Přeposlat Již nyní je možné se hlásit do dalšího ročníku největší fotografické soutěže

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Již nyní je možné se hlásit do dalšího ročníku největší fotografické soutěže

03.06.2015 | Tisková zpráva | Zajímavosti | Komentářů: 0 |

1. června 2015: Sony World Photography Awards 2016, největší světová fotografická soutěž, kterou organizuje World Photography Organisation, již nyní přijímá přihlášky do svého dalšího ročníku.

Již nyní je možné se hlásit do dalšího ročníku největší fotografické soutěže

  • V profesionální soutěžní kategorii se představují dvě žánrové oblasti: Umělecká fotografie a Dokumentární fotografie
  • Do předchozího ročníku 2015 se přihlásil rekordní počet účastníků, rekordní byla i návštěvnost výstavy

 

Soutěž, která proběhne již podeváté, má ve světě fotografie zvučné jméno. Každý rok se do ní hlásí noví i zavedení fotografové – soutěž je přehlídkou toho nejlepšího z mezinárodní fotografické scény posledních dvanácti měsíců.   

Účast v soutěži je bezplatná. Fotografové různých úrovní se již nyní mohou hlásit na stránce www.worldphoto.org se svými snímky do některé z pěti soutěžních kategorií: Professional, Open, Youth, National Awards a Student Focus.  Více informací o jednotlivých soutěžích a kompletní přehled soutěžních kategorií naleznete v sekci Pro média níže.

Novinkou roku 2016 je, že 14 soutěžních kategorií v soutěži Professional bylo rozděleno do dvou žánrových sekcí: Umělecká fotografie a Dokumentární fotografie. Účelem této změny je nabídnout přehlednější strukturu pro oceňování fotografů v jednotlivých kategoriích. V obou žánrových sekcích přibyly nové soutěžní kategorie. V Umělecké fotografii je to nově kategorie Stylizovaná fotografie a Momentka a žánr Dokumentární fotografie se rozšířil o kategorie Každodenní život a Životní prostředí.

Další novinkou nadcházejícího ročníku je partnerství British Journal of Photography (BJP), nejdéle vycházejícího fotografického magazínu na světě, s pořadatelskou organizací World Photography Organisation v soutěži Student Focus. V rámci této spolupráce získá vítěz soutěže Student Focus možnost prezentovat svoje snímky online na webových stránkách a Instagramu BJP.

Sony World Photography Awards nabízí přihlášeným autorům celou řadu výhod: všechny přihlášené snímky jsou posouzeny porotou složenou z předních odborníků napříč celým fotografickým oborem. Finalisté a vítězové navíc získají celosvětovou publicitu a uznání, společně s možností propagovat a prodávat svoje fotografie s pomocí a podporou World Photography Organisation. 

Ceny zahrnují nejnovější fotografickou techniku od Sony, zařazení do výstavy Sony World Photography Awards v londýnské galerii Somerset House, možnost prezentace ve sborníku ročníku 2016. Absolutní vítězové získávají také peněžitou cenu ve výši 30 000 (USD). 

Do Sony World Photography Awards 2015 bylo přihlášeno celkem 173 444 snímků ze 71 zemí. Cenu 2015 L’Iris d’Or pro Profesionálního fotografa roku získal fotograf agentury Getty Images John Moore.  Výroční výstava vítězných a finálových snímků se vrátila do Somerset House a navštívilo ji rekordních 33 394 lidí.   

Finalisté Sony World Photography Awards budou oznámeni 23. února 2016 a jména vítězů budou známa 21. dubna 2016. Výstava v galerii Somerset House v Londýně proběhne v termínu 22. dubna – 8. května 2016.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Již nyní je možné se hlásit do dalšího ročníku největší fotografické soutěže


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.