Přeposlat Cenami ověnčené OM-D skládá hold titanové klasice devadesátých let

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Cenami ověnčené OM-D skládá hold titanové klasice devadesátých let

15.05.2015 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Pro fanoušky památných špičkových fotoaparátů je OM-3Ti z roku 1994 věčnou klasikou. Nyní si mohou sběratelé pořídit soudobou poctu této titanové ikoně. Nejnovější nástupce z řady OM-D, asociací TIPA oceněný model OM-D E-M5 Mark II* přichází v limitované edici. Nádherně přepracovaný E-M5 Mark II bude dostupný v osobitém titanovém designu, evokujícím zlatou éru původní řady Olympus OM, která položila základy současné vlajkové lodi mezi digitálními fotoaparáty Olympus. Kromě titanové barvy se limitovaná edice liší od běžného modelu speciálním koženým popruhem na krk s logem OM-D a kartou vlastníka, s citátem legendárního konstruktéra Yoshihisa Maitaniho, vloženou do prémiového prošívaného pouzdra. Na druhé straně karty naleznete čísla od 1 do 7 000, což je celkový počet fotoaparátů, který bude v této edici celosvětově vyroben. Limitovaná edice OM-D E-M5 Mark II se na trhu objeví již v červnu 2015, a to jak v podobě samotného těla, tak i v sadě s všestranným zoom objektivem M.ZUIKO DIGITAL ED 14-150mm 1:4.0-5.6 II.

Cenami ověnčené OM-D skládá hold titanové klasice devadesátých let

Legenda, která si zaslouží pokračování

Přestože od uvedení OM-3Ti uplynulo přes 20 let, má limitovaná edice OM-D E-M5 Mark II se svým proslulým předchůdcem mnoho společného, a to nejen vizuálně. Oba nabízejí náruživým fotografům prvotřídní přenosnější alternativu k objemným zrcadlovkám. Osmdesátá a devadesátá léta upevnila renomé řady OM nejen jako kompaktních a lehkých systémových fotoaparátů, které můžete vzít všude s sebou, ale také jako nositele pokroku a inovací, jako bylo například vzduchové tlumení rázu při sklopení zrcátka nebo mechanismus vícebodového měření, který si zamilovali profesionálové z řad majitelů OM-4. Nový OM-D E-M5 Mark II pokračuje v této tradici svými minimálními rozměry, robustní konstrukcí a nejvýkonnějším pětiosým stabilizátorem na světě*. Díky tomu je – jak vyzdvihla porota cen TIPA – ideální volbou pro rychlé a spontánní fotografování v neustálém pohybu („…převratná technologie, která si poradí prakticky s jakoukoli fotografickou situací.“).

Cenami ověnčené OM-D skládá hold titanové klasice devadesátých let

Titán z titanu

Již od uvedení OM-1 v roce 1973 se tato převratná řada z dílny Yoshihisy Maitaniho snoubí s profesionálními funkcemi a OM-3Ti byl krásnou – a praktickou – kulminací této konstrukční filozofie. Jeho titanové provedení bylo nejen lehčí než hliník, ale bylo také odolnější proti korozi a teplu a také šestkrát pevnější. Po vizuální stránce pak odlišovalo OM-3Ti od všech ostatních fotoaparátů, které byly v té době na trhu. Limitovaná edice OM-D E-M5 Mark II skládá hold tomuto dědictví novou atraktivní barvou a řadou nezaměnitelných odkazů na design původního OM. Kromě důvěrně známých hranatých obrysů řady OM s charakteristickým hranolem a nízkého těžiště okouzlí nový fotoaparát sběratele svým osobitým titanovým vzhledem a exkluzivním rýhováním otočných voličů a spouště. Samotné ovládání pak nezapře využití nejmodernějších technologií a dokonale souzní s vrcholnou optickou precisností fotoaparátu.

Cenami ověnčené OM-D skládá hold titanové klasice devadesátých let

Historie dvacátého století, v kvalitě století jednadvacátého

Design limitované edice OM-D E-M5 Mark II se možná vzhlíží v 80. a 90. letech, ale ve všech ostatních ohledech se jedná o velmi pokrokový příklad nejlepší optické techniky dneška, jak také shledali porotci TIPA, když kromě pětiosého stabilizátoru obrazu vyjmenovávali i další vlastnosti zasluhující uznání: „V prachotěsném, vodotěsném a mrazuvzdorném těle Olympus OM-D E-M5 Mark II z lehké hořčíkové slitiny se ukrývá 16,1megapixelový 4/3 Live MOS snímač a obrazový procesor TruePic VII, poskytující širokou řadu kreativních možností, podpořených vysokou citlivostí až ISO 25 600. Fotoaparát se může pochlubit elektronickým hledáčkem s 2,36 miliony obrazových bodů a otočným třípalcovým dotykovým LCD displejem. Mimořádně rychlý systém zaostřování Fast AF se pyšní 81 zaostřovacími body, vynikajícím výkonem ve slabém světle a funkcí sledování zaostření AF tracking. Výsledkem je mimořádná rychlost 10 snímků za vteřinu při plném rozlišení. Fotoaparát nabízí také volbu ‘High-Res Shot’, dosahující pomocí posuvu obrazového snímače a složení 8 snímků do jednoho, úchvatné rozlišení 40 Megapixelů.“ Nejnovější přírůstek do rodiny Olympus OM-D bude samozřejmě oslavován především pro svůj pozoruhodný titanový vzhled, luxusní kožené příslušenství a silný pocit tradice, který zanechá v každém, kdo jej držel v ruce. Ale v podstatě zůstává sofistikovaným nástrojem pro nadšené kreativní fotografy a filmaře. Je menší a mnohem lehčí než srovnatelné digitální zrcadlovky a jako takový umožňuje filmařům natáčet v exteriéru své záběry z ruky bez potřeby objemného vybavení – bez rozmazání a šumu, ať je světlo nebo počasí jakékoli. S touto poctou jeho legendárním fotoaparátům OM by byl Yoshihisa Maitani jistě spokojen.

Cenami ověnčené OM-D skládá hold titanové klasice devadesátých let

Nabídka záruky

Limitovaná edice OM-D E-M5 Mark II přichází s půlročním prodloužením záruky*** v případě zaregistrování produktu na portálu Můj Olympus.

Kompletní seznam vlastností limitované edice OM-D E-M5 Mark II a M.ZUIKO DIGITAL ED 14-150mm 1:4-5.6 II naleznete na webových stránkách OM-D.

* TIPA 2015: „Nejlepší kompaktní systémový fotoaparát“

** Ke květnu 2015. Mezi na trhu dostupnými fotoaparáty s výměnnými objektivy, včetně zrcadlovek, a s použitím interních testovacích podmínek Olympus. Rozsah kompenzace podle testovacích podmínek CIPA.

*** Prodloužená záruka platí šest měsíců od vypršení zákonné záruky v zemi zakoupení.

Změna specifikací nabídky bez předchozího upozornění vyhrazena. Nejnovější specifikace najdete na www.olympus.cz.

Cenami ověnčené OM-D skládá hold titanové klasice devadesátých let

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Cenami ověnčené OM-D skládá hold titanové klasice devadesátých let


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.