Přeposlat Fotoaparáty Sony RX100 IV a RX10 II vnáší do produktové řady Cyber-shot RX profesionální zážitek z fotografování

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Fotoaparáty Sony RX100 IV a RX10 II vnáší do produktové řady Cyber-shot RX profesionální zážitek z fotografování

09.10.2015 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Nové kompaktní modely RX100 IV a model RX10 II s pokročilým zoomem se jako první na světě mohou pochlubit snímačem CMOS typu 1.0 s paměťovým čipem DRAM, natáčením 40x zpomaleného videa, natáčením v rozlišení 4K a vysokorychlostní závěrkou

Fotoaparáty Sony RX100 IV a RX10 II vnáší do produktové řady Cyber-shot RX profesionální zážitek z fotografování

Sony dnes představilo dva nejpokročilejší a nejuniverzálnější fotoaparáty Cyber-shot, jaké kdy byly uvedeny na trh. Konkrétně jde o kompaktní fotoaparát RX100 IV (model DSC-RX100M4) a fotoaparát s velkým přiblížením RX10 II (model DSC-RX10M2).

Oba nové modely jsou jako první na světě vybaveny snímačem CMOS Exmor RS typu 1.0[i] s pokročilým zpracováním signálu a paměťovým čipem DRAM. Vysokorychlostní procesor v kombinaci s paměťovým čipem DRAM umožňuje více než pětkrát rychlejší odečet obrazových datii a přináší řadu výjimečných funkcí, které byly dříve k dispozici pouze u vybraných profesionálních videokamer. Mezi tyto působivé možnosti patří například možnost 40x super zpomaleného snímání videa se snímkovou frekvencí až 1000 fps[ii],[iii], vysokorychlostní Anti-Distortion  závěrka s maximální rychlostí 1/32000 s, natáčení videí s vysokým rozlišením[iv] 4K a mnoho dalších. 

Fotoaparáty Sony RX100 IV a RX10 II vnáší do produktové řady Cyber-shot RX profesionální zážitek z fotografování

Natáčení až 40x super zpomalených záběrů

Jako první mezi fotoaparáty Sony určenými pro běžné uživatele jsou oba nové modely RX100 IV a RX10 II vybaveny funkcí zachycování záběrů zpomalených oproti standardnímu záznamu až 40x, díky čemuž mohou uživatelé zachytit a přehrávat rychle ubíhající scény s neuvěřitelnou přesností, rozlišením a ostrostí.   

Před natáčením je možno volit mezi snímkovými frekvencemi 1000 fps, 500 fps a 250 fps a formáty přehráváníiii,iv 50p a 25p[v], a přizpůsobit tak parametry natáčení rychlosti snímaného obrazu. Tlačítko spouště videozáznamu lze nastavit jako „počáteční spoušť“, kdy nahrávání začíná po stisknutí spouště, nebo „ukončovací spoušť“ pro nahrávání dokud není tlačítko stisknuto.  Režim „ukončovací spoušť“ zahájí záznam 2 až 4 s před stisknutím tlačítka, což umožňuje zachytit rozhodující momenty s daleko větší důsledností a přesností. Pro lepší představu, přehrání dvou sekund záznamu pořízeného se snímkovou frekvencí 1000fps a 25p trvá asi 80 sekund. 

Vysokorychlostní závěrka, Vysokorychlostní fotografování

Impozantní rychlost a výkon snímače CMOS Exmor RS typu 1.0 ve spojení s čipem DRAM umožňuje výjimečně kvalitní funkci modelů RX100 IV a RX10 II a to i při zachycování rychle se pohybujících předmětů.

Díky schopnosti rychlého zpracování lze dosáhnout stabilní průběžné rychlosti až 16 snímků za sekundu na RX100 IV a 14 snímků za sekundu na RX10 II.

Vysokorychlostní odečet obrazu snímačem navíc dovoluje využít vysokorychlostní Anti-Distortion závěrku (maximální rychlost 1/32000 s), která novým fotoaparátům umožňuje zachycovat ostré a jasné snímky s otevřenou clonou při úrovni jasu až  EV19[vi].  Také minimalizuje negativní efekt tzv. „vlnící se závěrky“, běžný při zachycování rychlého pohybu.  To vše dohromady umožňuje pořizovat krásné snímky se zaostřením na konkrétní objekt a rozostřeným pozadím i při náročných světelných podmínkách a přesvětlení.

Fotoaparáty Sony RX100 IV a RX10 II vnáší do produktové řady Cyber-shot RX profesionální zážitek z fotografování

Přímé pořizování 4K videa s vysokou přesností

Nové modely RX100 IV a RX10 II jsou prvními fotoaparáty Cyber-shot schopnými záznamu videa ve filmové kvalitě 4K (QFHD 3840x2160) v. Fotoaparáty využívají metody „full pixel readout“ pro minimalizaci odlesků a rozpixelování Vysoce kvalitních výsledků je dosaženo díky kodeku  XAVC S, který zaznamenává video při vysokých datových rychlostech, 100 Mbps při záznamu 4K a 50 Mbps při natáčení ve full HDv

Kapacita pro pořizování 4K záznamu se u jednotlivých modelů mírně liší, profesionálnější  RX10 II umí pořizovat delší 4K videozáznamy (v Evropě až 29 minut), zatímco kompaktnější kapesní RX100 IV lze použít pro pořízení přibližně pětiminutových 4K videoklipů.  Oba fotoaparáty mají i další profesionální funkce videa včetně  Picture Profile, S-Log2/S-Gamut, atd.   

Oba fotoaparáty jsou vybaveny pokročilou funkcí duálního záznamu, která umožňuje fotografovi při natáčení videa s rozlišením 4K zachycovat fotografie s rozlišením 16,8 MP ve kterékoliv z 11 kompozic jednoduše stiskem tlačítka závěrky.

Fotoaparáty Sony RX100 IV a RX10 II vnáší do produktové řady Cyber-shot RX profesionální zážitek z fotografování

Všestranný design, Vysokorychlostní AF

Nový RX100 IV si zachoval kompaktní rozměry třídy RX100. Je vybaven objektivem ZEISS®  Vario-Sonnar T* 24-70 mm (ekvivalent 35 mm) F1.8-F2.8, zatímco nový RX10 II má stejný vnější design jako originální RX10 a objektiv ZEISS®  Vario-Sonnar T* 24-200 mm (ekvivalent 35 mm) F2.8.

Oba modely jsou vybaveny hledáčkem XGA OLED Tru-Finder™ s rozlišením přibližně 2,35 miliónů bodů, který zajišťuje věrné zobrazení náhledu a přehrávání. Model RX100 IV je, stejně jako jeho loňský předchůdce RX100 III, vybaven vysouvacím hledáčkem EVF s ZEISS® T*.

Oba nové modely mají též modernizovaný Fast Intelligent AF systém, který umožňuje vysokorychlostní, vysoce přesnou detekci kontrastu pohybujícího se objektu za pouhých 0,09 s[vii].  Vlastní AF algoritmy Sony jsou schopny rozeznávat a zaostřit na objekt jednoduchým stiskem závěrky do poloviny mnohem účinněji ve srovnání s předchozími modely. Nové fotoaparáty jsou taktéž kompatibilní s technologiemi Wi-Fi® a NFC™ . Oba nové modely jsou vybaveny celou řadou přizpůsobitelných ovládacích prvků a tlačítek, aby se přizpůsobily stylu jakéhokoli fotografa. Model RX10 II je navíc odolný proti prachu a vlhkosti.

Také uvádíme nové stylové pouzdro, model LCS-RXG. Je vyrobeno z kvalitní kůže a je dostupné v hnědém a černém provedení. Ideálně doplňuje hladký design všech fotoaparátů z řady RX100 včetně nového modelu RX100 IV.  

RX100 IV a RX10 II se začnou do Evropy dovážet v létě 2015. Cena modelu RX100 IV se bude pohybovat kolem 31 999 Kč  a model RX10 II bude k dostání přibližně 39 999 Kč.

Fotoaparáty Sony RX100 IV a RX10 II vnáší do produktové řady Cyber-shot RX profesionální zážitek z fotografování


[i] Dle výzkumu Sony první snímač typu 1.0 s designem s propojením s pamětí

[ii] Při natáčení zpomaleného videozáznamu není možno nahrávat zvuk. Je třeba paměťová karta SDXC třídy 10 nebo vyšší

[iii] V PAL. PAL / NTSC lze nastavit v systémové nabídce

[iv] Pro nahrávání XAVC S je třeba paměťová karta SDXC třídy 10 nebo vyšší a UHS rychlostní třídy 3 je třeba pro nahrávání při 100 Mbps

[v] 960fps, 480fps a 240fps při 60p, 30p a 24p v režimu NTSC

[vi] Pomocí vestavěného ND filtru

[vii] Měřeno u modelu RX10 II, CIPA standard, vnitřní měření, při 8,8mm (Široký), EV7.0, Program Auto, AF oblast: široká, v režimu NTSC.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Fotoaparáty Sony RX100 IV a RX10 II vnáší do produktové řady Cyber-shot RX profesionální zážitek z fotografování


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.