olympus naleznete ve specializované Podvodní sekci webových stránek Olympus.

Elitní řada M.ZUIKO PRO nyní pokrývá celý rozsah od mimořádně širokých ohnisek až po supertelefoto

* Ke květnu 2015

** Prstenec manuálního zaostřování neumožňuje mechanické přepínání mezi AF a MF na objektivu M.ZUIKO Digital ED 8mm Fisheye 1:1.8 Pro.

*** Povrchová úprava ZERO: Zuiko Extra-low Reflection Optical

**** Šestiměsíční záruka nad rámec zákonné záruky v zemi zakoupení.

Změna specifikací nabídky bez předchozího upozornění vyhrazena. Nejnovější specifikace najdete na www.olympus.cz.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Elitní řada M.ZUIKO PRO nyní pokrývá celý rozsah od mimořádně širokých ohnisek až po supertelefoto


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.